'Je gaat hier nog wat meemaken' KNVB BEKER 32 SPORT Een dagje in het spoor van Hoek. Over een heel vroeg interview, lef hebben en spelers vol zenuwen. Feyenoord-Hoek ROTTERDAM - Achter in bus 10 zwelt de stevige beat van de Ai van Hoek aan. Al wat daarvoor no dig is: een smartphone en een draagbaar boxje waar verrassend veel vermogen in zit. „Je gaat hier nog wat meemaken", waarschuwt trainer Roel Timmerman. De laat ste junioren druppelen binnen. „Heb je je zenuwen onder contro le? Dan kan je gaan zitten." Alle spelers zijn mee. „Het was vanavond trainen of naar De Kuip", grinnikt Timmerman. Zeeuws-Vlaanderen, Hoek zeker, is overwegend Feyenoord-fan. „Ik ook, in hart en nieren. Maar van- Dit is bus 10. Dus let er op dat je na de verlenging en penalty's ook hier weer terugkomt avond even niet... Ik denk dat het voor de meesten wel zo voelt. Dit is toch geweldig om mee te mo gen maken. Once in a lifetime. Tien jaar geleden hebben we te gen Heracles gebekerd. Dat is toch niet het zelfde. Toen gingen we met vijf bussen." „Peanuts", zegt voorzitter Jan Mie- ras van supportersvereniging De Purperen Hei trots. „Nu zijn dat er 44, inclusief de sponsorbus sen!" De 850 herinneringssjaals die zijn gemaakt voor de wedstrijd tegen Feyenoord, zijn uitverkocht. „Bin nen acht dagen", zegt Mieras. „We hebben nog honderd gewo ne sjaals laten bijmaken en die wa ren vandaag ook in een mum van tijd weg." Wanneer de eerste bussen tegen vijf uur de weg opdraaien, drie kwartier later dan gepland, krij gen de passagiers in nummer 10 pas goed zicht op het lange lint wat volgt. Ze gaan staan, verdrin gen zich voor de rechtse jamen en zijn er zelfs even een beetje stil van. „Dat is toch gaaf héé!" Pu bliek staat langs de kant van de weg om de bonte stoet uit te zwaaien, wat met een hard ge juich wordt begroet. Eenmaal op de snelweg spreekt Mieras zijn schare even toe. „Dit is bus 10. Dus let er op dat je na de verlen ging en penalty's ook hier weer te rugkomt." Timmerman heeft zaterdag bij de plaatselijke bakker een gokje ge waagd op de uitslag van het beker duel tegen Feyenoord. „Ik heb 5-1 ingevuld. Dat was voor de matige competitiewedstrijd tegen Hera cles, Dus ja.... Je hoopt natuurlijk dat ze winnen, maar dat is niet realistisch. Laten we eerlijk zijn, voor de supporters zou het al hart stikke mooi zijn als wij in ieder geval een doelpuntje kunnen ma ken." Kwart over acht. De meeste HSV'ers hebben hun plekje op de tribune gevonden. De 'harde kern' zit achter het doel, recht te genover het thuisvak van de Rot terdammers. Het gebruikelijke 'Hand in hand kameraden' schalt door de speakers. Sommige Hoek- enezen vallen uit gewoonte bij, maar houden zich snel in. De trai ner en begeleiders kijken vanaf het veld trots omhoog naar het ve le blauw-wit. En zwaaien. Wan neer de warming-up er op zit, ver zamelt de Hoekselectie zich voor het uitvak en ontvangt de eerste staande ovatie. Daar blijft het niet bij. De dik tweeduizend man meegereisd pu bliek ziet tot zijn genoegen dat de hoofdklasser de profs uit Rotter dam op afstand kan houden. De teleurstelling druipt dan ook van de gezichten wanneer na een half uur de 1-0 valt door een eigen doelpunt. Een pracht hakballetje van de nummer 5, dat wel, alleen aan de verkeerde kant. Groot is vervolgens de hilariteit wanneer Feyenoord de bal kort voor rust snoeihard in het zijnet jaagt en het thuispubliek aan de andere kant van het veld hard juicht. De stadionspeaker zet zijn goaltune al in, maar draait het geluid snel weg. De HSV'ers zwaaien geamu seerd naar de overkant. Daar wordt het weer stil. Hoek, Zee land, geniet. „En daar gaat het toch om", vindt Mieras bovenal. Het is, halverwege de middag, een drukte van belang bij het complex van Hoek. De spelersbus staat op het punt te vertrekken en veel supporters willen hun 'helden' uitzwaaien. De speciaal ontwor pen stadionvlag wappert uitbun dig, er gaat een rookbom af en er worden nog snel wat woorden in een paar microfoons geroepen. Daarna trapt chauffeur Jaap Meeuwse het gaspedaal in. Op naar Rotterdam. 