Lichte achterstand op bouwschema door storm Watersnoodmuseum langer open in drukbezocht herdenkingsjaar SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Bezwaren tegen reclamevoering verworpen zierikzee - De bouw van het nieu we sportcentrum aan de Lange Blokweg in Zierikzee loopt iets achter op schema. Dat is vooral te wijten aan de barre weersomstan digheden eerder deze week. Niets om je zorgen over te maken, meldt Ricardo de Winter van de gemeente Schouwen-Duiveland. Mits er natuurlijk geen drie maan den onwerkbaar weer aan komt, kan de vertraging moeiteloos wor den ingelopen. De storm heeft overigens geen enkele schade ver oorzaakt op de bouwplaats. Daar namen gisteren gebruikers, omwo nenden en andere nauw betrokke nen een kijkje. Aanleiding was het bereiken van het hoogste punt, dat op conto komt van de tennishal. „Die heeft een vrije ruimte van negen meter", aldus De Winter. Daar komt nog zo'n twee meter aan dak en technische voorzieningen bovenop. De turn hal heeft een netto hoogte van zes meter. Ook de rest van Schou wen-Duiveland kan een kijkje ne men bij het sportcentrum vóór het complex definitief af is. Het is de bedoeling in het voorjaar een keer een open dag te houden. De bezwaarmakers laken de om vang van het reclamebord en met de belettering. De Bezwaarschrif tencommissie is het eens met de monumentencommissie dat die belettering weliswaar groot is, maar niet buiten verhouding in re latie tot de architectuur van het gebouw en de maat van de gevel waarop die is aangebracht. De re clame-uiting en het gebouw wor den niet contrasterend gevonden. De directie heeft hiertoe besloten omdat het aantal bezoekers tij dens dit herdenkingsjaar zodanig groot is dat halve dagen opengaan teveel mensen die het museum dit speciale jaar nog willen bezoe ken, zou teleurstellen. Het idee om dit jaar niet over te stappen op beperktere openingsuren in de winter is afkomstig van de vrijwil ligers van het museum. Directeur Siemco Louwerse: „Die hadden zoiets van 'Is het nou niet zonde, nu het zo druk is in het herden kingsjaar. Reden voor Louwerse om met operational manager Lian- ne van den Beemt om tafel te gaan en te kijken wat de mogelijk heden zijn. „Het was geen sinecu re om een nieuw rooster te ma ken, maar het is weel gelukt en daar zijn w heel blij mee", aldus Louwerse. De belangstelling voor het mu seum is groot. Tot nu toe staat de teller op ruim 80.000 bezoekers en het lopende herdenkingsjaar kent nog diverse bijzondere activi teiten en programma's waardoor dat aantal naar verwachting nog zal oplopen. De eerder aangekondigde ope ningstijden van dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 16.00 uur zijn nu teruggedraaid naar de 'zomer' tijd van 10.00 tot 17.00 uur. Zoals het er nu naar uitziet zal het museum deze aangepaste openingstijden in elk geval voor de maanden november en decem ber doorvoeren. Ook de eerder aangekondigde sluiting op twee de kerstdag is door de museumdi rectie teruggedraaid. Dorpsraad buigt zich over verkeer De verkeersveiligheid in en om het dorp is een van de zaken die maandag 4 novem ber aan de orde komt tij- dens de vergadering van de dorpsraad Sirjansland. Een medewerker van de gemeen te verzorgt een presentatie over het uitvoeringsbedrijf. Er is ook een bestuursverkie zing. De dorpsraad verga dert in het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. Man omgekomen bij verkeersongeluk Bij een verkeersongeluk op de Tilsedijk bij Stad aan het Haringvliet is gistermiddag de bestuurder van een perso nenauto om het leven geko men. De politie vermoedt dat de man door onbekende oor zaak op de verkeerde weg helft terecht kwam en fron taal op een tegemoetko mend busje botste. De be stuurder van dat voertuig raakte gewond. Jeugdbrandweer wacht op kleding De jeugdbrandweer van Schouwen-Duiveland wacht al bijna een jaar op nieuwe kleding. Bij de begrotingsbe handeling vorig jaar is door de raad 10.000 euro beschik baar gesteld, maar de pak ken en schoenen zijn er nog steeds niet. Volgens burge meester Gerard Rabelink on derzoekt de Veiligheidsre gio Zeeland nog hoeveel kle ding en schoenen aange schaft moeten worden. Bijeenkomst over gevolgen straling Stichting EHS, Elektro Hy- perSensitiviteit houdt van daag een contactmiddag over de gezondheidseffec ten van straling. Het gaat over de straling die veroorzaakt wordt door draadloze en mobiele tele foons, babyfoons, zend- en hoogspanningsmasten. De bijeenkomst van EHS is van 13.30 tot 16.30 uur aan de Herengracht 58 in Middel burg. Entree voor niet-leden is vijf euro. Band Pretty Nice in bar De Stulp De Bostonse band Pretty Nice speelt zaterdagavond in Bar De Stulp in Renesse. De vrolijke upbeat popliedjes verraden invloeden van on der anderen Talking Heads, Elvis Costello en The Kinks. Het voorprogramma wordt verzorgd door Kid Totem, een band opgebouwd rond oud-Renessenaar Vincent de Bel. Een 'must-see' vol gens de mensen van De Stulp. Het muzikale spekta kel in De Stulp begint om 22.00 uur. ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 biedt veel kansen Sanne Tamerus (links) en Julian Ringelberg in de oude turnhal. foto's Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De bezwaren van drie omwonenden van de vishandel naast restaurant de Heerenkeet in Kerkwerve tegen de wijze van re clamevoering zijn verworpen. door Piet Kleemans OUWERKERK - In tegenstelling tot andere jaren zal het Watersnood museum in Ouwerkerk vanaf 1 no vember niet in 'winter'-tijd gaan. Dat betekent dat het museum ook in de wintermaanden hele dagen open is. SIRJANSLAND STAD A/H HARINGVLIET ZIERIKZEE MIDDELBURG RENESSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115