Waarom lezen we in de krant niets over inbraken? Nou, daarom. Advocaat zet grote vraagtekens bij overval op strandpaviljoenhouder PLflMECO WALCHEREN 27 De gemeenteraad besloot Podium Reimerswaal vanaf volgend jaar geen subsidie meer te geven. Aangehouden bij inbraak en nu vrij RILLAND - Woest is hij, zegt Jac ques Boonman, de ochtend na de avond dat de raad van Reimers waal besloot de subsidie aan Po dium Reimerswaal te stoppen. „Ik ben heel erg teleurgesteld, maar eigenlijk ben ik dus echt woest. De politiek in Reimerswaal is be lachelijk." De gemeenteraad besloot Podium Reimerswaal vanaf volgend jaar geen subsidie meer te geven en in plaats daarvan een fonds voor cul turele evenementen in te stellen. Dat idee kwam van Leefbaar Rei merswaal en kreeg steun van SGP en de helft van de Christenunie, net genoeg voor een meerder heid. CDA, VVD, PvdA en de an dere helft van de Christenunie stemden tegen. Tien-negen, was het. „Dat voorstel van Leefbaar Reimerswaal gaat niet werken", zegt Boonman. „Hoe kun je voor driehonderd euro een voorstel ling programmeren?" „Ze denken dat ze van mijn con tract afkunnen", zegt Boonman. „Maar volgens mij hebben ze dan een groot probleem. Nadat ik vori ge maand gebeld ben over de plan nen om onze subsidie terug te schroeven, heb ik mijn contract er bij gezocht. Daarin staat dat het ie dere keer stilzwijgend verlengd wordt met een periode van vier jaar. Het zou op 17 november van dit jaar aflopen, maar de opzegter mijn is een halfjaar. Dus dat had den ze voor 17 mei moeten doen. En dat is niet gebeurd." Boonman heeft intussen al zeven contracten met artiesten afgeslo ten voor het seizoen 2014-2015. „Als ze die voorstellingen willen afzeggen, hebben ze toch een pro bleem. Ze kunnen de subsidie he lemaal niet van het ene op het an dere moment stopzetten. Dat heb ben ze al eens eerder geprobeerd. Daar heb ik toen bezwaar tegen gemaakt En ik heb gelijk gekre gen. Ze zijn nog niet van ons af. Volgens mij hebben ze geen poot om op te staan." Programmeur Boonman, die ei genlijk Podium Reimerswaal is, was dinsdag niet bij de vergade ring. „Ik heb me de twee keer hier voor kapot zitten ergeren aan die raad. En Bert Visscher belde of ik naar zijn voorstelling in Doetin- chem wilde komen. Dus dat heb ik maar gedaan. Ik heb een hart stikke leuke avond gehad." In de auto terug naar huis hoorde hij Programmeur Boonman wil tot de Raad van State gaan voor behoud van subsidie voor Podium Reimerswaal. dat de raad de subsidie voor zijn podium volledig had geschrapt. „Ik ben er echt kapot van. Ik zeg altijd dat ik slaap als een varken, maar ik heb vannacht geen oog dicht gedaan." Podium Reimerswaal program meert vooral kleinkunst in de dorpshuizen van Rilland, Krab- bendijke, Kruiningen en Hans- weert, ongeveer dertig per jaar. Dat houdt dus binnenkort op. „Zo zachtjes aan ben ik de in vloed van de SGP spuugzat. Ik wil best iemands geloofsovertuiging respecteren, maar ze moeten ande re mensen met een andere over tuiging met rust laten." Boonman wil het raadsbesluit aanvechten, zegt hij. „Ik ga echt tot aan de Raad van State. Ik heb mijn contract al laten zien aan ju ridisch adviseurs." MIDDELBURG - Het is een vast agen dapunt bij de wijk- en dorpsbij eenkomsten in de gemeente Mid delburg. De wijkagent vertelt waarvoor hij in actie is gekomen. Zo ook afgelopen dinsdagavond in Nieuw- en Sint Joosland. Ne gentig meldingen in zes maan den, van echtelijke twisten tot ver keersongevallen. „En", besloot hij, „ik had u bijna kunnen melden dat in Nieuwland geen inbraken zijn geweest, maar helaas, afgelo pen maand was het twee keer- raak." „Maar waarom lezen wij daar niets over in de krant?", vroeg een dorpsbewoner. De politie geeft alles door, maar de krant bepaalt zelf wat ze in hun kolommen afdrukken, daar gaan wij niet over, was het ant woord van de wijkagent. Ervan uitgaand dat hij naar eer en geweten heeft geantwoord, blijkt uit het verhaal van deze politie man dat hij geen reëel beeld heeft van het communicatiebeleid van zijn werkgever. Werd tot voor en kele jaren bijna elk incident door gegeven, nu gebeurt dat nog maar mondjesmaat en uitermate selec tief. Neem Nieuw- en Sint Joosland. Het afgelopen halfjaar heeft de po litie zegge en schrijve één mel ding doorgegeven aan de media: op 1 