11 nog niet van ons af BEVELANDEN en THOLEN 25 Politiechef roept ouders op om meer interesse te hebben voor internetgebruik van hun kinderen. Winterfair in Doopsgezinde kerk Woninginrichting Pieterse Noordelijke Achterweg 58 - 79A 4424 EG Wemeldinge Tel.: 0113-621 296 www.pieterse-wonen.nl Roeland Interieur Pasteurstraat 2 4461 HG Goes Tel.: 0113-220 080 www.roeland-interieur.nl Winter, QUICK STEP MIDDELBURG - Een leerling van een middelbare school in Goes werd kort voor de zomervakantie het slachtoffer van een vorm van internetmisbruik. Een medescho lier liet hem struikelen, waarna de ene na de andere leerling bo venop hem dook. Een ander film de dat allemaal en zette het op in ternet. Het meest bijzondere, aldus poli tiechef Bram van Moolenbroek (jeugdpolitie), was dat een con ciërge en docenten van die school erbij stonden, lachten en niet in de gaten hadden wat er precies ge beurde. Dat sandwichen, moet volgens hem voor die jongen al heel erg zijn geweest. „Want je kunt als er zo velen op je liggen, nauwelijks meer ademen. Maar dat filmpje staat nu ook voor altijd op het we reldwijde net." Van Moolenbroek was door de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) uitgenodigd om wat te vertellen over kansen en bedreigingen van internet voor kinderen. Hij hield de hon derden ouders en enkele scholie ren voor dat door internet 'onze hele wereld aan het veranderen is'. „Dat gaat razendsnel." Hij advi seerde de ouders om niet alleen aan hun kinderen te vragen hoe het gaat op school maar ook hoe het gaat op internet. „Wat hebben ze daar meegemaakt?" Hij hoop dat er zo'n goede band is dat kin deren open en eerlijk vertellen wat ze op internet meemaken en dat ze niet zwijgen zoals die hon derden meisjes die het slachtoffer zijn geworden van iemand als Frank R. (48) uit Cuijk, die hen verleidde en/of dwong tot het ver richten van seksuele handelingen. Hij vroeg de aanwezigen of ze zich kunnen voorstellen wat die meisjes hebben meegemaakt, ter wijl ze voor het anonieme oog van een webcam zich moesten uit kleden. De jeugdpolitie komt regelmatig in contact met slachtoffers die vra gen of belastende foto's en tek sten van internet verwijderd kun nen worden. „Dat kan helaas niet." Volgens hem is dat voor hen een grote belasting. „Want el ke keer komt hun foto, hun tele foonnummer, die tekst weer voor- bij." Tot zijn verbazing, zo zei Moolen broek, hoorde hij onlangs van mensen van de Raad voor de Kin derbescherming dat zij aan hun pupillen nooit vragen hoe het gaat op internet. Hij vindt dat vreemd, omdat zowat alle tieners zeer actief zijn op de verschillen de sociale media zoals Twitter en WhatsApp. Daar onderhouden ze hun contacten, delen hun ervarin gen, vertellen ze hun verhalen. Maar daar krijgen ze ook te ma ken met de minder plezierige kan ten van sociale media, zoals be dreigingen, vernederingen, scheld partijen, misbruik, verleiding, uit sluiting. Moolenbroek stelde dat dat bij tie ners enorme spanningen geeft. Hij haalde ook de zaak Cuijk aan waarbij honderden meisjes 'in de tang zaten bij deze man'. „Ze kon den niet praten met hun ouders, ze durfden geen aangifte te doen." De politieman voorziet dat met de komst van de speciale in- ternetbril Google Glass het inter netmisbruik mogelijk nog groter wordt. „Want dan wordt echt al les vastgelegd." GOES - In de Doopsgezinde kerk aan de Westwal 41 in Goes wordt- zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur een Winterfair en curiosamarkt gehouden. Op deze Winterfair in Charles Dickensstijl worden zo wel gebruikte als nieuwe produc ten aangeboden die passen in de winter- en kerstsfeer, of geschikt zijn als decemberpresentjes. Het is een Winterfair vol verrassin gen. Zo liggen er onder de kerst boom diverse verrassingsdozen, voor verrassende prijzen, en zijn er cd's, dvd's, boeken en andere curiosa en brocante voor iedere beurs. Ook voor de inwendige mens is gezorgd en er zal van tijd tot tijd levende muziek in de kerk klinken. De opbrengst is voor on derhoud en restauratie van het kerkgebouw en de Voedselbank. naar zijn voorstelling in Doetin- chem wilde komen. Dus dat heb ik maar gedaan. Ik heb een hart stikke leuke avond gehad." In de auto terug naar huis hoorde hij dat de raad de subsidie voor zijn podium volledig had geschrapt. „Ik ben er echt kapot van. Ik zeg altijd dat ik slaap als een varken, maar ik heb vannacht geen oog dicht gedaan." Podium Reimerswaal program meert vooral kleinkunst in de dorpshuizen van Rilland, Krab- bendijke, Kruiningen en Hans- weert, ongeveer dertig per jaar. Dat houdt dus binnenkort op. „Zo zachtjes aan ben ik de in vloed van de SGP spuugzat. Ik wil best iemands geloofsovertuiging respecteren, maar ze moeten ande re mensen met een andere over tuiging met rust laten. Ik ga con tact opnemen met de dorpsraden, om te overleggen; de SGP krijgt steeds meer invloed op het nor male leven. In Kruiningen, in Krabbendijke." Over Leefbaar Reimerswaal is hij helemaal niet te spreken. „Er is bij ons elke week wel een voorstel ling. Als dat niet leefbaar is? Leef baar Reimerswaal hamert er steeds op dat wij ons te veel rich ten op Rilland, maar dat is ge woon het gezelligste dorpshuis. Daar staat een koelkastje in de kleedkamer, daar is wat meer sfeer. Ik heb er helemaal geen per soonlijk belang bij: ik krijg dat ver wijt omdat ik voorzitter ben van het bestuur." Boonman wil het raadsbesluit aanvechten, zegt hij. „Ik ga echt tot aan de Raad van State. Ik heb mijn contract al laten zien aan ju ridisch adviseurs. Of het zin heeft om te protesteren? Geen idee. Het raakt die mensen in de gemeente raad helemaal niet, lijkt het wel." Fractievoorzitter Marien Weststra- te van Leefbaar Reimerswaal hoor de gisteren op v^a het feit dat Boonman nog een contract voor vier jaar zou hebben. „Als dat zo is, hebben we een probleem en geef ik hem groot gelijk dat hij te rugslaat. En dan overweeg ik een motie van wantrouwen richting het college, want dan zijn we ver keerd ingelicht." Weststrate zegt het 'niet leuk' te vinden dat het doek mogelijk valt voor het Podium, maar hij bekijkt de kwestie zakelijk. „Waarom moet Podium Reimerswaal als enige organisatiebureau in Neder land gefinancierd worden door de gemeente?" Hij vindt dat coaltie- partijen CDA en PvdA zich popu listisch hebben opgesteld. „Ieder een wist dat er op het Podium be zuinigd zou worden, maar nie- mand heeft in het voortraject ge zegd: 'dit willen we niet'." BOMONT.Nl DE NIEUWSTE GENERATIE LUXE VINYLVLOEREN rOUTfUNOf 1*NC5RA«I 13 ETTEN-lEUft WMKEtC tN? RUM MOSC1 RESET jas 89,95 DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 'Dat filmpje staat nu wel op internet' door Emile Calon procent van de der tien- en veertienjarige kinderen in Neder land is actief op socia le media. Bekijk onze aanbiedingen snel online op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65