Analist Goossen bekijkt duel ontspannen SPORT 33 Basis Feyenoord is net iets ouder dan die van Hoek Zijn werk zat er al op. Goossen (6o) bekeek Feyenoord zondag sa men met hoofdtrainer Kenny Ver- hoene en assistent Frank van Damme. Samen brachten ze enke le belangwekkende zaken („voor al de stilstaande situaties") in beeld. Een dag ervoor was Goos sen ook al voor de Zeeuws-Vlaam se club op pad geweest. Hij analy seerde de wedstrijd van ASWH, de tegenstander van Hoek komen de zaterdag. „Ik zat naast Tonnie Bruins Slot. Hij was er voor Ajax (ASWH speelde dinsdag in de KN- VB-beker tegen de Amsterdam mers). Dat was erg interessant. We hebben dingen uitgewisseld. Hij let net weer op andere dingen dan ik. Terwijl ik naar de rechts back van ASWH keek, zei hij dat de centrale verdediger geen rug dekking gaf." Aan het einde van het bekerduel keek Jaap Goossen tevreden te rug. „De jongens hebben de taken goed uitgevoerd", zei hij. „Ze heb ben geprobeerd te voetballen en dat is hen ook gelukt. We hebben niet alleen maar achterin gehan gen. Als we in balbezit waren, de den we er ook goede dingen mee." De avond stemde Goossen erg te vreden. „Het is geworden wat we ervan verwacht hadden." De beginopstelling van Feye noord leverde een gemiddelde leeftijd op van 24,8 jaar. Hoek kwam iets lager uit, op 24,1 jaar. Bij Feyenoord dreven de rou tiniers Joris Mathijsen (33 jaar), Otman Bakkal (28), Ruben Schaken (31), Ruud Vormer (25) en John Goossens (25) het ge middelde enigszins op. Centrale verdediger Sven van Beek was met zijn negentien jaar de jongste van het stel bij de Rotterdam mers. Jordi de Jonghe was bij Hoek de jongste in de basis. De doelman is nog maar 21 jaar. De routine bij de Zeeuws-Vlaamse club kwam van verdediger Giovanni Siereveld (29 jaar), aanvaller Nick de Groote (27) en middenvelder Birgen Mar tens (26). Ibrahim Eryürük was bij Hoek de absoluut jongste (19 jaar), maar hij kwam niet in actie. Houtman later over het praatje met de pupil. 20.43 uur: De tunnel gaat open en hand in hand met de elf pupillen van de hoofdklasser lopen ze het veld op. De zenuwen moeten door de kelen van de spelers gie ren. Want de Kuip mag dan maar voor de helft gevuld zijn; toch is het nog steeds indrukwekkend. 21.15 uur: Hoek begint onwennig, maar komt na een kwartier wat beter in de wedstrijd. Dan, na een half uur is daar het ongelukkige ei gen doelpunt van Reguillo Vande- pitte: 1-0. 22.03 uur: Het is dat Clinckemail- lie de bal na een corner van Tho mas van den Houten net niet lek ker raakt, anders had daar zomaar de 1-1 kunnen zijn. Hij valt niet en twee minuten later is het aan de andere kant van het veld wel raak. Bakkal glijdt de 2-0 binnen en beslist het bekerduel. De Jong he heeft meteen daarna nog een heerlijke redding in huis op een kopbal van Bakkal, maar is kans loos op een intikker van de net in gevallen Mitchell te Vrede (3-0). Het Legioen is tevreden en de sup porters van Hoek eigenlijk ook. 22.34 uur: Ed Janssen vindt het mooi geweest en fluit af. Hakim Boucheta omhelst Ruud Vormer, die hij kort daarvoor net niet het bos in stuurde. De Hoek-spelers bedanken hun publiek. Het is een mooi avondje geweest, ook zon der stunt. Daar maalt niemand meer om. 