ZEEUWS-VLAANDEREN Horecapaviljoen in Paal krijgt vorm Pensionada almanak Noodzaak aanpak woningmarkt erkend, financiering hete aardappel. Het Zeeuwse 112-nieuws bij elkaar op één plek „Ze bouwen wél op eigen risico", zegt wethouder Diana van Dam me van de gemeente Hulst. Tegen de bouw van het paviljoen zijn de nodige bezwaren gemaakt. Onder andere door de watersport vereniging Saeftinghe die in Paal een clubhuis heeft. Die bezwaren liggen nu bij de rechter die de zaak kan terugdraaien. „Maar het zou ons verbazen als de bezwaarmakers gelijk krijgen", zegt de wethouder. „In een eerde re zaak kregen de aanvragers voor de bouw gelijk. Er volgt nog een bodemprocedure, maar dat zien we met vertrouwen tegemoet. Ik begrijp trouwens wel dat er be gonnen is met de bouw want de plannen dateren al van 2008." Diana van Damme hoopt nog al tijd dat de partijen die tegenover elkaar staan, de vredespijp roken. „We zijn in gesprek met alle par tijen en hopen inderdaad dat er alsnog een oplossing wordt gevon den. Ik geloof in en ga altijd uit van het goede. Dat jonge onderne mers in deze tijd durven te inves teren, is toch mooi?" De watersportvereniging zegt dat er één gesprek geweest is met bur gemeester Mulder. Dat leidde niet tot een wijziging van het eerder ingenomen standpunt. terneuzen - Een broodnodige sa nering van de woningmarkt in Zeeuws-Vlaanderen dreigt stuk te lopen op geld. Op een bijeen komst woensdagavond in Terneu zen over bevolkingskrimp bleek niet één partij de portemonnee te willen trekken. De overtuiging is er wel dat er iets moet gebeuren om veel leeg stand van met name goedkope, kwalitatief slechte woningen te voorkomen én die huizen des noods te slopen. Tweederde van de aanwezigen, onder wie veel ge meenteraadsleden en andere be stuurders, stemde daarom voor de oprichting van een herstructure ringsfonds. „Omdat het vijf voor twaalf is." Op de vraag wie of wat dit fonds moet vullen, antwoordden vervol gens twee van de drie aanwezi gen: de rijksoverheid. De rijks overheid is de provincie echter al tegemoet gekomen door de rijks bijdrage minder te korten vanwe ge de krimp. Dat gaat om een be drag van in totaal negen miljoen euro op jaarbasis, waarvan 3,8 mil joen euro min of meer is bedoeld voor de aanpak van de gevolgen van krimp in met name Zeeuws-Vlaanderen. De Terneuzense wethouder Cees Liefting deed een beroep op pro vinciaal bestuurder George van Heukelom dit geld beschikbaar te stellen voor een herstructurerings fonds. Van Heukelom liet zich niet tot een toezegging verleiden. Terwijl woensdagavond juist een door de provincie en het Rijk be taald onderzoek van het Econo misch Instituut voor de Bouw (EIB) centraal stond waaruit blijkt dat tot 2040 6600 huizen in Zeeuws-Vlaanderen uit de markt moeten worden gehaald. Veel leegstand en leefbaarheidsproble men liggen anders op de loer in sommige wijken. Niet iedereen was er overigens van overtuigd dat het met de krimp in Zeeuws-Vlaanderen zo'n vaart zal lopen. Met name door de komst van vrij veel Bel gen (door de relatief lage koopprij zen) gaat de bevolking al minder hard achteruit. Ivo Mattheeuws, eigenaar van de AH-vestiging in Hulst, voegde toe dat er ook nog honderden niet-geregistreerde Poolse en andere Oost-Europese werknemers in Zeeuws-Vlaande ren wonen. „Dat laat onverlet", stelde wethouder Liefting, „dat we tijdig moeten reageren, want aan de onderkant van de woning markt dreigen weldegelijk grote problemen." Opgebrand was ze nog lang niet, maar mede dankzij een voor haar gunstig uitvallende vertrekregeling besloot die Bevelandse toch een punt te zetten achterhaar veertigja rige loopbaan. Pensioen, of beter: vroegpensioen. De kersverse pensionada heeft nu een overvolle agenda doordat er ein delijk tijd is voor bezigheden waar voor eerst geen tijd was, en een to-do-lijst waar geen eind aan komt en waarmee maar geen begin kan worden gemaakt. „Pensioen", riep ze laatst uit, „ik had er al jaren eer der mee moeten beginnen." Die vreugdekreet werd meteen ge smoord door de brief die ze uit de bus viste. Inhoud: een inschrijffor mulier voor de ouderenbond. rit. WWW.P2C.NL/112 DONDERDAG 31 oktober 2013 I De bouw van het omstreden paviljoen is in volle gang. foto Peter Nicolai door Romain van Damme PAAL - Palen genoeg op Paal. Ze worden gebruikt om het nieuwe buitendijks horecapaviljoen gestal te te geven. Dat lukt zo te zien best. Het paviljoen met terras en uitzicht op het Verdronken land van Saeftinghe begint vorm te krij gen. Naar verwachting is in het voorjaar van volgend jaar de offi ciële opening en hebben Danny en Christien Buysrogge - uitbaters van het Paals café In het Zicht der Schelde - er een horecazaak bij. Geld voor krimp groot vraagteken door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69