Verkeer bron van zorg Boor Sluiskiltunnel is wellicht eerder klaar SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Renesse hoopt op verzamelpunt voor bladafval Winter BOMONT.NL renesse - Verkeer, dat is toch wel een belangrijk onderwerp voor in woners van Renesse als het over leefbaarheid gaat. De oproep van de dorpsraad tijdens de najaars vergadering om ervaringen over leefbaarheid te noemen, leverde gelijk wat probleemsituaties op. De drukte tijdens de zomermaan den op de Hogezoom tussen de ro tonde bij Helder en de super markt is zo'n onderwerp. „In het hoogseizoen een paar weken af sluiten vanaf 13.00 uur 's mid dags", suggereerde een dorpsbe woner. Ook het parkeren langs de Korte Moermondseweg levert ge vaarlijke situaties op. „Ik vraag me af of de brandweer er in geval van nood wel langs kan", zei een inwoner. „Het staat daar vaak vol. Ook met mensen die niet willen betalen en die 500 meter naar het strand dan wel lopen." Ook ondui delijke verkeerssituaties voor fiet sers langs de Hoogeboomlaan en langs de Stoofweg zijn gevaarlijk, oordeelden de aanwezigen. „Bij de Stoofweg zouden ze moeten oversteken, maar dat is niet duide lijk. Ze slalommen met de auto's mee om de chicanes." Ook het groen kwam aan de orde. Zo wil de dorpsraad dat de kwij nende 'vlindertuin' wordt opge ruimd en ook het groen op de hoek bij het schoolplein en de Kromme Reke moet aangepakt omdat 'daar dingen gebeuren die u niet wilt horen'. RENESSE - Een bladverzamelplaats, voor de afgevallen boomblaadjes. Dat zou toch erg handig zijn vol gens de dorpsraad Renesse. Ze wa ren daarvoor vorig jaar al eens naar het gemeentehuis geweest maar vingen bot. Dus kaartte voorzitter Frans Prins het weer aan tijdens een dorpsraadvergade ring waar veel raadsleden en colle geleden aanwezig waren. Met suc ces, althans dat dacht Prins korte tijd. „De burgemeester gaat er werk van maken", zei hij na de pauze enthousiast. Maar dat was te kort door de bocht bleek na pro test van de burgemeester. „Ho, ik ga onderzoeken wat mogelijk is." SLUISKIL - De zware kranen van Mammoet, die de boormachine in onderdelen uit de westelijke tun nelschacht moeten hijsen, zijn al besteld. De uitnodigingen aan de hotemetoten zijn ook de deur uit. Ze worden op woensdag 13 no vember verwacht voor de offi ciële verwelkoming van tunnel- boor Boorbara op de westoever van het Kanaal Gent-Terneuzen. Een week later komen de kranen van Mammoet in actie. Boormachine Boorbara komt, als er niets mis gaat, dit weekeinde aan. Woordvoerder Jan van Gorp van de BV Kanaalkruising Sluiskil (KKS): „Bij het boren van de noordbuis deden zich aanvanke lijk wat kinderziektes voor en moesten onderdelen van de ma chine worden bijgesteld. Mede daardoor is het boren van de zuid buis enorm vlot verlopen. In het eindstadium kan er natuurlijk al tijd nog iets misgaan, maar tot nu toe ging het voorspoedig." Volgens Van Gorp ligt het hele project iets voor op schema. „Dat wordt mogelijk bijgesteld. Het zou inderdaad kunnen dat de in gebruikname iets vervroegd kan worden, maar dat kan ik nog niet met zekerheid zeggen." 189,95 Rommelmarkt op de Bootsmanshoeve Bingo-avond in De Hoeksteen In de Bootsmanshoeve in het buurtschap Moriaanshoofd wordt zaterdag 2 november een rommelmarkt gehouden. Ter verkoop aangeboden wor den onder meer elektra, speel goed, huishoudelijke artikelen, paardensportspullen en gereed schappen. De helft van de op brengst is bestemd voor de christelijke hulporganisatie World Servants. De rommel markt in Moriaanshoofd begint om 10 uur. In gebouw De Hoeksteen aan het Bethlehemplein in Scharen- dijke wordt vrijdag 1 novem ber een bingo over acht rondes gehouden. Bingokaarten kos ten 50 cent per stuk en tussen de bingo-rondes door is er gele genheid voor een drankje en een hapje. Na afloop van het al oude kienspel wordt een verlo ting gehouden. De opbrengst is voor organisator Sportvereni ging d'Antilopen. De bingo be gint om 19.30 uur. GroenLinks bezorgd over spitsing Delta De fractie van GroenLinks maakt zich zorgen over de con tinuïteit van energiebedrijf Del ta NV en vraagt het college van B en W of die zorgen worden gedeeld. GroenLinks vreest dat de door het Europese Hof be paalde spitsing van activiteiten bij energiebedrijven slecht kan uitpakken voor Delta NV. Vol gens deze fractie zouden stabie le inkomsten verdwijnen waar door het bedrijf extra onder druk komt te staan. Halloweendisco in kinderclub Big S Jongerensociëteit Big S in Burgh-Haamstede houdt vrij dagavond voor de kinderclub vanaf 19.00 uur een halloween disco. De bezoekers worden uit genodigd verkleed in een leuke griezeloutfit naar het festijn te komen. De organisatie zet de deur ook open voor ouders die even willen zien hoe hun kin deren aan het dansen zijn. We gens deze halloweendisco is er zaterdagmiddag geen kinder club in Big S. MIDDELBURG n RINESSC -oGifoOM m TERNEUZEN NOO«D*>»AAI 10» MOSC' Bekijk onze aanbiedingen snel online op DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 door Melita Lanting door Wout Bareman RESET jas 'Wauw!' MORIAANSHOOFD SCHARENDIJKE ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59