8 UIT Duo Dames Voor Na Vieren komt naar Rilland, terwijl Pool- vogel volgende week in Vlissin gen te zien is. Willem Nijssen belicht deze nog relatief nieu we en nog niet zo grote namen uit de cabaret. Een vriendengroep wordt op de proef ge steld, wanneer een van hen de andere drie benadert met de vraag om een donornier voor zijn vriendin (een buitenlandse boven dien). U weet hoe dat gaat met vrienden: zo lang ze er niets voor hoeven doen, doen ze alles voor elkaar. Maar als het er op aan komt, dan is het gewoon ieder voor zich. Dat soort vrienden zijn ze. Heel herkenbare situaties, heel vertrouwde scheve redenaties en confrontaties. Pijnlijk, onthullend, ontluisterend. Zoals dat in het echte leven ook vaak gaat. En dat dan uitver groot, in fysiek en absurdistisch cabaret. Muzikaal zijn ze ook nog. Voor de 'aha'-den- kers is het misschien nog nuttig te weten dat Poolvogel voor dit programma gecoacht werd door Peter Heerschop en Viggo Waas van cabaretgroep NUHR. Vanavond gaat De uitvreter (van Theaterproductiehuis Zeelandia) in première. Mor gen zal ik over deze toneelbe werking van het uiterst wee moedige verhaal van Nescio berichten. Maar verder is er deze maand nauwelijks toneel aan de Zeeuwse horizon te bespeuren. Wel is er (betrekkelijk) veel cabaret te zien, met een aantal (relatief) nieuwe namen. Het zijn in ieder geval nog geen grote namen. Zaterdag komt Bruids en Grafwerk van de Dames Voor Na Vieren (Anne van Rijn en Hanneke Drenth) naar dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. (Heel veel later, 1 maart 2014, ook nog naar het Arsenaaltheater Vlis singen). Hun vierde cabaretvoorstelling is opnieuw een mix van fysieke acts, stevige zang en absurdistische sketches. Menselij ke relaties, daar gaat het over. De dames (muzikaal begeleid door Daniël van Veen) hebben een zeer eigen stijl van revue, slap stick en satire in hoog tempo. Natuurlijk gaat het om de lach, maar geregeld eindigt de focus op schrijnende misstanden eerder in ontroering. Het vierde avondvullende programma, en de drie eerdere Hijgende Hakken, Koude Ker mis en Tja Tja Tjaallemaal uitgezonden door de Vara. Tweemaal een Neerlands Hoop-nominatie. Dan ben je inmiddels wel arrivé in het wereldje. En toch zit er nog volop groeipotentie in deze Dames voor na vieren. U moet ze ondertussen toch wel een keer gaan zien! Cabaretgroepen lijken er soms inééns te zijn, maar daar is altijd een lange weg aan voorafgegaan. Bij de dames is dat een weg al vanaf 2004, maar de qua stijl enigszins verwante groep Poolvogel is nóg langer aan het bouwen. In 2002 al werd de groep gebo ren, met drie middelbare scholieren:. Ma- rius van Duijn, Matthijs de Wit en Joppe van Driel. Zo heerlijk klassiek, van op school! In 2003 is de eerste (schoolvoorstel ling, in 2005 een tweede (amateur)voorstel- ling. Dan de langzame klim naar boven. Een publieksprijs hier, een juryprijs daar. De tocht langs de festivals, met ten slotte dan een finaleplaats op het Groninger Stu denten Cabaret Festival en eindelijk (we zijn in 2009) winnaar op het Amsterdams Studenten Cabaret Festival. „Intelligent, verrassend en absurd getint cabaret, waar bij in de jurykamer niet zelden de vergelij king met Monty Python gemaakt werd. We zagen een voorstelling die de vaart erin houdt, goed getimed is,'origineel en met pri ma grappen", meldde het juryrapport. Déze Poolvogel komt nu met zijn tweede voorstelling Wachtlokaal 9 op 7 november naar het Arsenaaltheater in Vlissingen. (Op 7 februari 2014 nog in Terneuzen, Schelde- theater) Hun eerste show was nog een ver zameling losse sketches. Nu gaan ze - onder tussen met vier; Jense Meek kwam de groep versterken- voor een verhaal met een rode draad. Schotse band King King weet wat een wervelende show betekent Het woord 'rustig' komt in het woor denboek van de Schotse band King King niet voor. De bandleden nemen tussen de concerten in nauwelijks tijd op adem te komen en onthalen het publiek voortdurend op hun opzwe pende optredens. Onder leiding van frontman Alan Nimmo (foto) weten zij hoe ze een spetterende show moe ten neerzetten. Vrijdag 1 november, Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Internationaal bekende dj's draaien in Vlissingen DIP! Festijn heet het evenement met als doel internationaal bekende dj's hun kunsten te laten vertonen. De tweede editie van dit dancefeest biedt een gevarieerde line-up voor ie dereen die van dance-muziek houdt. Dit keer beloven onder meer The Dar- kraver, Feestdj Ruud en The Flexican MC Sef voor een onvergetelijke avond te zorgen. Vrijdag 1 november, De Timmerfa briek, Vlissingen, 21.00 uur Trio Bombelini laat het vooroorlogse Parijs herleven Trio Bombelini bestaat uit accordeon (André Bombelijn), gitaar (Stefan de Ridder) en contrabas (Frank de Lom- baert). De muzikanten laten de vuri ge sfeer in kroegen en restaurants, op pleinen en in balzalen in het voor oorlogse Parijs herleven. Het pro gramma biedt: swingende musettes, Hot Club-repertoire, tango en chan sons van Piaf, Brei en Yves Montand. Zaterdag 2 nov., Rode Kamer, Haven plein 13-15, Zierikzee, 20.00 uur Troubadour Engel Reinhoudt met Angel's Brass in Ellesdiek Troubadour Engel Reinhoudt treedt voor het eerst op met Angel's Brass, het koperensemble van trompettist en componist Huug Steketee. Hij no digde Reinhoudt'uit om teksten te maken over Zeeland en componeer de daarvoor zelf de muziek. Ook de den ze het andersom. Steketee com poneerde muziek en Reinhoudt zorg de voor een passende tekst. Zondag 3 november, 't Kerkje van El lesdiek, Ellewoutsdijk, 14.30 uur. Cabaretnamen met groeipotentie Woensdag 6 november, Schuttershof, Middelburg, 21.00 uur Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Larry Carlton vestigde halverwege de jaren 70 definitief zijn naam met ma gistrale gitaarsolo's op het album The Royal Scam van Steely Dan. In zijn so locarrière heeft Carlton meer dan 30 albums op zijn naam staan. Vorig jaar ontving hij zijn vierde Grammy voor Best Pop Instrumental Album voor de cd Take Your Pick. Hij behoort tot de beste gitaristen ter wereld. Dames Voor Na Vieren, zaterdag in Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. Poolvogel, donderdag 7 oktober, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Larry Carlton: gitarist met indrukwekkende solocarrière Dames Voor Na Vieren, met Hanneke Drenth (links) en Anne van Rijn. foto Rebecca Bak podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52