Onderzoek naar tractoren op fietspad Inspiratiecentrum mag van gemeentebestuur Bezwaren tegen klimbos verworpen Minderheidsstandpunt £^3» Stouten roept vragen op Zeevaartschool I I I I I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND SPORTCENTRUM De contouren van kleedkamers en EHBO-ruimte zijn zichtbaar. Beetje bij beetje krijgt de turnhal vorm. 'Dit wordt mooiste complex Zeeland' De SGP kwam donderdag met dit voorstel en kreeg steun van de an dere partijen. Het voorstel was eerder al aangekondigd, nadat de gehele raad het plan van het colle ge had verworpen om de tracto ren via de Van Veenlaan te laten rijden. Wethouder Wim Stouten voorspelde dat de nu voorgestelde route niet op steun van Rijkswa terstaat kan rekenen. De weg is ter hoogte van de tunneltjes te smal om een nieuw fietspad aan te leggen. Hij wees de raad ook op de extra kosten die nu gemaakt moeten worden. „Dit onderzoek moeten we zelf betalen." Jos Beije (Alert!) vroeg zich af waarom de trekkers niet gewoon over de huidige weg kunnen rij den. Dat is de goedkoopste oplos sing. Ook Florus van der Paauw (SGP) ziet dat als beste optie. „Op de hele route tussen Haamstede en Zierikzee rijden tractoren, waarom dan dat laatste stukje bij Zierikzee niet." Stouten: „Over de Rijksweg is inderdaad de goed koopste oplossing, maar Rijkswa terstaat geeft hier geen toestem ming voor." Alleen raadslid Henk van der Meer (WD) is tegen. Hij heeft grote moeite met de manier waar op de gemeente Goeree-Overflak kee omging met de ondernemers op de Brouwersdam. „In de voor malige gemeente Goedereede is een verklaring van geen beden king afgegeven onder voorwaarde dat er goed overleg zou zijn. Nu blijkt dat dit niet is gebeurd en het plan is gepresenteerd als een voldongen feit." Van der Meer constateert dat de communicatie te wensen over laat. „Dit Wordt door mij ervaren als misleiding." Nu de overgrote meerderheid van de raad heeft ingestemd met de 'verklaring van geen bedenking' kan het college een omgevingsver gunning verlenen. Tegen de bouw van het inspiratie centrum op de Brouwersdam is veel bezwaar gemaakt. Omwonen den maar ook natuurorganisaties hebben moeite met het gebouw vanwege de hoogte, ook nadat het plan op dit punt wat is aangepast. Maar ook de ondernemers heb ben bezwaar. Hun protest richt zich vooral op de exploitatie van het nieuwe centrum. De geplande horeca wordt gezien als concur rentie. ZIERIKZEE - Er is heel wat gedegen onderzoek aan vooraf gegaan, maar dan staat er aan het einde van de rit ook wat. „Ik durf te zeg gen dat we straks in Zierikzee een unieke turnhal hebben", zegt hoofdtrainer herenselectie turnen Julian Ringelberg. De nieuwe hal, waarvan gymnas tiek-, dans- en turnvereniging Delta Sport hoofdhuurder wordt, is er een met drie sterren. Al thans: wat omvang betreft. „Want qua aanbod is de hal veel meer." Het is een methodische hal, vult hoofdtrainer damesturnen Sanne Tamerus aan. „Waar kinderen vei- »lig turnen kunnen leren." Daar naast is de nu nog in aanbouw zijnde accommodatie wat toestel len en faciliteiten betreft straks helemaal compleet. Een wereld van verschil met het huidige - aan de Mulockstraat ge vestigde - honk. De sportzaal daar staat volgepropt met kussens en allerhande toestellen, waardoor voortdurend moet worden geïm proviseerd en op elkaar gewacht. Elke nieuwe oefening vereist een halve verbouwing van de zaal. Bo vendien is lang niet alles moge lijk. De gebruikelijke aanloop van vijfentwintig meter bij een sprong bijvoorbeeld is noodge dwongen ingekort tot een meter- tje of vijftien. En door het ontbre ken van een turnonderdeel als de verende vloer wordt voor trainin gen zelfs eens per maand uitgewe ken naar Hellevoetsluis. Die uitstapjes zijn straks verleden Eigenaar André Kort van de Zeeuwse Gasten is blij dat er nu toestemming is om open te gaan. „Alleen is het wel jammer dat het seizoen voor gasten nu voorbij is. Ik hoop in november nog wel wat groepen te kunnen ontvangen", reageert hij. Kort is van plan om volgend jaar maart weer open te gaan. Het Klimbos in de Boswachteri) is al een poosje klaar. Kort mocht van de rechter nog niet van start, zolang hij nog geen uitspraak had gedaan op de bezwaren van de omwonenden. In de Boswachterij bij Wester- schouwen is in een beperkt ge bied een klimparcours uitgezet tussen de bomen. tijd. In de 980 vierkante meter grote Zierikzeese turnhal (de hui dige ruimte meet slechts 256 vier kante meter) zijn alle