Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verlaat met opgeheven hoofd de Kuip. KNVB BEKER 30 SPORT Qfc j èv- Feyenoord-Hoek KARAKTERISTIEK Feyenoord-Hoek 3-0 (1-0) ROTTERDAM - In Hoek en omstre ken kan iedereen weer over gaan tot de orde van de dag. Aan het be- keravontuur, dat de afgelopen week extatische vormen aannam, kwam gisteravond in een sfeervol le Kuip een einde. Feyenoord ver vulde met de nodige moeite zijn plicht tegen de Zeeuws-Vlaamse amateurs: ?-o. De onverbeterlijke optimisten bij Hoek hoopten heimelijk op een stunt in de derde ronde van de KNVB-beker, maar die zat er uit eindelijk niet in. De nivellering in het Nederlandse clubvoetbal is nog niet van dien aard dat een amafeurhoofidklasser zich in 90 minuten voetbal al te veel illusies mag maken tegen profs van Feye noord. Ook niet als de eredivisio- nist met de 'tweede garnituur' aantreedt. Trainer Ronald Koeman gaf ver schillende basisspelers rust. Het woord was aan mannen als Mi quel Nelom, Sven van Beek, Ot man Bakkal, Kostas Lamprou, )ohn Goossens, Ruud Vormer en Elvis Manu. Geruggesteund door de routiniers Joris Mathijssen, Da ryl Janmaat en Ruben Schaken kregen zij de gelegenheid om het ongelijk van de trainer te bewij zen of in elk geval te laten zien dat ze aan de poort rammelen. En dan was Feyenoord ook nog uit op eerherstel. De ploeg had zon dag de kans de koppositie in de eredivisie te grijpen, maar verga loppeerde zich tegen Heracles (1-2). Tot overmaat van ramp ver loor de ploeg ook nog eens troetel kind Graziano Pellè door een domme rode kaart. De Italiaan zat gisteravond zijn eerste van drie wedstrijden schorsing uit en zag vanaf de tribune hoe Feyenoord in de eerste helft worstelde met een dapper en verdienstelijk spe lend Hoek. De thuisclub had vanzelfspre kend het meeste balbezit, maar kon nauwelijks openingen vin den. Hoek speelde gegroepeerd, was sterk in de lucht, deelde via de snelle Kyle Doesburg soms een speldenprik uit en had verder in doelman Jordi de Jonghe een abso lute uitblinker. De Belg reageerde alert op schoten van Goossens. Manu en een kopbal van aanvoer der Mathijsen. WW I Vakkie Hoekenezen! twittert PZC-verslag- gever Raymond de Frel. Vanuit heel Zee- land is er veel belang stelling voor de wed strijd. foto Raymond de Frel sw f» 0 1 p ~r~,7 s 5T, 1 De spelers van Hoek inspecteren het veld in de Kuip. Er werden massaal foto's gescho ten voor het nage slacht foto Camile Schelstraete 31. Reguillo Vandepitte (e.d.) 1-0 63.0tman Bakkal2-0 67. Mitchell te Vrede 3-0 Scheidsrechter: Ed Janssen Aantal toeschouwers: 22.500 Hoek beleeft een Kostas Lamprou Daryl Janmaat (65. Terence Kongolo) Sven van Beek Joris Mathijsen Miquel Nelom Ruud Vormer Otman Bakkal John Coossens Ruben Schaken J Samuel Armenteros (58. Mitchell te Vrede) Elvis Manu (75. Wesley Verhoek) Jordi de Jonghe Fabian Wilson Lionel Fitsch Giovanni Siereveld Thomas van den Houten Reguillo Vandepitte Birgen Martens Thomas van Renterghem (52. Hakim Boucheta) Nick de Groote (77. Regilio Pinas) Guillaume Clinckemaillie Kyle Doesburg (70.YvesNyemb) door Jan Dagevos In de Rotterdamse Kuip woonden zo'n 2500 Zeeuwen de be kerwedstrijd bij tus sen Feyenoord en Hoek. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30