O Provincie en Impuls samen op Contacta.nl Jouw Zeeland jongeren als gespreksleider actief tijdens Dag van de Dialoog Lees waarover de Gedeputeerde Staten van Zeeland wekelijks besluiten Ad Dorst (SGP) over autonoom Zeeland 2ÏÏ22SS2£SS&S&iZXi Provinciale Staten Provincie Zeeland Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws*7 Kijk dan op www.zeeiand.nl Op 5 6 en 7 november 2013 staat de Provincie Zeeland samen met Impuls Zeeland op de Contacta.nl in de Zeelandhallen in Goes. Contacta.nl is dé netwerkbeurs voor Zuidwest Nederland en Vlaanderen. Commissaris van de Koning Han Polman opent de Contacta.nl om 18.00 uur. Kansrijke programma's voor Zeeland De Provincie wil een stuwende kracht zijn voor de Zeeuwse economie Zeeland Samen met Parl'Jei7 binnen én buiten Zeeland willen we onze grenzen verleggen en inspelen op de kansen van ons LAND IN ZEE' Daarom hebben we samen met onderwijs en bedrijfsleven een Economische Agenda voor Zeeland opgesteld met negen kansrijke programma's. Bijvoorbeeld op het gebied van biobased ondernemen, duurzame energie en aquacultuur. We ontmoeten graag ondernemers uit alle sectoren om de Zeeuwse economie verder te versterkem Heeft u een goed "idee voor Zeeland17 Wij helpen u graag om dit te realiseren. Bijvoorbeeld doorverbin dingen te leggen met andere bedrijven, of met onderwijs en kennisinstituten Of door over de grens te kijken als het gaat om financiering van uw idee. Heeft u vragen over de Economische Agenda, dan kunt u bij Impuls en de Provincie Zeeland terecht in de stand. Ook kunt u hier op onderstaande tijden ,n gesprek gaan met de gedeputeerden. Dinsdag 5 november j Gedeputeerde Carta Schönknecht aanwezig: 19.00 tot 20.00 uur Recreatieve infrastructuur 21.00 tot 22.00 uur Containerisatie Woensdag 6 november U.30 tot 15.30 uur Leisure Hotspot Breskens Gedeputeerde Ben de Reu aanwezig: 17.00 tot 18.00 uur Energie Klimaat 19.00 tot 20.30 uur Biobased Economy Donderdag 7 november 15.00 - 16.00 uur Foodlport), nieuwe teelten en technieken en aquacultuur Gedeputeerde George van Heukelom aanwezig: 18.00 - 19.00 uur Zorg en toerisme Gedeputeerde Kees van Beveren aanwezig: 20.00 - 21.00 uur Foodlport], nieuwe teelten en technieken en aquacultuur Aanmelding gratise-ticket Kijk voor meer informatie over de Economische Agenda op www.zeeland.nl/verkort/ea Voor entree is een .gratis e-ticket verplicht. Meld u hiervoor aan via www.contacta.nl. We zien u graag in onze beursstand bij de hoofdingang in de Noordzeehal! Op 8 november 2013 is de Dag van de Dialoog in. onder andere. Middelburg als onderdeel van de lan delijke Week van de Dialoog. Bij de Provincie Zeeland zijn vijftien jongeren via het jongerenpartic.pat.e- project Jouw Zeeland opgeleid tot gespreksleider. Zij worden ingezet bij de versch.llende dialoogtafels OpddcSnderdaq 7 november 2013 vindt een d.aloogtafet plaats in het Provinciehuis. Abdij 6 in Middelburg. Het thema dit jaar is 'Hier ben ik Veilig'. Het idee van de Dag van de Dialoog is simpel: mensen komen samen en wisselen in kleine kring ervaringen uit aan de hand van een thema. Door de vaak zeer uiteen lopende achtergronden van de deelnemers zorgt de Dag van de Dialoog voor bijzondere ontmoetingen en inspirerende gesprekken die een bijdrage leveren aan meer onderling begrip en sociale samenhang in een gemeente. Witt u deelnemen aan de dialoogtafel in het provinciehuis? Meldt u zich dan snel aan via: jouwzeeland@zeeland.nt Nieuwsqieriq wat de jongeren van Jouw Zeeland voor Zeeland deden in 2U o Lees het maandag 4 november 2013 in de digitale Jouw Zeeland special in Z-Zine via zzine.zeetand.nl Iedere week vergaderen de Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland op dinsdag en nemen zij besluiten die Zeeland aangaan. De besluitenlijst staat 's middags na afloop van de vergadering op www.zeeland.nl. In deze besluitenlijst leest u meer over de verschillende onderwer pen waar GS een bestuit over namen. Daar treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden Kees van Beveren, George van Heukelom, Ben de Reu en Carla Schönknecht en van de commis saris van de Koning Han Polman. