Vragenlijst voorkomt 'foute woningbouw' Inspectie nodig van gevel gemeentehuis Voorstelling over trauma als gevolg van een ramp 24 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKIEZING QUICK STEP Kyra Droppers (11uit Zierikzee is de nieuwe kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland. Beloofde douche op strand komt volgend jaar Bij de gemeente Schouwen-Dui veland liggen tal van plannen voor woningbouw. Het probleem is alleen dat een deel van deze plannen helemaal niet (meer) aan sluit bij de toekomstige woningbe hoefte. Door de krimp en de afna me van het aantal huishoudens verandert de vraag op de woning markt. De verwachting is ook dat er steeds meer ouderen en steeds minder jongeren op Schou wen-Duiveland komen. Ook dat vraagt om geschikte huizen voor deze doelgroep. Het college van B en W conclu deert dat hierop ingespeeld moet worden omdat er anders leeg stand en verpaupering dreigt. Daarom moeten alle plannen die nu al bij de gemeente zijn inge diend beoordeeld worden of ze passen in de toekomstige woning behoefte. Daarvoor is een 'kwaliteitszeef ge maakt. Een vragenlijst waarbij ver schillende aspecten van het plan worden beoordeeld en de plan nen uiteindelijk een rood (fout) la bel of een (goed) groen label krij gen. Daarbij wordt gekeken naar de ruimtelijke aspecten (wordt een ruimtelijk probleem opgelost, is er een meerwaarde voor de om geving of is het plan duurzaam ge noeg) en naar de woonbehoefte. Daarbij moet gedacht worden aan criteria als 'staat de juiste woning op de juiste plaats' en 'is het plan wel ontwikkeld vanuit de vraag van de consument'. Op basis van de uitkomsten van deze kwaliteitszeef gaat de ge meente praten met de ontwikke laars van de woningbouwplan nen. Daarbij wordt ook gekeken naar afspraken die in het verleden zijn gemaakt. De gemeente Schouwen- Duiveland wil voorkomen dat 'verkeerde' woningen worden gebouwd. zierikzee - Gevel, dakranden en kozijnen van het Schouwen-Dui- velands gemeentehuis in Zierik zee worden volgend jaar geïnspec teerd. Tijdens de storm van afgelopen maandag waaide een titapium ge velplaat van het gebouw. De plaat daarboven kwam los te zitten. Ver der waaide een stuk dakrand los. De schade wordt hersteld door De Ridder in Hoorn, het bedrijf dat de gevel tijdens de bouw in 1999 bekleedde. Een offerte is er nog niet, maar ambtenaar Hans Verkaart schat de schade op onge veer 1200 euro. De afgewaaide plaat zat aan de zuidkant van het gemeentehuis, grenzend aan de woonwijk Buijse. Medewerkers moesten hun geparkeerde auto's in allerijl verplaatsen. Bij een storm twee jaar geleden raakte ook een stuk dakrand los. Verkaart: „Het gebouw is inmid dels twaalf jaar in gebruik. Het is nodig dat we eens goed naar ge vels, dakranden en kozijnen kij ken." Het duurzame gebouw is een ontwerp van Thomas Rau. zierikzee - 'Wauw!' is alles wat Kyra Droppers uit kon brengen toen zij gistermiddag de ambtske ten van het kinderburgemeester schap kreeg omgehangen. Maar de elfjarige Zierikzeese her pakte zich snel nadat de eerste fe- licitatiegolf over haar heen was ge spoeld. „Het lijkt me geweldig. Had het niet verwacht, eigenlijk. En ik had het de andere kandida ten ook gegund." Aan burgemeester Gerard Rabe- link liet ze weten geen idee te hebben wat haar dit schooljaar te wachten staat. Maar een indruk heeft ze al wel: „Ik denk dat het druk wordt. Het lijkt me span nend en ook leerzaam, want ik heb in mijn inleiding al verteld dat ik actrice wil .worden." Vijftien kandidaten moesten gis termiddag in een volle raadszaal vertellen wat hun plannen zijn, als zij werden gekozen. Daarna moesten alle kinderen nog een mini-speech houden bij de officiële opening van - naar keuze - het nieuwe sportcentrum, de brede school of het winterse strandfeest straö. Kyra Droppers koos voor het sportcentrum: „Alle sportliefheb bers kunnen nu weer volop aan de gang. Vooral