14.34 uur: laap Mieras, de gepen sioneerde Hoekenees die altijd klaar staat voor zijn club, kijkt van een afstandje naar de enthou siaste fans. „Ik ga niet mee naar de Kuip", vertelt hij. „Waarom? Dat vertel ik je later in de week nog wel." De zussen Marie-Claire en Micha Deij en hun moeder Netty gaan wel mee. Ze hadden dolgraag sa men met hun vader en echtge noot in de bus gestapt. Maar Cor Deij, oud-speler en onder meer bestuurslid bij Hoek, overleed de ze zomer na een slopende ziekte. „Als hij dit toch nog mee had mo gen maken", zegt Marie-Claire. „De twee clubs waar hij van hield tegen elkaar. Maar ik neem hem gewoon mee." Ze wijst naar haar ketting, een as- sieraad. „Mensen hebben me ge vraagd of ik niet bang ben dat die open gaat. Dat ben ik niet. Maar als het wel gebeurt, dan ligt het op goede grond." 14.51 uur: Onder luid getoeter rijdt de spelersbus het dorp uit. Linksaf richting Terneuzen en dan via twee rotondes de Wester- scheldetunnel in. Vlak voor de tol- poortjes staat het Walcherse trio Reguillo Vandepitte, Giovanni Sie- reveld en Regilio Pinas te wach ten. „Heb je Fitsch gezien op Feye noord TV?", vragen ze. „Het leelc wel een echte Zeeuwse boer." Daarna volgt een imitatie van Fitsch, die heeft verteld 'dat hij maar een gewone jongen is, met een baan van veertig uur'. Het drietal giert het uit. 15.21 uur: De tweede stop is op de carpoolplaats in 's-Gravenpolder, waar naast de twee fysiotherapeu ten nog vijf spelers instappen. Een kwartier later is er even pa niek bij Ronnie Clinckemaillie, de vader van Hoek-aanvaller Guillaume. „Hij is mijn kaart ver geten", zegt Ronnie via de tele foon. „Hoe moet ik nu binnen ko men?" 15.48 uur: Als Jordi de Jonghe bij de Wouwse Tol in Bergen op Zoom in de bus stapt, is de selec tie bijna compleet. Bijna, want er ontbreekt nog één speler. Gert- lan van Leiden sluit pas bij Kan- ters, het wegrestaurant bij Moer dijk aan. Hij heeft nog een tenta men gemaakt in Amsterdam. 16.07 uur: De spelers stappen de bus uit en lopen het restaurant binnen. „Tegen wie is het eigen lijk vandaag", vraagt Nick de Groote met een knipoog. De Belg geldt als één van de gangmakers binnen de selectie van Hoek. Er is sowieso nog wel ruimte voor hu mor, blijkt even later. Alle spelers zitten met zes man aan een tafel tje, behalve de twee keepers, Jordi de Jonghe en Davy Versprille. „Ro mantic", zegt Jonatan Salmeron, de Spaanse middenvelder, in het Engels. Even later komt teamma nager Danny de Vrieze met een brandende kaars aanlopen. De twee keepers blozen een beetje, terwijl de rest van de selectie krom ligt van het lachen. 16.36 uur: Gert-Jan van Leiden komt binnen en is net op tijd voor de spaghetti. Twee plaatsen naast hem zit Reguillo Vandepit- 17.21 uur: Kenny Verhoene sluit zijn laptop aan en spreekt zijn spe lers toe. „Het is zover", zegt de trainer. „Hier hebben jullie lang naar uitgekeken. Ik hoef niemand te motiveren." Hij wordt onder broken door de trillende telefoon Ik zat om half 5 vanochtend in mijn trainingspak in mijn auto te bellen. Op de oprit" te te stuiteren op zijn stoel. De af trap is pas over vier uur, maar de middenvelder zou het liefst nu al beginnen. „Ik weet niet wat het is man. Ik heb dat de laatste tijd wel vaker, ook tijdens trainingen. Dan ben ik een beetje druk." Hoek- en Feyenoord-supporters, ze zaten gewoon door elkaar heen. door Marcel Modde Jan Mieras Tegen wie is het vandaag? door Barry van der Hooft De spelers van Hoek lopen voor aanvang van de wedstrijd langs de arbiter en spelers Frank van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32