durea Onderhoud van schaatsen, snowboards en lange latten 24 ZEEUWS-VLAANDEREN DOCUMENTAIRE QUICK STEP Politie op zoek naar overvaller Marina Beach Heemkundige Kring maakt film over na-oorlogs Oostburg. Venwisselbaar voetbed LIVyN, DE NIEUWSTE GENERATIE LUXE VINYLVlGf.Rfc'N Wie: Werner Rammeloo uit Ter- neuzen Wat: onderhoud ski's, schaatsen en snowboards Waar: Prikbord van Zeelandnet Sinds vorig jaar heeft Wer ner Rammeloo zijn eigen bedrijf, dat onderhoud van ski's, snowboards en schaatsen verricht. „Jarenlang ben ik de we reld over gereisd en werkte ik als leraar in winter- en waterspor ten. In de wintermaanden ging ik altijd naar Tirol om les te ge ven in snowboarden en skiën. In de zomermaanden ging ik verder met lesgeven, maar dan in zeilen en windsurfen. Na vijftien jaar vond ik het tijd om me wat meer te settelen. Daarom ben ik in 2007 teruggekeerd naar Zeeuws-Vlaanderen." De Terneuzenaar gebruikt Prik bord van Zeelandnet vrij vaak. „In België plaats ik wel eens be richten op Kapaza. Als begin nend ondernemer zijn zulke ka nalen erg interessant." Het be staan als zelfstandig ondernemer is af en toe wel wennen voor Werner. „Ik doe alles alleen. Naast het onderhoud ben ik ook importeur voor dergelijke machi nes uit Italië. Ook geef ik nog al tijd les, in Terneuzen (winter sport) en Antwerpen (water sport). Het zijn dus enorm druk ke werkweken. Maar ik klaag niet, hoor. Ik kan nog altijd bezig zijn met mijn grote passies. Hier in wil ik me steeds verder ont wikkelen. Om mij verder te be kwamen in het onderhoud van zeilboten volg ik nu een cursus polyesterbewerking." Zoals gezegd heeft Werner al een leven vol reizen achter de rug. „Mijn reiservaringen zijn onbe taalbaar. Ik pluk nog altijd de vruchten van alles wat ik er ge leerd heb. Zo heb ik in Oosten rijk de fijne kneepjes van het on derhoud van ski's en snowboards geleerd van de beste mensen in hun vakgebied." Een recent succes voor Werner was de nationale jeugdtitel snow boarden van lochem Bekker uit Terneuzen. „Sinds een tijdje sponsor ik lochem, onder meer met materiaal. Schitterend na tuurlijk dat hij zoiets moois pres teert. Zo krijg je absoluut eer van je werk." De volledige advertentie staat op www.zeelandnet.nl/prikbord/adver- tentie.php?id=6i62023 HOEK - De politie houdt een pas- santenonderzoek rondom de re ceptie van vakantiepark Marina Beach in Hoek, waar de beheers ter maandagavond is overvallen. De dader, vermoedelijk is sprake van één persoon, dwong de vrouw 'een geldbedrag' af te ge ven. Over de hoogte van dat be drag wil de politie 'in het belang van het onderzoek' niets kwijt. De vrouw werd tijdens de overval in de rug geprikt, maar of de over valler een wapen had, kon ze niet vertellen. Ook kon het slachtoffer, die samen met haar partner het beheer over Marina Beach voert, (nog) geen signalement van de da der geven. De beheerster werkte maandag nog wat administratieve I zaken bij. De receptie is na het sei zoen alleen in het weekeind een aantal uren open voor vaste staan- I plaatshouders. die in 1945 'gewoon' een toela tingsexamen voor de HBS deed. De verhalen van het duo geven een persoonlijk tintje aan de film. De twee zijn ideale vertellers, om dat ze de tijd na de bevrijding tot in detail terughalen. Zo herinnert De Vlieger zich hoe soldaten stuk ken puin als springschans voor hun motors gebruikten, en doet Brevet de kijker het water in de mond lopen als hij vertelt hoe goed de oliebollen smaakten op de middag van zijn terugkeer in Oostburg. De makers hopen dat de film mee helpt bij het op de kaart 2etten van Oostburg als wederopbouw- stadje. De gemeente Sluis ziet dat ook wel zitten. Het Sluise college liet onlangs een rapport maken waarin staat hoe Oostburg zich op dat gebied kan profileren. De nota wordt binnen enkele weken gepresenteerd. Oostburg, verwoesting en we deropbouw is zondag om 20.00 uur te zien in het Ledeltheater in Oostburg. Toegang is gratis. OOSTBURG - Eigenlijk zette Ireen van Damme de film Oostburg: ver woesting en wederopbouw speciaal in elkaar voor het Eenhoornfesti val, afgelopen september. Omdat toen tijdens een speciale wederop- bouwavond slechts delen van de film konden worden getoond, is er zondag een herkansing. In het Ledeltheater is de 75 minuten du rende film helemaal zien. Van Damme, bestuurslid van de Heemkundige Kring West- Zeeuws-Vlaanderen, verzamelde een schat aan materiaal uit de pe riode vanaf de jaren '30 tot nu. „Uiteindelijk heb ik vooral foto's en films gebruikt uit de periode na de bevrijding. We wilden im mers een documentaire over de wederopbouw maken." En dus ko men er na-oorlogse filmbeelden voorbij van onder meer de ope ning van de Kroonwijk, de onthul ling van het Eenhoornbeeld, het bezoek van Prins Bernhard aan het stadje en de bouw van dé twee Oostburgse wederopbouw- projecten bij uitstek: het Ledel theater en het gemeentehuis. Guus Langeraert vertelt het ver haal achter de filmbeelden en de foto's via een voiceuover. De oude beelden worden afgewis seld met interviews met Frans Brevet (89) en Theunie de Vlie ger-De Vuyst (82). Ook hun verha len gaan niet zozeer over de ge vechten, de bombardementen en de slachtoffers, maar juist over de terugkeer van het duo na de oor log naar Oostburg, en de manier waarop ze hun leven oppakten. De Vuyst, dochter van de eigena ren van café De Eenhoorn, had in Zuidzande gezeten. Brevet, van de sigarenhandel, moest werken in Duitsland. De blik móest vooruit, blijkt uit hun verhalen: het normale leven werd zo snel mogelijk opgepakt. De sigarenzaak van Brevet werd terug 'opgebouwd' met sloopma teriaal van een bunker. „Het was een hok van drie bij vier", vertelt Frans Brevet in de film. „En de si garetten en sigaartjes waren op de bon. Dus het schoot niet echt op. Maar we moesten verder." Dat gold ook voor Theunie de Vuyst, Diverse wijdtematen Perfecte hielaansluiting Extra teenruimte durea, uit liefde voor je voeten comfortable shoes www.durea.nl Henk Fenijn Passende Schoenmode Brouwerijstraat 33 4501 CM Oostburg li, i/- Tel-0117-452726 www.henkfenijn.nl door Bas Dingenouts In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Wederopbouw: leven ging door I Werner Rammeloo heeft sinds kort een nieuwe werkplaats, foto Camile Schelstraete Frans Brevet door Martijn de Koning Theunie de Vlieger-de Vuyst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72