PZC Terug naar de eenvoud. Dat is wat zanger en tekstschrijver Huub van der Lubbe (6o) in pe riodes dat De Dijk even op adem komt graag doet. Met de groep Concordia of met so lo-optredens, in theaters, mu ziekcafés of op literaire bijeenkomsten. Natuurlijk heeft hij overwogen een aantal van de uitstekende muzikanten die zijn soloplaat Simpel Verlangen mee hielpen in kleuren op tournee mee te nemen, maar hij koos er dit keer voor het helemaal solo te doen. „Als ik het in mijn eentje doe, wordt het tien keer zo spannend, voor me zelf. Die muzikanten zijn zo goed, met hen spelen voelt als een gespreid bedje. Er kan niets fout gaan. Ik wil echter graag risico lo pen en flexibel zijn. Al ben je maar met twee, dan zit je al met afspraken. Over de volgorde van de songs en hoe je op elkaar reageert. Nu ben ik volledig vrij. Hier ben ik, dit is het." „Het is altijd een soort droom van me ge weest, die troubadourvorm. Het komt voort uit mijn romantische geest; een man alleen, met een gitaar. Ik heb vroeger lang gedacht dat ik de droom nooit waar zou kunnen maken. Dat gaat steeds beter. Ik oe fen dan ook veel op die gitaar." Dat spelen met die band, dat komt voor Van der Lubbe in 2014 wel weer. Nu ligt de nadruk op kleine liedjes en op teksten die gehoord mogen worden. Een van de liedjes in zijn solovoorstelling is Stampvol Café, een nummer dat het publiek ook in een versie van De Dijk zou kunnen kennen. „Ik heb ontdekt dat je dichterbij de kern van het liedje komt als je het summier brengt. De Dijk heeft er ook een mooi nummer van gemaakt, maar pas toen ik het in mijn eentje in een stampvol café speelde, merk te ik dat het kaal nog beter binnenkomt. Het gaat over een persoon die zich in een vol café toch eenzaam voelt. Midden in de drukte en de gezelligheid voelt hij zich het buitenbeentje, het tegenovergestelde van de rest. Ik herken me daar wel in. Anderen vast ook." Huub van der Lubbe vertelt dat hij in de loop der tijd ontdekt heeft waarom liedjes Huub van der Lubbe is de frontman van De Dijk. Maar in 2013 even niet. Hij bracht de cd Simpel Verlangen uit en trekt momenteel solo langs kleine popzalen en theaters. Morgenavond is hij in De Piek in Vlissingen. soms beter werken in een andere context. Daarom doet hij ook zo graag die solovoor stellingen. „Ik durf te stellen dat ik nu wel weet hoe je dat doet, zanger zijn in De Dijk. Dus zoek je verrassingen buiten de groep, (e moet jezelf blijven kietelen." Op Simpel Verlangen staat onder meer Tot Jij Mijn Liefde Voelt, een door Van der Lubbe vertaalde versie van Make You Feel My Love van Bob Dylan. Hij liet zich niet afschrik ken door de megahit die zangeres Adele met de song scoorde, om ook zijn versie op te nemen. „Ik vertaalde het nummer al in 2000, ruim voor Adele het uitbracht, en ik zing het sindsdien regelmatig. Het is catchy en de tekst is prachtig. In de reg^l is Dylan niet zo uitgesproken over de liefde. Het wordt bij hem nooit zoet sappig, er zit al tijd wel ergens een haakje aan. Dit is ook geen slag roomgebakje, maar het is wel een intens gemeend liefdes lied." Huub van der Lubbe en de onderwerpen liefde en vrouwen, het blijven ver halen apart en eeuwige bronnen van inspiratie. „Ik vind vooral dat je gul moet zijn naar elkaar. Niet alleen naar vrouwen hoor. Je mag je positieve gevoelens uiten, dat kan ieder mens waarderen. Ik kom uit een milieu dat zuinig was met die zinnen. Emoties, die uitte je niet. Onzin, zo weet ik nu. Laat maar zien wie je bent." Donderdag 31 oktober tot en met woensdag 6 november 2013 UitGids Vliegende start Kloveniersdoelen PAGINA 4 en 5 Grote Malevich-expositie in Stedelijk Museum PAGINA 11 Een man alleen, met een gitaar Huub van der Lubbe. foto Bob Bronshoff door Willem Jongeneelen Huub van der Lubbe, morgen om 21.30 uur in De Piek in Vlissingen (uitverkocht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45