Voedselbank wil naar Zierikzee niet van ons af PLflMECO 66 Onze hele wereld is aan het veranderen. En dat gaat razendsnel 66 Elke keer komt hun foto, hun telefoonnummer, die tekst weer voorbij SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Engel Reijnhoudt en Angel's Brass in kerk Ellesdiek Politiechef roept ouders op om meer interesse te hebben voor internetgebruik van hun kinderen. MIDDELBURG - Een leerling van een middelbare school in Goes werd kort voor de zomervakantie het slachtoffer van een vorm van internetmisbruik. Een medescho lier liet hem struikelen, waarna de ene na de andere leerling bo venop hem dook. Een ander film de dat allemaal en zette het op in ternet. Het meest bijzondere, aldus poli tiechef Bram van Moolenbroek (jeugdpolitie), was dat een con ciërge en docenten van die school erbij stonden, lachten en niet in de gaten hadden wat er precies ge beurde. Dat sandwichen moet vol gens hem voor die jongen al heel erg zijn geweest. „Want je kunt als er zo velen op je liggen, nauwe lijks meer ademen. Maar dat film pje staat nu ook voor altijd op het wereldwijde net." Van Moolen broek was door de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) uitgenodigd om wat te ver tellen over kansen en bedreigin gen van internet voor kinderen. Hij hield de honderden ouders en enkele scholieren voor dat door in ternet 'onze hele wereld aan het veranderen is'. „En dat gaat ra-' zendsnel." Hij adviseerde de ouders om niet alleen aan hun kinderen te vragen hoe het gaat op school, maar ook hoe het gaat op internet. Hij hoopt dat er zo'n goede band is dat kinderen open vertellen wat ze op internet mee maken en dat ze niet zwijgen zo als die honderden meisjes die het slachtoffer zijn geworden van ie mand als Frank R. (48) uit Cuijk, die hen verleidde en/of dwong tot het verrichten van seksuele handelingen. Hij vroeg de aanwe zigen of ze zich kunnen voorstel len wat die meisjes hebben mee gemaakt, terwijl ze zich voor het anonieme oog van een webcam moesten uitkleden. De jeugdpolitie komt regelmatig in contact met slachtoffers die vra gen of belastende foto's en tek- sten van internet verwijderd kun nen worden. „Dat kan helaas niet." Volgens hem is dat voor hen een grote belasting. „Want el ke keer komt hun foto, hun tele foonnummer, die tekst weer voor bij." Tot zijn verbazing, zo zei Moolen broek, hoorde hij onlangs van mensen van de Raad voor de Kin derbescherming dat zij aan hun pupillen nooit vragen hoe het gaat op internet. Hij vindt dat vreemd, omdat zowat alle tieners zeer actief zijn op de verschillen de sociale media als Twitter en Facebook. Daar onderhouden ze hun contacten, delen hun ervarin gen, vertellen ze hun verhalen. Maar daar krijgen ze ook te ma ken met bedreigingen, vernederin gen, scheldpartijen, misbruik, ver leiding, uitsluiting en andere vor men van misbruik. Moolenbroek stelde dat dat bij tieners enorme spanningen geeft. Hij haalde ook de zaak Cuijk aan, waarbij honder den meisjes 'in de tang zaten bij deze man'. De politieman voor ziet dat met de komst van de spe ciale internetbril Google Glass het internetmisbruik mogelijk nog groter wordt. „Want dan wordt echt alles vastgelegd." Kantoor ANWB naar Grote Markt Het kantoor van de ANWB in Goes verkast naar de Gro te Markt, naar het voormali ge pand van schoenenwin kel Verburg, dat momenteel wordt verbouwd. De ANWB-winkel zit nu nog, samen met de VW, aan de Singel straat. Poëzie en muziek in G achttien 88 Activiteitencentrum G acht tien 88 aan Oude Polderdijk 2 in Baarland staat zondag in het teken van poëzie. Van 15.00 tot 17.00 uur brengt dichtersgroep 'Contrei' poë zie. Het geheel wordt muzi kaal omlijst met harp en pia no. Entree is 6 euro, inclu sief consumptie. Reserveren via mail@g-achttien88.til. Jubilarissenconcert muziekvereniging Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst geeft