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. Via www.zeeland.nl/mijnzeeland kunt u uw abonnementen op attenderingen regelen. Op die manier krijgt u van ons wekelijks een melding als de besluitenlijst online is. Ad Dorst (SGP) is sinds maart 2007 lid van Provinciale Staten. Gebo ren in Bodegraven, maar zijn roots liggen, volgens hemzelf, eigenlijk op Tholen. Ad is Algemeen directeur van Maas Hagoort Lampen BV. Zijn gezin bestaat uit zijn vrouw Alize, zeven kinderen en een kleinkind, waar hij heel trots op is. Hij is een bevlogen statenlid met een enorme drive om een maatschappelijke bijdrage te leveren aan. de samenleving. En dat doet hij op heel veel verschillende manieren. Zeeland moet autonoom blijven! Op de vraag waarover hij als statenlid graag iets kwijt wil. hoefde hij niet lang na te denken. Begin oktober is het IPO (Interprovin ciaal Overleg) bij elkaar gekomen naar aanleiding van het voorstel van minister Plasterk om Nederland op te splitsen in vijf landsteden. Ad heeft hier een uitgesproken mening over: "Zeeland moet auto noom blijven. De zelfstandigheid van Zeeland betekent dat we met zijn allen de discipline en ambitie moeten hebben om bestuurlijk slagvaardig te blijven. We moeten dan vooral bestuurlijke bereidheid hebben om te veranderen. In het bedrijfsleven spreek je dan van het toepassen van verandermanagement. Hoe groter de bereidheid om te veranderen is, hoe beter je je doel bereikt. Als je echt weet wat je wilt bereiken, of het nu een bedrijf betreft of een overheid, dan gaat het vooral ook om de manier waarop je je doel bereikt. En dat geldt natuurlijk ook voor Provinciale Staten. Er is dan wel een oppositie en een coalitie, maar het uiteindelijke doel moet zijn om gezamentijk iets te willen realiseren!" Seine-Nord kanaal gaat niet door Een heel ander onderwerp waar hij en zijn fractie een uitgesproken mening over hebben, is het trans port over water. Volgens hem De meest duurzame, schone en veilige manier om producten te vervoeren. De beslissing om de Seine-Nord verbinding niet door te trekken is dan ook een grote teleurstelling voor de ontwikkeling en dus kan sen voor de Zeeuwse havens. Zee land zou op een betere route naar Parijs willen inspelen met knoop punten voor de binnenscheepvaart door een ruim honderd kilometer lang kanaal te graven. Deze verbin ding zou in 2017 klaar moeten zijn, maar de miljarden die de Franse regering hiervoor zou moeten uittrekken, worden nu besteed aan de verbetering van de Franse autosnelwegen en spoorwegen. Een ge miste kans voor de ontwikkeling van de binnenscheepvaart. Inmid dels is een verklaring getekend door Frankrijk, Wallonië, Vlaanderen en Nederland over de verbetering van de binnenvaartroute tussen de Schelde en Parijs. De vier willen samenwerken om de maximale Europese subsidie (40% van de totale kosten) voor de binnenvaart- corridor binnen te halen. Begin 2014 wordt een definitief besluit ver wacht. Gelukkig is er, mede door de inspanning van de SGP. binnen Zeeland steeds meer aandacht voor de belangen en de voorzieningen van de binnenvaart." Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 1 november 2013 vindt de openbare Provinciale Statenver gadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda. -cetmrfc? WMnmtfd .erscneiwr nota sot wit uwnjage vawstobtew. B, bu--; Vanwege de vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 13 november 2013. Provmcewerfc laesi o eek nieuws.zeeLar.d-r Uprovinesewerk I—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66