'Belachelijk dat vakbond bepaalt' Deel 1de jongeren Jeroen Dejalle (27) somt de leeftij den van de leden van de deelne mersraad van ABP eens op. „Naast mij is er nog een jongen van 28, er is iemand van in de dertig, eentje is er veertig, en daarna gaat het skyhigh." De Rotterdammer, docent op een ho geschool, kwam in aanraking met het Pensioenlab, dat jongeren pro beert klaar te stomen voor een plek in een deelnemersraad. Dejalle besloot de stap te wagen en kwam in de deelnemersraad van APB terecht. Daar gaat het er allemaal 'heel forma listisch' aan toe, ontdekte hij. „We praten over de stukken die het be stuur heeft opgesteld. Daarbij gaat het echt over d'tjes en t'tjes. Het zou van mij wel meer over de inhoud mo gen gaan. Fundamentele discussies komen niet echt van de grond. Ik heb soms het gevoel dat daar een ta boe op rust." Neem de discussie over het korten op pensioenen. „Iedereen is het er wel over eens dat er gekort moet wor den. Maar ouderen doen het met pijn in het hart, omdat het onder de huidige omstandigheden nou een maal moet. Maar zij genieten van een soort utopiepensioen. Jongeren zullen dat in de toekomst nooit meer ontvangen. Ik zie kortingen daarom als noodzaak." Om toe te kunnen treden tot de pen sioenraad, moest Dejalle speciaal lid worden van de vakbond. „Belachelijk natuurlijk. Het schort aan legitimi teit." Toch zou hij andere jongeren aanra den om zijn voorbeeld te volgen. „Het is gewoon nodig: jongeren heb ben ideeën die ouderen niet hebben. Die moeten ook gehoord worden." Samenstelling deelnemersraad pensioenfonds 78,9% 14,8% 65 jaar en ouder WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 WAT VINDT U ERVAN? Wie heeft vragen of opmerkingen over pensioenen, pensioenfondsen of maatregelen die het kabinet rond pen sioenen neemt? Vanaf vandaag schrijven we de komen de vijf weken over pensioenen. Vier ar tikelen gaan over wat er allemaal ver andert, wie er het meest van profite ren, hoe je je pensioenoverzicht moet lezen en andere zaken. In de laatste aflevering is het woord aan de lezers. Stuur uw vragen en op merkingen aan: pensioen@wegener.nl Vooral mannen boven de 55 maken gebruik van de mogelijkheid om inspraak uit te oefenen bij hun pensioenfonds. Jongeren zijn sterk ondervertegenwoordigd in de deelnemersraden. Aandeel man/vrouw in deelnemersraden Aandeel in deelnemersraden pensioenfondsen 38,3%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9