oktober, wielrenner gewond na een aanrijding met een tractor. Eén persbericht met een incident in Nieuw- en Sint Joosland, ter wijl er volgens de wijkagent ne gentig meldingen zijn geweest. Over heel 2013 zijn er drie mel ding aan de pers doorgeven, maar dat ging om een ongeval (17 fe bruari) en rijden onder invloed (9 februari) op de A58 bij Nieuw land. Kijken we naar heel Walcheren, dan is opvallend dat in het eerste kwartaal van dit jaar regelmatig woninginbraken in persberichten zijn gemeld, maar dat het daarna beperkt blijft tot een enkele mel ding in augustus en oktober. Het is niet de krant die het pu bliek in onwetendheid houdt, maar de politie zelf. Diezelfde po litie die deze week nota bene een website lanceert waarop het aan tal woninginbraken per postcode- gebied zichtbaar is. Zodat het pu bliek alert is op het gevaar van in braken, is de stelling. De afgelo pen maanden is, volgens die poli tiesite, 128 keer ingebroken op Walcheren. Sinds augustus zijn er daarvan 5 doorgegeven aan de me dia. Van 123 inbraken bleven de pers en de burgers onwetend. Daarom stonden ook die twee in braken in Nieuwland niet in de krant. Dat was een keuze van de politie, niet van de pers. De Middelburgse advocaat E. Smit dacht er beduidend anders over en opperde dat het best zou kun nen dat er helemaal niemand was overvallen. Tenminste niet door zijn cliënt. De Souburger was bij de ABN/Amro-bank aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen bezig de dagopbrengst van zijn strand paviljoen te storten. Diverse po gingen mislukten. Toen hij twee jongemannen zag aankomen, voel de hij nattigheid en verschanste zich in zijn auto. Na enig trek- werk lukte het de twee het por tier te openen de geldzak te pak ken en ze verdwenen met 5060 euro. De politie was snel ter plaat se en een speurhond ontdekte in een steeg kleding, met daarop DNA van de mogelijke daders. Binnen het circuit circuleerden al snel twee namen. Het viel ook op dat een 17-jarige Vlissinger veel dure spullen had gekocht. Binnen de kortste keren konden de twee in de kraag worden gevat. De 23-jarige zweeg in alle talen. Hij kende zijn medeverdachte niet, had niets met de overval te ma ken en hoe zijn DNA op de gevon den kleding was gekomen, was een raadsel. Paapen kon kort zijn met haar re quisitoir: het DNA is van meneer arnemuiden - Twee mannen van 26 en 28, die in de nacht van zater dag op zondag in Arnemuiden werden aangehouden na een in braak in een woning aan de Nieuwlandseweg, zijn sinds dins dag weer vrij. De politie kwam hen op het spoor na een melding van iemand die iets verdachts had gezien en vervolgens een signalement door gaf. Toen de politie ter plekke was konden de twee worden aange houden. Een derde verdachte ont kwam en is tot nu toe spoorloos. De beide aangehouden mannen ontkenden dat ze iets van doen hadden met die inbraak in de wo ning. De bewoners missen een laptop. en alles is bewezen. Smit deed er langer over en vroeg zich af hoe het mogelijk was dat twee man nen die kort na de overval in de buurt waren aan de politie had den gevraagd of ze de daders van de overval aan het zoeken waren. Ze hadden dus daderkennis en het was op zijn minst vreemd dat de politie daar niets mee had ge daan. Bovendien zouden de man nen niet te traceren zijn geweest, terwijl ze 'ambtshalve' ruimhar tig bekend waren. Verder waren de camerabeelden vaag en was er geen enkel bewijs dat het slachtof fer had geprobeerd geld af te stor ten. Ook was er niet gedreigd of geweld gebruikt. Kortom: was er wel een overval geweest? Hoe de rechtbank erover denkt wordt op 13 november duidelijk. De zaak te gen de 17-jarige werd achter geslo ten deuren behandeld. DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 Podium Reimerswaal woest door Nadia Berkelder en Luc Oggel ANALYSE door Theo Giele door Ad Roos MIDDELBURG - Heeft de overval op een 58-jarige Souburger, in de avond van 24 oktober vorig jaar ei genlijk wel plaatsgevonden? Voor officier van justitie M. Paapen wel en daarom eiste ze tegen een 23-ja- rige Vlissinger een gevangenisstraf van twee jaar waarvan zes maan den voorwaardelijk. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3, 446? HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.pi4rnec0.nl PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27