Shorttrackers moeten oogsten in Sotsji SPORT 37 Shorttrack in Nederland is veran derd. Vraag het Niels Kerstholt, hij kan het weten. Als 22-jjrige maakte hij in 2006 zijn olympisch debuut in TUrijn. Sotsji wordt vol gend jaar zijn derde olympiade. Mits de inmiddels dertigjarige routinier en zijn ploeggenoten zich plaatsen tijdens de twee olympische kwalificatietoer nooien (OKT's), die van 7-10 no vember in TUrijn en 14-17 novem ber in Kolomna worden gehou den. Voorafgaand aan die wedstrijden presenteerde de nationale trainingsselectie zich gisteren in Heerenveen. Precies honderd da gen voor de start van Sotsji. „Moet je hier om je heen kijken", zei Kerstholt in de Champions Bar van Thialf. „Zoveel pers, spon soren en begeleiding. Daar was voor Tlirijn helemaal geen sprake van, toen was er heel weinig be langstelling voor het shorttrack." Eén ding is volgens Kerstholt niet veranderd. „Er wordt wel eens de indruk gewekt dat we toen maar wat deden, maar ook toen train den we keihard. Iedere dag op nieuw." Die Winterspelen van 2006 vorm den voor de schaatsbond KNSB het startsein het roer om te gooien. Shorttrack was een schaatssport met potentie, 'wij' zouden daar in de toekomst kun nen scoren. Maar dan moest er wel flink in geïnvesteerd worden. Door de bond, geldschieters en niet in de laatste plaats door de at leten zelf. Heerenveen werd een nationaal trainingscentrum. „Wij eisten van alle rijders dat ze hier gingen wonen, studeren en trai nen", blikte disciplinemanager Wilf O'Reilly gisteren terug op die beginperiode. De Brit in Nederlandse dienst kan zich de vele telefoontjes van die eerste week nog maar al te goed herinneren. „De rijders wa ren ondergebracht in een vakan tiebungalowpark. De huisjes wa ren niet schoon, er werd heel veel geklaagd over kakkerlakken." De huisvestingsproblemen zijn reeds lang verdwenen, de eerste bonds coach is ook al vervangen. „We be- gonnen met de Canadees John Monroe, een talentencoach die de sporters beter moest maken. Nu hebben we met Jeroen Otter een topcoach die er voor moet zorgen dat de prijzen binnengehaald wor den", lichtte topsportmanager Arie Koops toe. Onder het bewind van Otter is de Nederlandse shorttrackselectie sinds zijn aanstelling in 2010 uit gegroeid tot een land waar reke ning mee moet worden gehou den. De sport wordt niet meer al leen gedomineerd door landen als Zuid-Korea, Canada, de Verenig de Staten en China; Oranje doet ook mee. En hoe! Van het histo risch goud voor de mannen én de vrouwen op de aflossing op het EK van 2011, tot het zilver op het WK een jaar later bij de relay man nen. Voeg daar nog de vele indivi duele podiumplaatsen en finales aan toe. De afgelopen acht jaren moeten dus tot succes leiden in Sotsji. Alves traint bij sc Heerenveen Afonso Alves is weer even terug bij sc Heerenveen. De Braziliaanse spits is in Nederland om vrienden te bezoeken en houdt in de tus sentijd zijn conditie op peil bij de club waar hij in het seizoen 2006-2007 met 34 doelpunten topscorer van de eredivisie werd. Alves (32), die clubloos is, traint voorlopig mee met de beloften van Heerenveen. Voetbalvrouwen Oranje onderuit Het Nederlands vrouwen- voetbalelftal is de koppositie in groep 5 van de WK-kwali- ficatie kwijt. De Oranje-Leeuwinnen gin gen in het stadion van FC Volendam nipt onderuit te gen groepsfavoriet Noorwe gen (1-2), dat en passant de leiding overnam met de vol le buit uit drie duels. Nederland staat net als Bel gië op zes punten. Derby TOP-Tjoba in eerste speelronde In de eerste speelronde van de zaalcompetitie staat al meteen de Zeeuwse derby in de overgangsklasse op het programma. TOP Arnemui- den en Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, de twee hoogst spelende ploegen uit de provincie, treffen elkaar al op 9 november. De wed strijd wordt gespeeld in Ar- nemuiden. De laatste keer dat de twee teams tegen elkaar speelden, was in mei. Toen won de Be- velandse equipe. Slechte opslag nekt Kerkhove Tijdens het 50.000 dollar- toernooi van Taipei is tennis ster Lesley Kerkhove in de tweede ronde uitgescha keld. De 21-jarige Zierikzeese was niet opgewassen tegen de Kazachstaanse Zarina Diyas. De setstanden waren 6-4 en 6-1. In het dubbelspel haalde Kerkhove wel de kwartfina les. Met Arantxa Rus ver sloeg ze het Taiwanese duo Hsu en Lee met tweemaal 6-2. DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 al weggevaagd - - -. •- -ï-C-.v »v' - - Ii-I PSV-aanvoerder Stijn Schaars druipt het veld af na de bekerwedstrijd tegen Roda JC. foto Peter Lous/ANP door Ralph Blijlevens HEERENVEEN - De Olympische Win terspelen van Vancouver leverden Nederland acht medailles op. Behal ve het goud van snowboardster Ni- colien Sauerbreij kwam al het ere metaal uit het langebaanschaatsen. Daar moet volgend jaar een discipli ne aan toegevoegd worden: het shorttrack. Sotsji 2014 moet de oogst worden van het zaad dat al in 2006 is gezaaid. Sotsji 2014 moet de oogst worden van het zaad dat al in 2006 is gezaaid. HEERENVEEN VOLENDAM MIDDELBURG MIDDELBURG Bij beschikking van de kantonrechter te Mid delburg d.d. 24 oktober 2013 is Andries de Visser, geboren te Domburg op 05.09.1938 wonende te Sint Janskerke 11, 4374 SH Zoutelandeonder curate le gesteld met benoeming van T.A.de Visser-Bykova wonende te Sint Janskerke 11 4374 SH Zoutelande tot curatrice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37