zaterdag een lubilarissenconcert. Van af 19.30 uur zijn de fanfare en slagwerkgroep te horen in Dorpscentrum De We- mel in Wemeldinge. Zes ju bilarissen hebben een mu ziekstuk geselecteerd dat ge speeld zal worden. Entree is gratis. Dat meldt Karin Korstanje, coördi natrice van de Voedselbank in Renesse, in een nieuwsbrief voor de vrijwilligers. Voorzitter Mirjam Jumelet van de Voedselbank wil pas volgende week met de pers praten. Bij wo ningbouwvereniging Zeeuwland en bij de gemeente is (nog) niets bekend over het verhuisplan. De Voedselbank zit momenteel in een schuur aan de Heuvelsweg in Kerkwerve. Bij verhuizing naar een woning in Zierikzee ontstaat meer ruimte voor opslag en hoeft de bestelbus minder kilometers te maken. Bovendien krijgen de vrijwilligers de beschikking over een verwarmde ruimte om de voedselpakketten samen te stel len. Vorige maand werd bekend dat de Kledingbank voor één euro een huis van Zeeuwland kan hu ren in de Zierikzeese renovatie- wijk Buijse. De Kledingbank kan voor minstens een jaar terecht in deze wisselwoning. De Voedsel bank zou bij de Kledingbank in „Als ze die voorstellingen willen afzeggen, hebben ze toch een pro bleem. Ze kunnen de subsidie he lemaal niet van het ene op het an dere moment stopzetten. Dat heb ben ze al eens eerder geprobeerd. Daar heb ik toen bezwaar tegen gemaakt En ik heb gelijk gekre gen. Ze zijn nog niet van ons af. Volgens mij hebben ze geen poot om op te staan." Podium Reimerswaal program meert vooral kleinkunst in de dorpshuizen van Rilland, Krab- bendijke, Kruiningen en Hans- weert, ongeveer dertig per jaar. Dat houdt dus binnenkort op. „Zo zachtjes aan ben ik de in vloed van de SGP spuugzat. Ik wil best iemands geloofsovertuiging respecteren, maar ze moeten ande re mensen met een andere over tuiging met rust laten. Ik ga con tact opnemen met de dorpsraden, om te overleggen; de SGP krijgt steeds meer invloed op het nor male leven. In Kruiningen, in Krabbendijke." Over Leefbaar Rei merswaal is hij helemaal niet te spreken. Boonman wil het raadsbesluit aanvechten. „Ik ga echt tot aan de Raad van State. Ik heb mijn con tract al laten zien aan juridisch ad viseurs. Of het zin heeft om te protesteren? Geen idee. Het raakt die mensen in de gemeenteraad helemaal niet, lijkt het wel." willen trekken. Korstanje oppert de mogelijkheid van een koffie hoek waarin cliënten en vrijwilli gers met elkaar een praatje kun nen maken. Voedselbank en gemeente zou den overleg voeren over het huis. Wethouder Gilles Houtekamer prijst samenwerking tussen beide organisaties, maar zegt niets te weten van gezamenlijke huisves tingsplan. „Dat is ook geen zaak van de gemeente." Ook bij Zeeuw land, die het huis verhuurt, is niets bekend over verhuizing van de Voedselbank. De Voedselbank heeft momenteel ongeveer 85 cliënten en 36 vrijwilligers. ELLEWOUTSDIJK - Troubadour En gel Reinhoudt treedt zondag voor het eerst op met het koper-ensem ble Angel's Brass voor in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Het ensemble is een initiatief van trompettist en componist Huug Steketee. Hij nodigde Engel Rein houdt uit om teksten te maken over Zeeland en componeerde daarvoor zelf de muziek. Ook de den ze het andersom. De middag begint om 14.30 uur. De entree be draagt 8,- inclusief koffie en een ellesdiekje. Reserveren kan via e-mailadres reserveer@ellesdiek.nl of telefo nisch: 0113-612 681. DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 'Dat filmpje staat nu wel op het internet' door Emile Calon Bram van Moolenbroek, politie Bram van Moolenbroek, politie GOES BAARLAND WEMELDINGE Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3, 4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Voedselbank Schou- wen-Duiveland zou willen verhui zen naar een woning in de Zierik- zeese wijk Buijse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61