'Hoek there it is", zin gen de Feyenoord-fans, die de Zeeuwen daarna een staande ova tie geven. Een mooier compli ment is niet denkbaar. de Kuip begeleid. Ze worden langs een lange file geleid en stap pen twee uur voor de wedstrijd het stadion binnen. De wande ling op het veld, in een nog vrij wel lege Kuip, levert tientallen fo to's op voor de spelers. 19.59 uur: Wanneer Hoek aan de warming-up begint, stromen de Hoek-vakken achter het doel lang zaam vol met supporters. De sfeer is uitbundig en de spelers kijken hun ogen uit. Dit is waar ze zo lang naar uit hebben gekeken, dit is waar ze zo vaak over hebben ge praat. Feyenoord-Hoek, 30 novem ber 2013, derde ronde KNVB-be- ker. 20.28 uur: De pupil van de wed strijd komt ook uit Hoek. Sem de Pooter is Feyenoord-fan en na tuurlijk ook supporter van zijn ei gen club. Hoeveel het gaat wor den, vraagt Peter Houtman. „5-0", zegt Sem zonder twijfel. Wil hij nog iets over Hoek kwijt? Nee, ei genlijk niet. „Ik kreeg het woord Hoek niet uit zijn mond", zegt komt allemaal voorbij op de po- werpoint. „Doe wat je altijd doet", benadrukt Verhoene nog maar eens. „En geniet, maar wees bewust van je taak." 18.06 uur: In de lobby van Kan- ters begint Frank van Damme te glimlachen. Hij ziet er fris uit, ter wijl hij vanochtend toch al héél vroeg wakker was. „Dinsdag werd ik gebeld door Radio 1. De Neder landse ja", zegt de rechterhand van Verhoene. „Of ik live in de uitzending iets over Hoek wilde vertellen." Er is alleen één klein nadeel. Het is een nachtprogramma, tussen 4.00 en 6.00 uur 's ochtends. Van Damme: „Ik dacht dat ze een gein tje maakten." Dat blijkt het niet te zijn. „Van mijn vrouw mocht ik niet in huis gaan zitten bellen. Dan zou de kleine wakker kun nen worden. Ik zat dus om half 5 vanochtend in mijn trainingspak in mijn auto. Op de oprit." 18.23 uur: Onder politiebegelei ding wordt de bus van Hoek naar van Fabian Wilson. „Zo, dat is de eerste boete", lacht Verhoene, om weer snel over te gaan tot de orde van de dag. „Dit wordt een unieke ervaring. Maar we gaan niet naar de Kuip om alleen maar te genie ten. We gaan om te voetballen. Jullie kunnen nog meer geschiede nis schrijven dan jullie al hebben gedaan. We stappen het veld op met de gedachte dat we kunnen winnen. Als je er niet zo over denkt, kun je straks beter niet de bus instappen." Verhoene verwacht dat slechts drie Feyenoorders die zondag van Heracles verloren, nu opnieuw in de basis staan: Samuel Armen- teros, Daryl Janmaat en Miquel Nelom. „Sommige jongens die nu spelen missen wedstrijdritme. En het ontbreekt wellicht ook aan wat automatismen." De opstelling is dezelfde als zater dag tegen Deltasport. Van Leiden zit dus opnieuw op de bank. En Hoek gaat in de Kuip 4"4"2 spe len, met De Groote en Kyle Does burg als snelle spitsen. Omschake ling, lef, in beweging zijn; het DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 ROTTERDAM - Normaliter zit hij met zijn pen en notitieblok in de aanslag, maar gisteravond had hij zijn handen vrij. Jaap Goossen, de vaste analist van Hoek, zat dit keer als supporter op de perstribune. „Lekker ontspannen kijken hoe de spelers het er vanaf brengen." door Jan Dagevos MIDDELBURG - Feyenoord en Hoek ontliepen elkaar gisteravond in gemiddelde leeftijd niet al te veel. De Rotterdamse eredivisionist bracht net iets meer ervaring in het veld. Supporters van Hoek rollen de Zeeuws-Vlaamse vlag uit op de tri bune in de Kuip. foto's Camile Schelstraete biter en spelers van Feyenoord. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33