Sluiproute Arnestein- Nieuwland wordt druk Ouderen halen informatie, jongeren delen I I I Verhulst: A58 moet na ongeval sneller open I UWN. 24 WALCHEREN INTERNET CXVV- A Gf— °<VN **'0 "V QUICK STEP De wegbeheerder, het waterschap Scheldestromen, telde onlangs meer dan 500 motorvoertuigen per dag. Waterschapsbestuurder Sophie van 't Westeinde wil daar om met de inwoners van Nieuw- land in gesprek omdat bij de open stelling van de Steenbakkerijweg het aantal van 500 als grens is ge steld. De weg is drie jaar geleden aangelegd voor het landbouwver- keer. Door de aanleg van de nieu we N57 moest er een parallelweg komen, omdat landbouwvoertui gen anders het mechanisatiebe- drijf op Arnestein niet zouden kunnen bereiken. Later werden ook personenauto's op de weg toe gestaan om Nieuwlanders met be stemming Arnestein een kilome terslange omweg te besparen. Van 't Westeinde wil met een werkgroep van Nieuwlanders over de Steenbakkerijweg in ge sprek. Ze zei dat deze week tij dens de dorpstafel in Nieuw- en Sint Joosland. De hoofdverbinding naar Middel burg, de Weizichtweg, kwam ook ter sprake. Inwoners deden nog maals een beroep op het water schap meer te doen aan de veilig heid. De belijning, of liever ge zegd het ontbreken van een streep in het midden van de weg, zorgt voor onveilige situaties. Re gelmatig rijden mensen deze weg op in de veronderstelling dat dit de oprit van de A58 is. Een duide lijk middenlijn of een bord aan het begin met een duidelijke waarschuwing voor tegenliggers of het de aanplant bomen tussen de Weizichtweg en A58 zouden kunnen helpen, suggereerden de aanwezigen. V WACHT IK JE OP NA SCHOOL EN SLA IK >tO*CEN MlDDELBURC - Een zestienjarig meisje uit Noord-Brabant ver stuurde in zes maanden 19.000 tweets via Twitter, zo vertelde Ivo Wouters tijdens de thema-avond op de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren over kan sen en bedreigingen van het inter net. Daarmee gaf de internetdeskundi- ge aan dat Twitter voor haar, en voor talloze andere tieners, een van de belangrijkste communica tiekanalen is. WhatsApp is het andere medium dat momenteel razend populair is. „Dat bedrijf heeft nog nooit re clame gemaakt maar wordt wel door 96 procent van de jeugd ge bruikt." Net als politiechef Bram van Moolenbroek waarschuwde Wou ters de aanwezige ouders dat op het gebied van internet en nog heel veel staat te gebeuren. Hij herinnerde hen eraan dat de smartphone nog maar zes jaar oud is en dat dat apparaat nu echt niet meer weg is te denken, en ze ker niet uit de wereld van de jeugd. Wat tieners vooral doen met hun smartphone is informatie delen, aldus Wouters. Ouderen gebrui ken internet en hun smartphones toch nog vooral om informatie te halen. „De jeugd deelt informa tie." Hij raadde ook aan om socia le media zo te gebruiken dat ieder een er wel bij vaart. Als voorbeeld noemde hij Foursquare, een so ciaal netwerk waarbij na te gaan is waar de gebruikers zich bevin den en er punten verdiend kun nen worden. „Dat kan mooi gebruikt worden om het spijbelen tegen te gaan." En volgens hem kan het ook door ouders worden gebuikt om te zien waar hun kind uithangt. Jan de Vlieger van Indigo signa leerde wel dat het contact hebben voor jongeren heel belangrijk is om te zien hoe populair ze zijn. „Elk bericht geeft een bevestiging van jouw populariteit." DE NIEUWSTE GENERATIE LUXE VINYLVLOEREN De antwoorden van Rijkswater staat op vragen gesteld door de Zeeuwse media noemt hij 'niet sterk'. „Ik blijf zeggen dat het een gebrek aan interesse is in onze contreien. In de Randstad was het al lang opgelost", schrijft Verhulst woensdag. „Rond diverse grote steden zijn er afspraken dat in zo kort mogelijke tijd de rijbaan vrij moet zijn. Ik heb het dan niet over ongelukken met slachtoffers en belangrijk spo renonderzoek, maar over mate riële schade. Prioriteit is doorstro ming, afslepen en reparaties aan Meer nieuws zie: www.pzc.nl wegdek gebeuren niet in de spits", schrijft de burgemeester van Goes. Verhulst is ook kritisch over een expert van het mobilitietscen- trum, die er vorige week op wees dat er geen alternatieve routes zijn in Zeeland. Die zijn er in Frankrijk of Spanje op lange stuk ken tolwegen ook niet, stelt Ver hulst. „En weet u wat ze daar doen? Op regelmatige afstanden ligt er een rode asfaltplak tussen de rijrich tingen en kan de vangrail over cir ca vijftig meter los. Eenvoudig weg leid je dan tijdelijk het ver keer over de andere rijbaan tot het weer terug kan. Voor een beet je aannemer een eenvoudig klusje en heel duur kan het niet zijn. He laas hebben experts geen belang bij eenvoudige oplossingen", al dus Verhulst. 't Packhuys jubileum menu ïJpocékuuc 't door Theo Ciele NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de Steenbakkerijweg, de 'sluiproute' tussen Nieuw- en Sint Joosland en het bedrijventerrein Arnestein - Middelburg, is het drukker gewor den dan voorzien. «ft* montage Rolant Quist foto's ANP/Les van Lieshout door Luc Oggel GOES - De Goese burgemeester René Verhulst haalt in zijn wekelijk se weblog uit over het feit dat Zee land altijd langdurig op slot zit na een ongeluk op de A58. NU slechts 32,50 p.p.!!* (Normaal 49,50 p.p.) Feestelijk aperitief met Prosecco Onze specialiteit: Grand entrée proeverij van al onze voorgerechten Kabeljauwfilet uit de oven met gepelde gamba's, risotto en saus van rode paprika of Hertenbiefstukjes met oesterzwammen en rode portsaus Mango ijs met panna cotta. frambozenschuim en yoghurtmousse per tafel te bestellen/reserveren, geldig tot 31 december 2013 met uitzondering van feestdagen Het enige wat u hoeft te doen is reserveren o.v.v. jubileum actie. Restaurant J Kinderdijk 84, Middelburg Tel. 0118-674064 www.hetpackhuys.nl info@hetpackhuys nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24