Onvrede over vervoer van Thoolse scholieren Goes sluit zich aan bij OmgevingsAlert 's-Heer Hendrikskinderen heeft eigen prikpost 'Oude bus voldoet niet meer aan de regels' 26 BEVELANDEN en THOLEN KUNST Het kunstwerk De Juun is een initiatief van uitenbedrijven in de omgeving. Engel Reijnhoudt en Angel's Brass in kerkje Ellesdiek De gemeente gunde het vervoer van Thoolse leerlingen naar scho len in Zeeland onlangs aan Dutax uit Hooge Zwaluwe. Taxibedrijf Bakker uit Barendrecht, dat het vervoer in de periode ervoor uit voerde, viel buiten de boot. Dutax was goedkoper. Veel leerlingen en ouders zijn he lemaal niet blij met de verande ring. Ze waren dik tevreden over het vervoer door Bakker en zijn dat in het geheel niet over de dien sten van Dutax. Bij de gemeente zijn al verschillende klachten bin nengekomen en tijdens commis sievergaderingen hebben inspre kers hun beklag gedaan. Vorige week deed een leerlinge een boekje open tijdens de verga dering van de commissie be stuurszaken. Ze klaagde over on der meer langere ritten, chauf feurs die snel boos worden en het vastmaken van kinderen met gor dels voor volwassenen, waardoor de riem in de hals snijdt. Ze ver telde dat ze een keer een bloeden de vinger van een jong kind had moeten stelpen, omdat de chauf feur niks deed. „Ik heb dat ge daan, zodat het bloed niet op de stoel terecht kwam en de chauf feur niet boos zou worden." In antwoord op schriftelijke vra gen van de PvdA heeft het college eerder al aangegeven dat de ge meente het recht heeft om contro les uit te voeren op de uitvoering van het vervoer. De PvdA pleit er nu voor om zo snel mogelijk een onaangekondigde controle te la ten plaatsvinden. Ook SGP en CU dringen aan op respectievelijk een controle en een oplossing van het probleem. Wethouder Peter Hoek beaamt dat er een verschil lijkt te zitten tussen de kwaliteitsafspraken die met Dutax zijn gemaakt en de daadwerkelijke uitvoering. Hij zegde toe dat er op korte termijn een controle komt. Overigens zijn ook de voormalige chauffeurs van Taxi Bakker nog steeds boos. Zij vinden dat Dutax een groot deel van hen had moe ten overnemen. Dutax heeft daar echter vrijstelling voor gekregen van het Sociaal Fonds Taxi, omdat ze de Thoolse ritten met eigen personeel zou kunnen opvangen. De oud-chauffeurs van Bakker be weren echter dat Dutax wel dege lijk nieuw personeel heeft aange nomen. Het bedrijf ontkent dat. Wethouder Peter Hoek zegt toe dat er snel een controle komt op het leerlingenver voer door Dutax. GOES - In één oogopslag zien waar in de buurt omgevingsvergunnin gen lopen. Dat kan met de Omge- vingsAlert-app van het bedrijf An- dersteboven uit Haarlem. Ook de gemeente Goes sluit zich bij de dienst aan, zodat inwoners die de applicatie op hun smartphone zet ten, straks makkelijk en snel op de hoogte kunnen blijven van ont wikkelingen in hun buurt. Het bedrijf dat de app ontwikkel de, won onlangs een landelijke prijs, waardoor de ontwikkelin- gen in een stroomversnelling kwa men en er veel aansluitverzoeken van gemeenten komen. De app is er voor zowel Apple- als Android-telefoons en is eenvou dig instellen door een adres en straal in te stellen of de huidige lo catie te kiezen. Bij nieuwe vergun ningaanvragen, bijvoorbeeld voor het plaatsen van een schutting of uitbouw, komt er automatisch een notificatie, het is nog niet dui delijk wanneer de Goese app be schikbaar is. OOSTDIJK - Hij zag het voor zich: een grote ui op de rotonde op de weg tussen Kruiningen en Krab- bendijke, bij de afslagen naar Waarde en Oostdijk. „Dat leek me leuk", zegt Jaap Nieuwenhuijse, directeur van uienbedrijf Jonika. De ui kwam er, maar niet op de rotonde, maar pal ernaast. De )uun heet het beeld en het is gisteren onthuld, in het bijzijn van de werknemers van de acht uienbedrijven die ervoor betaal den en die van Burg, de machine fabriek die het beeld maakte. „Ik ben dik tevreden", zegt Cok Bal- kestein, de kunstenaar uit Oost- dijk die het beeld ontwierp. Dat het uiteindelijk niet op de roton de staat, heeft te maken met vei ligheid, vertelt Nieuwenhuijse. „Bij de provincie waren ze vooral bang dat er een motorrijder tegen aan zou rijden." Alle uienbedrijven in de buurt die voor het transport gebruik ma ken van de rotonde hebben eraan meebetaald, acht in totaal. „Het kost de gemeenschap verder hele maal niets", vertelt Balkestein. „Anders zou het helemaal niet kunnen in deze tijd." Wethouder Hans de Kunder (CDA, cultuur) is daar erg tevreden mee. „Niks geen subsidies, niks geen aan- Niks geen subsidies, niks geen aanvraag voor een bijdrage van