Activeer de klik met Rabobank Oosterschelde 16 QP ZAKEN Contacta.nl partners Kwaliteit als leidraad Stap in de virtuele wereld Persoonlijke relatie Met DRV uw grenzen verleggen Hans Vermeule Marco Utermark DRV Accountants Adviseurs zal als kennispartner van Contac- ta.nl 2013 de uitdaging aangaan om een informatieve en interes sante invulling te geven aan het thema 'Grenzen verleggen'. In de royale DRV- stand is iedere on dernemer welkom voor een goed gesprek met één van de advi seurs, al dan niet onder het genot van een hapje en een drankje. Als kennispartner verzorgt DRV in de programmering van Contacta Colleges drie exclusieve master- classes, waarvoor bezoekers zich vooraf kunnen inschrijven. Tekst: Annet van de Ree Foto's: Dirk-Jan Gjeltema GOES - Hans Vermeule en Marco Utermark. beiden vennoot en accoun tant bij DRV Accountants Advi seurs, lichten toe hoe DRV als organi satie steeds haar grenzen verlegt en hoe ze ondernemers stimuleren het zelfde te doen. Marco: "DRV bestaat al meer dan 90 jaar en is als accountantskantoor groot geworden met het vermarkten van fi nanciële kennis. Van oudsher zat hem dat vooral in het verzorgen van de jaarrekening voor ondernemers en ad visering in fiscale aspecten. Maar het beroep van accountant verandert snel. Tekst: Annet van de Ree GOES - Het aanbod van informatie ve en ondersteunende online diensten en apps van de Rabobank neemt steeds verder toe vanuit de gedachte: virtueel bankieren als het kan, per soonlijk bankieren als het moet. Bereikbaarheid en mogelijkheden voor persoonlijk contact zullen er al tijd blijven. Een goede balans tussen online en persoonlijk bankieren vindt Rabobank Oosterschelde belangrijk. Het thema voor Contacta.nl 2013 is We merken dat ondernemers, zeker in deze tijd, steeds vaker behoefte heb ben aan een financiële sparringpart ner." Hans voegt toe: "Als DRV zich slechts zou blijven richten op het faci- literen van jaarrekeningen, dan zou den we stilstaan. We willen geen star re organisatie zijn, maar juist blijven vernieuwen en onze grenzen verleg gen. Dt^transformatie naar een nieu we brede dienstverlenende organisa tie, waar ondernemers met hun vra gen terecht kunnen, is ingezet." "De afgelopen jaren is er veel op schudding geweest in de accountancy- branche", vertelt Marco. "Denk aan het Ahold-schandaal of recenter naar het Vestia-debacle. Daarnaast ligt een aantal middelgrote kantoren momen teel onder vuur van de AFM, omdat dan ook 'Bankieren met een klik'. En een klik tussen Contacta.nl en Rabo bank Oosterschelde is er zeker. Niet alleen ontstaan op Contacta.nl nieu we relaties, ook is er de mogelijkheid om kennis op te doen over uiteenlo pende onderwerpen via een aantal presentaties. Deze presentaties vinden plaats in de Rabobankstand direct bij de ingang in de Noordzeehal. Het thema van de presentaties is: 'Mijn klik met...' Om die klik met hun kwaliteitssysteem onvoldoende op orde is. Ook het waarborgen van kwaliteit is een voorbeeld van het ver leggen van grenzen. "Voor de vergun ningaanvraag zijn wij zelf enkele ja ren geleden door de AFM beoor deeld en op onze omissies in kwali teitsborging gewezen", zo legt Hans uit. "Die controle was voor ons nuttig; het heeft ons naar een hoger niveau getild en bewust gemaakt van het feit dat verandering nodig was. Op basis van de aanwezige kwaliteitsstandaard binnen DRV werd de vergunning verleend." "De core business van DRV is het vehnarkten van kennis", vervolgt Marco. "We doen dat nu veel meer in de vorm van financieel, bedrijfseconomisch en ook organisato risch advies. Zo hebben we tegen woordig niet alleen specialisten in huis op bedrijfseconomisch gebied. het publiek te vergroten komt aan de voorzijde een groot scherm waar con tinu informatieve beelden te zien zijn over de dienstverlening en producten van Rabobank Oosterschelde. Aan de achterzijde komt een zogenoemde 'green screen'. Via dit scherm stappen de bezoekers letterlijk in de virtuele wereld van de Rabobank. Er kunnen grappige of mooie achtergronden ge kozen worden; een luchtig intermez zo in de zakelijke wereld van het "ban kieren. Rabobank Oosterschelde nodigt u van harte uit om de klik te ervaren met de accountmanagers, ons coöpera tieve gedachtegoed, de wereld van het virtueel bankieren, onze bijdrage aan de samenleving of de themaspre kers tijdens Contacta.nl 2013. maar ook voor persoonlijke financiële planning, performance improvement en HR interim dienstverlening." Daar waar andere kantoren meer af stand creëren door de organisatie grootte en digitalisering, wil DRV het contact vooral persoonlijk hou den. Als middelgrote organisatie is DRV in staat om aandacht en onder steuning aan ondernemers in het MKB te geven. Het voordeel is dat ondernemers een vaste contactper soon hebben, maar achter de scher men zit daar een heel team achter dat elkaar uitdaagt. Hans: "Dat houdt je als adviseur scherp. Een standaard ac countantscontrole moet bij elk kan toor dezelfde uitkomst geven. Het verschil zit hem juist in het DNA van onze medewerkers. Wij zijn een kan toor met nuchtere, integere mensen. We voelen ons persoonlijk betrok ken, willen het beste uit een onderne ming halen, maar zijn ook kritisch. Als goed adviseur is het van belang om klanten regelmatig een spiegel voor te houden, samen grenzen ver leggen; verder durven kijken. Dan ge bruik ik vaak onze eigen organisatie als voorbeeld." DRV Accountants Adviseurs no digt ondernemers uit voor een per soonlijk advies tijdens Contacta.nl 2013. Daarnaast verzorgt DRV drie interessante Masterclasses: Henri van Koeveringe Visie en leiderschap jn het ontwikkelen van talent, Sjef Leijs: Nieuwe grenzen, nieuwe financierin gen en Marcel Winkelman: Grenzen verleggen en je doel bereiken. ^Ondernemers kunnen zich vooraf inschrijven via www.drv.nl. Rabobank Oosterschelde is zeer actief in de ontwikkeling van online bankieren. Online bankieren, betekent dat u voor al uw dagelijkse bankzaken altijd en overal virtueel contact kunt opnemen met de Ra bobank! Bankieren met een klik is in opmars en niet meer te stuiten. PC, laptop, smartphone en tablet zijn in feite nu 'bank'. Bankieren met een klik is in opmars. adviseert en administreert www.ordeopzakenvof.nl 0113-23 79 OC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104