66 Het dorp is helemaal 66 Het wordt 36 jaar na PSV- SPORT 31 Ook van amateurs win je niet zomaar meer. We maakten het onszelf moeilijk. Het was werkelijk fantastisch. Ik hoop dat ik hier nog een keertje mag terugkomen. Zelfs de scheidsrechter heeft medelijden met de speler van Hoek na het eigen doelpunt Zoveel supporters van Hoek zijn er nou ook weer niet Ik zie maar 4 Hoekvlaggen... Hoek treedt aan met spelers die u thuis waarschijnlijk niks zeggen. Net toen de aanhang van Hoek spottend had gezongen dat het stil was aan de overkant, viel er toch een treffer. Na de zesde hoek schop voor Feyenoord kreeg Reguillo Vandepitte de bal in de 30e minuut ongelukkig op zijn hak en verraste daarmee zijn ei gen keeper: 1-0. Na rust modderde Feyenoord voort en moest Hoek aanvankelijk slechts een reeks ongevaarlijke corners en slappe schoten toe staan. Nadat Hoek-trainer Kenny Verhoene aanvallende middenvel der Hakim Boucheta had inge bracht voor Thomas van Renter- ghem werd Hoek zelfs even ge vaarlijk (via Guillaume Clincke- maillie) en kreeg het zowaar kort na elkaar twee hoekschoppen. Net toen de harten van de fans van Hoek sneller gingen slaan, sloeg Feyenoord in een tijdsbe stek van vier minuten toe. Eerst tikte Otman Bakkal in de 63e minuut de 2-0 in en invaller Mitchell te Vrede zorgde vier mi nuten later na een voorzet van Schaken bij de eerste paal voor 3-0. Daar bleef het uiteindelijk bij en dat zorgde bij Feyenoord voor teleurgestelde gezichten. Met de aanvaardbare 3-0-neder- laag kwam voor de Hoekse Sport Vereniging Hoek (opgericht 1950) een eind aan de meest memorabe le maand in de geschiedenis van de club. Sinds technisch directeur Martin van Geel op 26 september 'zijn' Feyenoord aan de Zeeuws- Vlaamse vereniging koppelde, raakte iedereen in de ban van het bekerduel. De koorts bereikte gis teren zijn hoogtepunt. Veertig bussen - een stoet van een kilome ter - reden in colonne naar de Kuip. Uiteindelijk namen zo'n 2500 fans plaats op de tribunes. Het vervulde de bestuurders van de hoofdklasser met trots, ook al omdat de supporters niet louter uit Hoek kwamen. Voetballiefheb bers uit geheel Zeeland sloten de mannen van trainer Kenny Ver hoene in elk geval voor even in de armen. Wat Hoek rest zijn mooie herin neringen. Verhoene en zijn spe lers hebben echter niet al te veel tijd om stil te staan bij de beleve nissen in de Kuip. Zaterdag wacht in de hoofdklasse B de belangrij ke competitiewedstrijd tegen AS- WH met als inzet de eerste-perio- detitel. Het zou voor Hoek een prachtige afsluiting van een bij zondere maand kunnen worden. verlaten. De spelers van Hoek genieten met volle teugen. Wageningen (1-6) weer eens tijd voor echte bekerstunt DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 Feyenoord-aanvoerder Joris Mathijsen Doelman Jordi de Jonghe, de uitblinker aan Hoek-zijde, ziet binnen de minuut Samuel Armenteros op zich afko men. foto Camile Schelstraete mooie avond Hoek-middenvelder Reguillo Vandepitte TV-commentator Mark van Rijswijk Journalist Koert Westerman is niet vies van een geintje Verslaggever Pascal Kamperman van Fox 14 Kenny Verhoene gaf gisteravond veer tien spelers speeltijd in de Kuip. Naast de basiself mochten Hakim Boucheta, Yves Nyemb en Regilio Pinas invallen. Gert-Jan van Leiden en Ibrahim Eryüriik bleven op de bank. Kees Jansma, presentator bij Fox Sportjournalist Edwin Struis kreeg zijn zin niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31