Minste problemen ooit op stranden ■i WALCHEREN 25 Politiechef roept ouders op om meer interesse te hebben voor internetgebruik van hun kinderen. Jan de Nooijer v.o.f. Langstraat 79 4341 ED Arnemuiden Tel.: 0118-602 937 www.jandenooijervof.nl Blankenburgh Homestyle President Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen Tel.: 0118-417 929 www.blankenburghbv.nl Man zwaargewond bij steekpartij 189,95 Win te. QUICK STEP MIDDELBURC - Een leerling van een middelbare school in Goes werd kort voor de zomervakantie het slachtoffer van een vorm van internetmisbruik. Een medescho lier liet hem struikelen, waarna de ene na de andere leerling bo venop hem dook. Een ander film de dat allemaal en zette het op in ternet. Het meest bijzondere, aldus poli tiechef Bram van Moolenbroek (jeugdpolitie), was dat een con ciërge en docenten van die school erbij stonden, lachten en niet in de gaten hadden wat er precies ge beurde. Dat sandwichen, moet volgens hem voor die jongen al heel erg zijn geweest. „Want je kunt als er zo velen op je liggen, nauwelijks meer ademen. Maar dat filmpje staat nu ook voor altijd op het we reldwijde net." Van Moolenbroek was door de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) uitgenodigd om wat te vertellen over kansen en bedreigingen van internet voor kinderen. Hij hield de hon derden ouders en enkele scholie ren voor dat door internet 'onze hele wereld aan het veranderen is'. „Dat gaat razendsnel." Hij advi seerde de ouders om niet alleen aan hun kinderen te vragen hoe het gaat op school maar ook hoe het gaat op internet. „Wat hebben ze daar meegemaakt?" Hij hoop dat er zo'n goede band is dat kin deren open en eerlijk vertellen wat ze op internet meemaken en dat le niet zwijgen zoals die hon derden meisjes die het slachtoffer zijn geworden van iemand als Frank R. (48) uit Cuijk, die hen verleidde en/of dwong tot het ver richten van seksuele handelingen. Hij vroeg de aanwezigen of ze zich kunnen voorstellen wat die meisjes hebben meegemaakt, ter wijl ze voor het anonieme oog van een webcam zich moesten uit kleden. De jeugdpolitie komt regelmatig in contact met slachtoffers die vra gen of belastende foto's en tek sten van internet verwijderd kun nen worden. „Dat kan helaas niet." Volgens hem is dat voor hen een grote belasting. „Want el ke keer komt hun foto, hun tele foonnummer, die tekst weer voor bij." Tot zijn verbazing, zo zei Moolen broek, hoorde hij onlangs van mensen van de Raad voor de Kin derbescherming dat zij aan hun pupillen nooit vragen hoe het gaat op internet. Hij vindt dat vreemd, omdat zowat alle tieners zeer actief zijn op de verschillen de sociale media zoals Twitter en WhatsApp. Daar onderhouden ze hun contacten, delen hun ervarin gen, vertellen ze hun verhalen. Maar daar krijgen ze ook te ma ken met de minder plezierige kan ten van sociale media, zoals be dreigingen, vernederingen, scheld partijen, misbruik, verleiding, uit sluiting. Moolenbroek stelde dat dat bij tie ners enorme spanningen geeft. Hij haalde ook de zaak Cuijk aan waarbij honderden meisjes 'in de tang zaten bij deze man'. „Ze kon den niet praten met hun ouders, ze durfden geen aangifte te doen." De politieman voorziet dat met de komst vaii de speciale in- ternetbril Google Glass het inter netmisbruik mogelijk nog groter wordt. „Want dan wordt echt al les vastgelegd." Wel zijn ook dit jaar weer - zij het in een korte periode - strand huisjes en cabines opengebroken door onverlaten. Hoewel een parti culier beveiligingsbureau iedere nacht patrouilleert met deskundi ge beveiligers, blijkt het geen ge makkelijke klus daders op heter daad te betrappen. De eigenaren en huurders van de strandhokjes gaan zelf ook niet al tijd even zorgvuldig met om met hun onderkomens. „Er worden re gelmatig niet-afgesloten dagcabi nes en strandhuisjes aangetrof fen", meldt de gemeente. De be veiligers zijn geïnstrueerd in die gevallen de huisjes en cabines als nog zo goed mogelijk af te slui ten, met achterlating van een fol dertje dat betrokkenen waar schuwt voor de risico's. Er zwerven 's nachts ook met eni ge regelmaat dronken jongelui op het strand. Die worden dan 'vrien delijk' gesommeerd het strand te verlaten. Wanneer ze daar geen gehoor aan geven, schakelen de beveiligers de politie in. In geen enkel geval leidde dat dit jaar tot escalatie, meldt de gemeente. Al met al, zo wordt geconclu- deerd, is het dit jaar in de nachte lijke uren 'relatief rustig' geweest op de Veerse stranden. Gesproken wordt van 'het meest rustige jaar tot nu toe'. Het particulier beveiligingsbu reau patrouilleerde dit jaar gedu rende veertig nachten in het hoog seizoen van middernacht tot 04.00 uur. Zowel aan de noord als de zuidzijde zijn dan steeds twee beveiligers in touw, elk met een patrouillevoertuig. Ze contro leren de strand- en duinovergan gen, en gaan te voet tot op het strand. Zo nodig ruimen ze met een ook afVal op. De nadruk ligt op de strand- en duinovergangen die hetdrukst worden bezocht, en die het dichtst bij woongebieden liggen. De beveiligers staan met elkaar in contact en kunnen waar nodig el kaar assisteren. Daarnaast zijn ze paraat rond sluitingstijd van de horeca, zodat ze zo nodig de poli tie kunnen ondersteunen. VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissin- ger is dinsdagavond zwaarge wond geraakt, vermoedelijk door steken met een scherp voorwerp, in een woning aan de Bloemen- laan in Vlissingen. Het slachtoffer werd zwaargewond naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Inmid dels verkeert hij buiten levensge vaar, aldus de politie. Hevig bloedend stond de man rond half twaalf voor de deur van de buurman. Die belde de politie. De politie startte direct een onder zoek en sprak kort met enkele ge tuigen. Rechercheurs stelden spo ren veilig en maakten foto's in en nabij de woning van het slachtof fer. Van de dader ontbreekt nog ie der spoor. DONDERDAG 31 OKTOBER 2013 RESET jas TERNEUZEN NoanositAAT io» ZOUTEIANOE uM*5IWA*l IJ ETTEN-lEUIt MOSO Bekijk onze aanbiedingen snel online op DE NIEUWSTE GENERATIE LUXE VINYLVLOEREN r.NL c t filmpje it nu wel internet' 'Da sta; op door Emile Calon procent van de der tien- en veertienjarige kinderen in Neder land is actief op socia le media. door Henk Postma DOMBURG - Nooit eerder waren er 's nachts zo weinig problemen op de Veerse stranden dan in het afge lopen toeristenseizoen. Dat conclu deert de gemeente Veere in de jaar lijkse nota over de nachtelijke strandbewaking. De gemeente ba seert zich daarbij op rapporten van de politie, een particulier beveili gingsbureau en de Stichting Strand- exploitatie Veere. Beveiligers treffen 's nachts regelmatig niet-afgesloten dagcabines en strandhuisjes aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25