in ons geliefde zwembad, waarin de bouwers he- Kinderen die problemen thuis hebben, die arm of ziek zijn, wil ik helpen laas de glijbaan zijn vergeten. Sport is goed voor ons. Ik hoop dat we nog lang van dit sportcen trum kunnen genieten. Tegen de directeur kan ik alvast vertellen dat ik een keertje langskom met een aantal kinderen die thuis pro blemen hebben." Want dat laatste is het beleidsvoornemen van de nieuwe kinderburgemeester. „Kin deren die problemen thuis heb ben, die arm of ziek zijn, wil ik helpen. Met hen wil ik leerzame of sportieve uitjes maken. Dat kan bijvoorbeeld een superpick nick zijn. Bedrijven en de media helpen mij dan mee." Natuurlijk hadden alle kinderen goede voornemens. Bestrijding van pestgedrag, schone en veilige straten en de zorg voor zieken en ouderen, zijn hierbij trefwoorden. Kay Lems uit Burgh-Haamstede opende 'zijn' sportcentrum met humor. Met een badmuts op mep te hij, bij wijze van openingshan deling, een bal confetti richting koninklijk portret in de raadszaal. Voorafgaand aan de verkiezing werd de eerste kinderburgemees ter, Annah Kooman, uitgebreid be dankt. „Ik ben heel trots op je. Je hebt het zó goed gedaan", zei bur gemeester Gerard Rabelink. Voor Annah had hij een foto, een oor konde en een armband met Zeeuws knopje. Kyra Droppers wordt vanavond voorgesteld aan de gemeenteraad. Haar eerste officiële handeling is de ontvangst, 16 november in Zie rikzee, van Sinterklaas mét zwar te pieten. „Want over wat je alle maal op tv hoort, daar praten we niet over," aldus Rabelink. RENESSE - Volgend jaar komen de beloofde douches op het strand van Schouwen-Duiveland. Dat zegt wethouder Ad Verseput. In 2010 lanceerde hij het plan voor de gratis douches bij de strandovergangen. Toen werd er nog vanuit gegaan dat de douches er seizoen 2012 wel zouden staan. Maar de aanleg had volgens de wethouder nogal wat voeten in de aarde. Zo moest er overleg ko men met het Waterschap Schelde- stromen en waren er problemen met de waterdruk. De gratis douches maken deel uit van de verbeteringen van de Schouwse stranden. OUWERKERK - Het Theatercollec tief Hoeksche Waard speelt van 9 tot en met 17 november de voor stelling De Ramp in het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. De opvoeringen staan in het te ken van de 60-jarige herdenking van de Watersnoodramp in 1953. Het verhaal is daar ook op geba seerd, maar de voorstelling heeft een universeel thema: het trauma als gevolg van een ramp en het on vermogen daarover te praten. Het verhaal dat gespeeld wordt, berust op waarheid. Het gaat over de sporen die een dergelijke ramp als in 1953 heeft nagelaten op een gezin in Zeeland. De gezinsleden worden over een periode van tien tallen jaren gevolgd. Het stuk wordt gespeeld door vijf acteurs in wisselende samenstelling. In het Watersnoodmuseum kan worden volstaan met een mini maal decor. Het is een bewuste keus van regisseur )an Roeland de nadruk te leggen op kern van het verhaal. Om de intimiteit van de voorstelling te kunnen waarbor gen, zijn per keer maximaal 60 be zoekers welkom. Het optreden duurt een uur, zonder pauze. UVyN, DE NIEUWSTE GENERATIE LUXE VINYLVIOEREN door Melita Lanting ZIERIKZEE - Om te voorkomen dat er woningen worden gebouwd waar geen behoefte aan is, heeft de gemeente Schouwen-Duiveland kaders opgesteld waar nieuwe hui1- zen aan moeten voldoen. De ge meenteraad had gevraagd om de 'mismatch' tussen aanbod en vraag in beeld te brengen. door Ton van den Nouweland Burgemeester door Ton van den Nouweland Kyra Droppers Kyra Droppers uit Zierikzee, de nieuwe kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland, krijgt de ambtsketen omgehangen door haar voorgangster Annah Kooman. foto Dirk-jan Cjeltema De voorstellingsdata zijn za. 9, zon. 10, za. 16 en zon. 17 november, steeds om 13.30 uur en 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58