Elektro cars uit Zeeuws-Vlaanderen Contacta.nl Pleinen Sterke acties Fleetmanagement ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 De Nederlandse automarkt wordt gedomineerd door duur zaamheid. Groener rijden is uiter aard een mooi streven, maar de kostenfactor weegt minstens zo zwaar. "Autorijden is in Neder land zo duur, dat er momenteel massaal gekozen wordt voor kos tenbesparende constructies en au to's in een lagere klasse", vertelt Bert Flipse, directeur van Zuid- West Lease, Goes en coördinator voor het Automotive Plein. Tekst: Annet van de Ree Foto: Dirk Jan Gjeltema GOES - De auto-industrie is altijd een innovatieve sector geweest en ze ziet ook nu kans om aan de vraag van nieuwe mobiliteit van ondernemer en consument te voldoen. Alles draait om grensverleggend rijden met de nieuwe ultra zuinige bedrijfswagens en het behalen van kostenreductie per kilometer. Op het Automotive Plein in de Noordzeehal kunt u ken nis maken met de nieuwste modellen, maar ook met leveranciers die de mo biliteit van uw wagenpark kunnen op timaliseren. Een sterke profilering op Contacta.nl vindt Flipse erg belangrijk. "We hoe ven niemand te vertellen dat de auto branche met dalende verkopen te ma ken heeft, dit jaar zelfs met - 30 pro cent! Andere gevolgen hiervan zijn dat er weinig nieuwe jong gebruikte auto's op de markt komen. De belas tingmaatregelen, die dit jaar nog gel den, veroorzaken een run op de laat ste 0% bijtelling modellen, zoals de Opel Ampera. Die vraag naar groene leaseauto's, vanaf 2014 een bij telling van 7%, blijft naar verwachting groot. "Naast modellen die verdwijnen uit de 14% bijtellingsklasse komen er ook weer nieuwe modellen uit met deze lage bijtelling onder meer de Peugeot 308, te bewonderen tijdens de Con- tacta. Daarnaast is er nieuws uit het bedrijfswagensegment; de nieuwe Sprinter van Mercedes zal prominent Elektrisch rijden is sterk in op mars in de reguliere autowereld. Voor innovatieve ondernemers ligt de uitdaging in het ontwikke len van nieuwe voertuigen als acceptabel alternatief voor de 'gewone' auto. Tekst: Annet van de Ree TERNEUZEN - Een herkenbaar, maar vernieuwend concept werd ont wikkeld door Invest-Mobile uit Knokke-Heist met een assemblageves tiging in het Zeeuws-Vlaamse Eede. Deze innovatieve elektro car is letter lijk en figuurlijk grensoverschrijdend. Het Zeeuws-Vlaams Paviljoen heeft dit jaar een publiekstrekker van for maat. Drie elektro cars zijn te bewon deren in een stoere industriële, een toeristische en luxe uitvoering met een koelkastje aan boord. Dit trio wordt een echte must-have-seen voor de bezoekers van Contacta.nl. De gebruiksmogelijkheden van de elektro car in het verkeer is legio; van tweezitter tot kleine bestelwagen, van funcar tot personentaxi. Door het volwaardige karakter van motorvoertuig zijn er vele gebruiks mogelijkheden. Voor het rijden op de openbare weg zijn overigens wel dezelfde regels van toepassing als voor een motorvoertuig. Dat geldt voor de bestuurder én het rijgedrag. Om een elektro car te mogen besturen moet je dus 18 jaar of ouder zijn, een geldig rijbewijs B bezitten en altijd uw veilig heidsgordels dragen. Daarnaast zijn de elektro cars zeer geschikt voor lokaal transport op grote fabrieks- of haven terreinen, parkings en luchthavens. 1 )e elektro cars worden geassem bleerd in Eede. Hier worden de on derdelen, waar mogelijk bewust be trokken van lokale toeleveranciers, tot een fraaie elektro bolide samenge voegd. De aanschafwaarde start vanaf 5.000 euro. De elektro cars hebben een maximum snelheid van 45 kilo meter per uur en een actieradius van maximaal 40 kilometer. Invest-Mobi le levert inmiddels door heel Europa. Naast het innovatieve Invest-Mobile, staan er opvallend veel kleine ICT be drijven in het Zeeuws-Vlaams Pavil joen o.a. SieTec, 1 Venture, Nouvall en Tim Online. Een aantal hoogwaar dige technische en ICT bedrijven zijn gevestigd in Zeeeuws-Vlaanderen. Een stille opmars naar 'Waterdunen Valley'? ZZP'ers en kleine bedrijven tot 5 personen kunnen zich op kleine stands van 2 bij 2 meter presenteren van min 1 tot maximaal 3 dagen. "De ze variabele invulling in het Zeeuws Vlaams Paviljoen is een handreiking aan de vele kleine ondernemers in on ze regio", vertelt Karin Boerman, me dewerker economie, vastgoed en toe risme bij de gemeente Sluis en coördi- del voor lakken en verf maar ook leve rancier van vloeistofdichte vloersyste men onder meer voor de automotive branche. Uiteraard is er op het Auto motive plein een hartelijke onthaal met heerlijke hapjes en drankjes van onze gewaardeerde cateraar "Onder de Toren." "Het is voor onze branche belangrijk om in de spotlights te staan en Con- tacta.nl biedt daarvoor een perfect platform. We richten ons dit jaar heel bewust op het aangaan van nieuwe re laties en iedere exposant komt met een speciale beursaanbieding, die be stellen tijdens de beurs heel aantrekke lijk gaat maken en nieuwe traffic moet genereren. Zo biedt ZuidWest Lease bijvoorbeeld leasecontracten aan met een jaar lang gratis verzeke ring; PTA bedrijfswagens gaat een mooie actie ontwikkelen voor de be drijfswagens. Iedere deelnemer aan het Automotive Plein heeft zo een ei gen spetterende aanbieding welke ui teraard ook samen te voegen zijn." Dergelijke auto's zijn te zien op Contacta.nl. nator van het Zeeuws-Vlaams Pavil joen. Toversluis verzorgt ook dit jaar de Bourgondische kant van evene*- ment. De menukaart is voor deze ge legenheid getransformeerd tot infor matiekrant over de deelnemers. f |Zie ook zvlpaviljoen.nl aanwezig zijn op het Automotive Plein. De efficiency in mobiliteit is sterk toe genomen door de GPS en GSM tech niek. Track Trace, ritregistratie voor taxi's, rit- en urenregistratie ge koppeld aan administratie, aansluiting voor laptops, speciale Apps; met mo derne boordcomputers is een effectief fleetmanagement eenvoudig te inte greren in uw bedrijfsvoering. Flipse: "Onze collega's van Autofit Goes ko men met een proefopstelling zodat zij fleetmanagement in de praktijk kun nen demonstreren. In totaal zijn we dit jaar met elf deelnemers, alle geli eerd aan de automotive branche. Naast PTA, Van Oeveren, Olov en Autoteam (alle Automotions Groep) zijn Protech, met moderne lakfinish en poetsmiddelen, en Trim-line de specialist in carwrapping, een stabiele factor op het Plein. Ook Autoschade Tearn is met een regiodekkende crew aanwezig. Vreemde eend in de bijt lijkt wellicht Luyten VVZ, groothan- Coordinator van het Automotive Plein Bert Flipse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105