Winkeldief en kweker hennep in Kapelle PLflMECO BEVELANDEN en THOLEN 27 Sponsoractie Land van Borsele Plafonds - Sierlijsten - Verlichting BAARLAND - De Stichting Land van Borsele heeft gisteren in Baar land de aftrap gegeven voor een sponsoractie. Mensen en bedrijven kunnen ver schillende bijdragen leveren. Zo wordt iemand die tooo euro per jaar doneert een energie baron, of wel een e-Baron. Ook kleine bij dragen, zoals tien .euro per jaar, worden gewaardeerd. Zo iemand wordt een watt'je. De Stichting Land van Borsele heeft als doel het ontwikkelen van de regio d<?or het stimuleren van duurzame activiteiten ten be hoeve van de sectoren wonen, werken en recreëren. kapelle - Na een achtervolging door de winkelier is dinsdagmid dag een 21-jarige winkeldief uit Apeldoorn aangehouden. De man werd rond 14.45 uur be trapt op stelen aan de Biezeling- sestraat in Kapelle. Hij rende de winkel uit, waarop de winkelier achter hem aan ging. Inmiddels was de politie gewaarschuwd. Op het station van Kapelle werd de Apeldoorner gevonden en gearres teerd. Hij stond op de trein naar Apeldoorn te wachten. In zijn rug zak werden flesjes parfum en sportartikelen aangetroffen die vermoedelijk zijn gestolen uit een sportwinkel en een andere drogis terij. Ook zat er een kniptang in waarmee beveiligingslabels losge knipt kunnen worden. Hij heeft een drietal winkeldiefstallen be kend. Gisterochtend is hij weer in vrijheid gesteld. In een woning aan de Weegbree in Kapelle heeft de politie maan dag na een melding een hennep kwekerij met 400 hennepplanten ontdekt. De 36-jarige bewoner is aangehouden en zit nog vast. Ook vonden agenten duizenden eu ro's. De politie onderzoekt of het gaat om de opbrengst van eerdere oogsten van de hennepkweker. De planten, kweekapparatuur en geld zijn in beslag genomen. 60-plussers praten over Goese Polder In het restaurant van woon zorgcomplex Erasmuspark in Goes kunnen 60-plussers op vrijdag 1 november om 15.30 uur ideeën uitwisselen over het leven en wonen in de Goe se Polder. Het doel is om te kij ken wat mensen zelf kunnen doen om prettig te wonen in hun wijk en hoe ze eventueel anderen kunnen helpen. Poëzie en muziek in G achttien 88 Activiteitencentrum G acht tien 88 aan Oude Polderdijk 2 in Baarland staat zondag in het teken van poëzie. Van 15.00 tot 17.00 uur brengt dichtersgroep 'Contrei' poëzie. Het geheel wordt muzikaal omlijst met harp en piano. Entree is 6 euro inclusief consumptie. Reserve ren via mail@g-achttien88.nl. Cursus vogels spotten in de Zeeuwse herfst IVN geeft een cursus over vo gels die in de herfst in Zeeland te zien zijn. De cursus bestaat uit een theorieavond en een ex cursie. De theorieavond is op maandag 4 november om 19.30 uur in MEC de Bevelanden in Goes. De excursie is op zater dag 9 november. Kosten: 8,50 euro. Voor IVN-leden 7,50 eu ro. Opgeven: www.ivn.nl/dzd. Jubilarissenconcert muziekvereniging Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst geeft zaterdag een lubilarissenconcert. Vanaf 19.30 uur zijn de fanfare en slag werkgroep te horen in Dorps centrum De Wemel in Wemel- dinge. Zes jubilarissen hebben een muziekstuk geselecteerd dat gespeeld zal worden. Daar naast worden nog andere wer ken gespeeld. Entree is gratis. Expositie schilderijen Gerhard de Witte In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes worden in de maand november schilde rijen van Gerhard de Witte ge toond. De werken zijn geïnspi reerd door de natuur en de di recte omgeving. De expositie is op maandag tot en met vrijdag vanaf 9.00 uur tot 12.30 uur te bezichtigen. Tholen krijgt vier wijkagenten De gemeente Tholen krijgt vier wijkagenten. Dat antwoor den burgemeester en wethou ders op vragen van de SP. De wijkagenten komen er in het kader van de vorming van de Nationale Politie. Op basis van het inwonertal zou Tholen recht hebben op vijf agenten, maar omdat Tholen relatief vei lig is, worden het er vier. c DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 ui in Oostdijk www.landvanborsele.nl GOES BAARLAND GOES WEMELDINGE GOES THOLEN Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3, 4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl «V PL Al O MUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67