Bieke Weemaes bracht meer lijn in verzorging van anderen Storm op Waddenzee dupeert mosselkwekers Filmpje benzinedief op internet ter afschrikking TUNNELBOUW 26 ZEEUWS-VLAANDEREN „Zie het als een manier om men sen af te schrikken die benzine willen stelen", motiveert De Vos zijn actie „Ik heb het idee dat de politie niet meer zo achter benzi- nedieven aan zit." De benzinedief die op het dinsdag geplaatste film pje te zien is, tankte diezelfde dag rond 15.30 uur voor ruim 120 euro bij de bemande pomp van DPO Ze kwam er in 1990, na een perio de als leidinggevende in het Kraamcentrum Terneuzen, te recht. Weemaes had gesolliciteerd naar de functie van adjunct-direc trice bij de Blaauwe Hoeve en kreeg die baan. Ze vertrekt nu als manager extramurale zorg. „Ik heb wat lijn gebracht in de verzor ging van anderen. Alle neuzen moesten dezelfde kant op en na de eerste grote reorganisatie in de zorg in 1993 hebben we goed gean ticipeerd en veranderingen door gevoerd. Binnen drie jaar was al les aangepast en waren er meer handen aan het bed en minder lei dinggevenden. Mijn motto was en is: al is het nog zo moeilijk, blijf communiceren en luisteren en blijf samenwerken. Dat we in 2007 uitgeroepen zijn als het bes te Woon-Zorgcomplex in Neder land vervult me nog steeds met trots." De Blaauwe Hoeve vindt ze hét goede voorbeeld: een complex waar mensen gewoon thuis wo nen en zorg krijgen op maat. „Ik zie de toekomst positief in, omdat familie, en mantelzorg betrokken worden in de zorg voor ouderen. Mijn doel was om de cliënt te res pecteren en zo zelfstandig moge lijk te laten zijn. Dat is met geza menlijke inspanningen nu volle dig gerealiseerd." In 2000 bouwde de Woonstich- ting Hulst nieuwe zorgapparte- menten en de hele infrastructuur er omheen. „Voor de bewoners van Curamus is nu alles aanwezig op het gebied van zorg, wonen en welzijn en alle faciliteiten van apotheek tot winkel en restau rant. Curamus is een klein dorp op zich." Bieke Weemaes heeft het gevoel dat ze alles nu heeft afgewerkt en neemt daarom bewust afstand. „Ik heb in Jessica van Langevelde een goede opvolgster. Ook de unit leiders doen goed werk." De af scheidsreceptie in Brasserie Truffi- no is van 16.30 tot 18.30 uur. „Ik heb er geen woorden voor", zegt Cees Otte, mosselkweker uit Bruinisse. „Al dat werk en nu is al les weg. Je weet dat dit de natuur is, maar toch. Als het gebeurt, is het erg. Dat doet wel een paar we ken zeer." Otte is één van de kwe kers die zwaar gedupeerd is. Hij is al het mosselzaad kwijt dat hij dit. jaar heeft geoogst van mosselzaad- invanginstallaties (mzi's). „En als je weet hoeveel werk je daarvoor hebt gedaan", zucht hij. Daar naast heeft hij ook schade aan de percelen met half volgroeide mos selen. Otte staat niet alleen. Volgens se cretaris Hans van Geesbergen van de producentenorganisatie mos selcultuur in Yerseke hebben alle kwekers schade in de Wadden zee. „Al heeft de een veel meer schade dan de ander. Ik sprak van ochtend iemand waarbij het wel meeviel. Maar er zijn er ook die heel veel schade hebben. Je kunt in elk geval concluderen dat veel duur mzi-zaad verloren is ge gaan." Mzi-zaad ïs-zo duur, omdat er spe ciale drijvende installaties voor nodig zijn. Het oogsten van het zaad dat zich aan de netten van 'de installaties hecht, is bewerke lijk, in elk geval veel bewerkelij ker dan het opvissen van mossel zaad dat van nature op de zeebo dem valt. Veel mzi-zaad lag tijde lijk geparkeerd in de Waddenzee en was nog niet uitgezaaid op de kweekpercelen. „Dit is zuur. Iedere mosselkweker weet dat dit kan gebeuren, maar we hadden na twee slechte jaren nu een mooie voorraad. Daar was iedereen financieel ook wel aan toe", aldus Van Geesbergen. Hoe groot de totale schade is, is vol gens hem nog onduidelijk. „Dat weten we pas volgend jaar." Voorzover bekend hebben de mosselpercelen in de Oosterschel- de niet erg geleden onder de storm. De stroming is er minder sterk en het was maandag op het hoogtepunt van de storm in Zeeland hoog water, waardoor de mosselen diep onder water la gen. aan de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen. Hij had, bleek later, eer der al geprobeerd gratis te tanken in Kapellebrug, maar dit misluk te. DPO zou, zoals bij andere be mande stations, de pompen pas kunnen vrijgeven als mensen heb ben betaald. Het bedrijf vindt dat echter niet klantvriendelijk en het zou niet goed zijn voor de ver koop in de shop. DPO exploiteert acht bemande stations in Zeeuws-Vlaanderen. Het aantal keren dat de firma met benzinedieven te maken krijgt, va rieert sterk. De Vos: „Soms elke week één, en dan twee maanden niet één." De dieven rijden meest al met gestolen kentekenplaten. Het filmpje op internet heeft al door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het was al een tijdje geleden dat woordvoerder Patrick de Vos namens De Pooter Olie (DPO) een filmpje van een benzine- dief op internet had gezet. Sinds dinsdagavond is er weer een nieu we te zien met de oproep aan een ieder die iets over de dief kan zeg gen, zich te melden. Bieke Weemaes vertrekt na 23 jaar bij zorgkoepel Curamus. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen HULST - Manager Bieke Weemaes zet vandaag bewust een punt ach ter haar carrière. Na 23 jaar neemt ze afscheid van zorgkoepel Cura mus in Hulst. door Melita Lanting YERSEKE - Op de Waddenzee zijn mosselpercelen volledig wegge vaagd tijdens de zware storm van afgelopen maandag. Praktisch alle Zeeuwse mosselkwekers hebben schade. Tunnelbouwers niet de'*eouden!,eVg Met een afdichtingsgel worden de naden tussen de tunneiringen gevuld, foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74