de gemeente vraag voor een bijdrage van de ge meente. Ik heb hier heel veel be wondering voor. Dit toont de gro te betrokkenheid bij de so ciaal-economische structuur van Oostdijk. Met deze ontstaansge schiedenis draagt De Juun mis-, schien wel bij aan het ontwikke len van een nieuwe trend bij de totstandkoming van kunstwer ken." In Oostdijk draait alles om de ui. Zeventig procent van de Neder landse uienverwerking zit in de omgeving van het dorp. „De uien- sector is voor Reimerswaal van groot belang", speecht De Kun der. „De ui wordt wereldwijd afge zet door moderne bedrijven. Veel mensen in Reimerswaal verdie nen er hun boterham mee." Arjan van Burg normaal ook: hij bouwt machines voor de uienver- werkers. Nu heeft hij mankracht beschikbaar gesteld voor het ma ken van De Juun, het materiaal is door de uiensector betaald. „Het was een leuk klusje, heel anders dan we gewend zijn." Hans van Eenennaam maakte een techni sche tekening van het beeld, Wim Koster heeft hem echt in el kaar gezet. „We zijn in maart be gonnen", zegt Van Eenennaam. „Het moest een beetje tussen door, naast de gewone werkzaam heden." Of het hun laatste kunst werk is? „We staan ervoor open", lacht Van Burg. „Mensen kunnen bestellingen doen, het liefst van dingen in de agrosector natuur lijk." „Misschien is dit het begin van een trend", zegt Van Eenen naam: „Een agrarisch product op alle rotondes in de regio. Het gaat om een zogeheten bloed prikpost plus, die elke maandag van 8.30 tot 9.00 uur is geopend in het dorpshuis. Mensen kunnen er terecht voor voor alle bloedprik- handelingen. Dat is met name een groot voordeel voor mensen die regelmatig geprikt moeten worden of ouderen die niet meer zo mobiel zijn. De toevoeging plus houdt in dat men na het prik ken ook kan blijven zitten om een kopje koffie te drinken of een praatje te maken. Ook de wijkver pleegkundige zal regelmatig aan wezig zijn om geraadpleegd te worden. De prikpost komt voort uit het dorpsplan 'Schreinskin- ders Kijkt Vooruit' dat in 2012 is verschenen. Het is voorlopig een proef van een half jaar. Het prik ken gebeurd door vakkundig per soneel van het laboratorium SHL-Groep in Etten Leur. De opening wordt verricht door wethouder Jan de Pooter, bij wie als eerste op een ludieke en sym-^ bolische wijze bloed geprikt zal worden. ELLEWOUTSDIJK - Troubadour En gel Reinhoudt treedt zondag voor het eerst op met het koper-ensem ble Angels Brass voor in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Het ensemble is een initiatief van trompettist en componist Huug Steketee. Hij nodigde Engel Rein houdt uit om teksten te maken over Zeeland en componeerde daarvoor zelf de muziek. Ook de den ze het andersom. De middag begint om 14.30 uur. De entree be draagt 8,- inclusief koffie en een ellesdiekje. Reserveren kan via e-mail reserveer@ellesdiek.nl of telefo nisch: 0113-612 681. „Nu hebben we een gewone bus zonder koelsysteem", zegt Gerard Wassing van Voedselbank De Be velanden in Goes. „De veiligheids regels voor voedsel zijn aange scherpt. Als wij aan de eisen wil len voldoen en op een veilige en goede manier voedsel willen ver voeren, hebben we een koelwa gen nodig." De Voedselbank is een non-profit instelling die kosteloos levensmid delen verstrekt aan mensen die niet of nauwelijks in staat zijn om in hun levensonderhoud te voor zien. Om de 15.000 euro voor de nieuwe koelwagen bij elkaar te krijgen, worden daarom acties ge houden. Wassing: „Mensen verko pen chocoladeletters en op 27 no vember wordt een benefietavond gehouden in de Davinci bioscoop in Goes. Die avond hopen we de koelwagen waar het om gaat bij de bioscoop neer te kunnen zet ten, zodat mensen het doel van de avond ook kunnen zien. Hope lijk hebben we na die avond het geld voor de wagen bij elkaar." door Rob Paardekam THOLEN - Het vervoer van Thoolse leerlingen door taxibedrijf Dutax moet snel aan een onaangekondig de kwaliteitscontrole worden on derworpen. Dat vindt de lokale PVdA-fractie. Aanleiding vormt een reeks klachten. Alles draait om door Nadia Berkelder Hans de Kunder, wethouder Het kunstwerk De Juun is woens dagmiddag onthuld. Het beeld van een grote ui staat bij de rotonde tussen Waarde, Oostdijk, Kruiningen en Krabbendijke in. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Inwo ners van 's-Heer Hendrikskinderen kunnen vanaf maandag terecht in hun eigen bloedprikpost. door Janneke Koster GOES - Voedselbank De Bevelanden in Goes heeft een koelwagen no dig. De bus die nu wordt gebruikt, voldoet niet meer aan de regels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66