\*r jggaft HSfinS UIT 5 O. tNTY moet het gebruiken als subtiele smaakmaker, dan doe je er lang mee. Elke druppel is een zwart pareltje op het bord, dat je er met je vinger af zou willen likken. Heerlijk over gegrilde vis, grote garnalen of salade Caprese van rij pe tomaat, buffelmozzarella en verse basilicum. Maar ook over ijs, vijgen of een brokje Parme zaanse kaas. Alie ging te werk zoals de serieu ze acetomakers van Modena het al sinds vroege de middeleeuwen doen: pure druivenmost inkoken op open vuur, dit laten vergisten, rijpen en indikken in eikenhou ten vaten. Zonder toevoeging van wat dan ook. Na acht jaar op vat had haar aceto de smaak, kleur en viscositeit (stroperigheid) die ze zocht. Een testpanel van vijf sterrenchefs verkoos haar aceto in een blindproeverij zelfs boven een Traditionale'. Wat is de les voor ons argeloze kopers? Dat je voor 3 euro onmo gelijk een zuivere aceto balsami- co kan produceren. Maar dat ho ge prijzen ook geen garantie zijn voor kwaliteit. Net zo min als de herkomstaanduiding di Modena IGP (Indicatione Geografica Pro- tecta). Alleen als er Traditionale op het etiket staat, weet je waar voor je je portemonnee trekt. Zelf proeven dus maar. Een goe de aceto balsamico is glanzend donkerbruin tot zwart en strope rig maar nog wel vloeibaar. In smaak balanceert hij tussen vriendelijk zuur (niet bijtend!) en natuurlijk zoet. Dit heerlijk herfstige pastagerecht met aceto balsamico komt van Alie's Itali aanse boerderij. r™- TAGLIATELLE MET ROODLOF, PANCETTA EN ACETO www.pzc.nl/uit Kloveniersdoelen Achter de Houttuinen 30 OIAM OTTOt-E NCHi OTTOLENGHI Hffmnj.-,.... Ms t» 0. DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 ft Benodigdheden, lunchgerecht voor 4 personen: 2 kroppen radicchio rosso (roodlof); 300 gram groe ne tagliatelle; 100 gram pancetta, in blokjes; Parme zaanse kaas, in flinters geschaafd; olijfolie van top kwaliteit; aceto balsamico di mosto cotto; zout. ft Bereidingswijze: haal blaadjes roodlof los, was, dep droog en snijd in reepjes. Verhit scheut olijfolie in wij de sauspan, bak hierin pancettablokjes even aan. Voeg reepjes roodlof toe, laat kort sudderen, roodlof moet knapperig blijven. Kook pasta in kokend water met zout beetgaar. Giet af en leg op ieder bord por tie pasta. Schep lofsaus erop, bestrooi rijkelijk met Parmezaanse kaas. Maak borden af met wat druppels echt goede, stroopdikke Aceto Balsamico di mosto cotto en sprenkel er nog mooie olijfolie over. ft Wijntip: volle witte wijn, bijv. Zuid Italiaanse Chardonnay De kok kiest elk seizoen voor een andere kookboekenschrijver voor de recepten. Aan het plafond hangen industriële buizen, tegen de achterwand hangen vrolijke moderne schilderijen. De lampen werpen kunstzinnige schaduwen op de wanden. foto's Lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49