hulpmidde len - soms zelfs in tweevoud - pre sent. Zoals dus die gedroomde ve rende vloer. „Een nieuw systeem dat ook op het WK in Antwerpen is gebruikt." Niet dat de leden van Delta Sport niets achterlaten. Het zaaltje aan de Mulockstraat is al ja renlang hun eigen honk, waar nu en dan pannenkoeken werden ge bakken of een slaapfeestje werd gehouden en waar betrokkenen zelf de verfkwast trokken als ze iets anders wilden. Tamerus: „Maar alles heeft z'n voor- en nadelen, want die eigen ruimte kost ook veel tijd." Door de nieuwe topfaciliteiten en de centrale ligging hoopt Delta Sport meer sporters en trainers te trek ken. „Mensen kunnen ons sneller vinden. Het is toch anders dan een zaaltje in een woonwijk. Het ziet er ook uitnodigender uit," concludeert Tamerus Wat het met de prestaties zal doen, laat zich niet voorspellen. „De moge lijkheden zijn optimaal. Dus aan de hal én aan ons zal het niet lig gen. Maar ook in zo'n mooie hal zul je, om te presteren, hard moe ten trainen. En zullen de blaren op je handen komen te staan." ZIERIKZEE - Hij bracht het met overtuiging, sportwethouder Ad Verseput: het mooiste sportcen trum van Zeeland staat straks in Zierikzee. Verseput zei dat in een korte speech ter ere van het berei ken van het hoogste punt van het nieuwe sportcomplex aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee. Een voorziening die nog - net als de oude - 'Onderdak' genoemd wordt. Het complex krijgt een functie voor het hele eiland en brengt grote sportevenementen binnen bereik brengt voor Schou- wen-Duiveland. Als alles volgens de planning verloopt wordt het zomer 2014 opgeleverd. Westerzicht 228 Vlissingen makelaar „Wij waren hierover zeer ver baasd", zegt Van den Berg. „Wij hebben hierover op geen enkele manier een signaal gehad." De WD'er wil weten of het klopt dat Stouten deze uitlatingen in derdaad heeft gedaan en of hij nog steeds achter zijn uitspraken staat. Verder wil Van den Berg we ten wanneer binnen het college bekend was dat Stouten een min derheidsstandpunt in zou nemen. De WD-fractie neemt de uitspra ken hoog op. „Wif vinden colle giaal bestuur belangrijk. Ik denk dat een collegelid dit niet kan ma ken." Stouten is portefeuillehou der en heeft in die hoedanigheid altijd verdedigd dat de fontein zou verdwijnen. Nu het college na protesten van inwoners be sloot dat de fontein kan blijven staan, kwam hij met de bekente nis dat hij altijd al tegen verplaat sing was. Er lopen nu twee onderzoeken: volledige nieuwbouw of nieuw bouw met behoud van de facade. Dat laatste komt voort uit het feit dat veel mensen gehecht blijken aan het aanzien van de voorgevel. De HZ wil er een nieuw gebouw van acht verdiepingen neerzetten- dat onderdak moet bieden aan een flink aantal studies. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het college van B en W moet onderzoeken of er tractoren kunnen rijden op het fietspad langs de N59 bij Zierikzee. Hiervoor moet het pad worden aangepast. Voor de fietsers moet dan een al ternatief gevonden worden in een nieuw pad aan de andere kant van de weg tussen de rotonde en de stoplichten richting Zeelandbrug. door Melita Lanting BROUWERSDAM - De overgrote meerderheid van de gemeenteraad van Goeree-Overflakkee is voor de bouw van het inspiratiecentrum op de Brouwersdam. Nieuwe turnhal door Esme Soesman door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Het Klimbos in de boswachterij Westerschou- wen kan van start De Raad van Sta te heeft alle bezwaren van omwo nenden ongegrond verklaard. Die waren onder meer bang voor over last door joelende gebruikers. De genodigden werden rondgeleid door de nieuwbouw, maar dat kon niet iedereen boeien. door Melita Lanting »»ru(48S, Fijne tussenwoning in de wi|k Westerzicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning rnct kunststof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden met schuur. Koopsom 129.000,- k.k. ZIERIKZEE - Raadslid Wout van den Berg (WD) wil opheldering óver uitlatingen van wethouder Wim Stouten in de PZC. Stouten zei een minderheidsstandpunt te hebben ingenomen in het college over het verdwijnen van de kikkerfontein van het Havenpark in Zierikzee. VLISSINGEN - De facade van de Zee vaartschool aan de Boulevard Ban- kert 154 in Vlissingen blijft moge lijk bestaan. De HZ laat onderzoe ken op het mogelijk is om de voor gevel te integreren in de nieuw bouw die daar gepland is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114