O 23 I m Ambulances Connexxion verder als Witte Kruis Witte raaf Titel voor De Potter gastvrouw van 2014 commentaar Zeeland, belicht Test NL-alert op mobiele telefoon ZEELAND 19 MAZELENDE STAND VAN ZAKEN Aantal gevallen van mazelen in kaart sinds 12 juni 2013 Q bevestigde gevallen van mazelen aantal gevallen neemt toe Nieuwerkerk Westkapelle Q Tholen Vaccinatiegraad >95% 90-95% tsmm Q Hoek Mazelen in Zeeland naar leeftijd t/m 18 oktober 20 I 15 f 10 /ccland IxTidn Week van het Zeeuwse Boek 30 oktober t/m 9 november 2013 van Kudcn Riemens en Jan van Damme Cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken bij alle Zeeuwse boekhandels vv w w. zeeland boe ke nn 1 Volgens directeur Michiel Wild schut wordt daarmee de verzelf standiging van het ambulance- bedrijf binnen de vervoersmaat schappij duidelijker vorm gege ven. In de praktijk verandert er, behalve de naamsverandering, niets, zo zegt hij. „Niet voor de pa tiënten noch voor het personeel. Connexxion wordt in eerste in stantie geassocieerd met het bus vervoer. Vanuit dat uitgangspunt hebben we gekozen voor een pro fiel dat helemaal past bij de zorg- vervoerder die wij ook zijn." Naast de ambulances in Zeeland en andere delen van het land, rijdt Connexxion ook de huisart sen van de centrale posten (HAP). In de regio Haaglanden gebeurt dat al langer onder het Witte Kruis-logo. Het personeel is dinsdag in een brief geïnformeerd over de wijzi ging. Connexxion-Witte Kruis is met zo'n zeshonderd werknemers en negentig voertuigen de groot ste mobiele zorgorganisatie in Ne derland. MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland zendt maandag om 12 uur een NL-alert controlebericht uit. Het gaat om een test voor mo biele telefoons, die zijn ingesteld voor ontvangst van rampberich- ten. De test valt samen met de maandelijkse sirene. Niet alle gsm's zijn geschikt voor NL-alert. Met name bij de oudere series i- Phones werkt het systeem niet. Pp de site NL-alert.nl kan wor den nagegaan of en hoe een tele foon moet worden ingesteld. Een reeks affaires heeft het imago van de ban caire wereld de afgelo pen jaren danig aange tast. De Rabobank leek de wit te raaf in dit gezelschap. Daar om komt het zo hard aan dat juist deze bank tussen 2006 en 2012 op ongekend grote schaal rentefraude gepleegd heeft. De affaire kost de bank niet alleen 774 miljoen euro, maar ook nog eens lastig te repareren imago schade. Daarmee is de gifbeker mogelijk nog niet eens leeg. De Nederlandsche Bank laat we ten dat de onderzoeken naar de misstanden nog niet zijn afge rond. Bestuursvoorzitter Piet Moer land neemt de verantwoorde lijkheid en treedt per direct af. Zonder vertrekregeling. Dat is een noodzakelijke eerste stap op de weg die moet leiden tot herstel van vertrouwen. Maar er moet meer gebeuren. Niet al leen bij de Rabobank, maar ook bij de toezichthouders (De Nederlandsche Bank en Autori teit Financiële Markten). Het ra dar van deze instanties is ken nelijk niet nauwkeurig genoeg. De Zeeuwse restaurants gooiden weer hoge ogen in de prestigieuze Franse restaurantgids voor 2014. Inter Scaldes, waar Jannis en Clau dia Brevet de scepter zwaaien, maakte met 19,5 punten deel uit van de nationale top. Alleen de Leest uit Vaassen en De Librije uit Zwolle kregen hetzelfde pun tentotaal. Gault Millau werkt niet met een ranglijst, maar geeft pun ten. Meer dan 19,5 punten kreeg geen enkel restaurant. De Kromme Watergang uit Slijk- plaat vergaarde 18,5 punten. Resto Bar Pure C uit Cadzand steeg van 16 naar 17 punten. Op dezelfde hoogte als La Trinité uit Sluis. Katseveer uit Wilhelminadorp verzamelde 16 punten. Scherp in Middelburg behield zijn 15 pun ten. Net als 't Vlasblommeken in Koewacht. De Vierbannen (Ou- werkerk), met Wouter Kik achter de kachel, maakte een sprong van 12 naar 15 punten. Nieuwkomer 't Hemelrijk uit Hulst verraste door van niets op 16 punten te komen. Restaurant Spetters uit Breskens kwam binnen op 12 punten. WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 jaar begint het weer 0 Bruinisse «O Oosterland Q Aagtekerke Meliskerke Zoutelande O O Biggekerke Q Kamperland Middelburg Scherpenisse Sint Maartensdijk Poortvliet Arnemuiden Q Lewedorp Q Vlissingen Nieuwdorp 0 Borssele Wolphaartsdijk Q Goes 0 Q Kapelle Wemeldinge Q Yerseke 0 's-Gravenpolder Kruiningen Q Oostdijk Q Krabbendijke BMR-vaccinaties zuigelingen, in 2010 geboren, per gemeente Nederland: 96,1% 0 Terneuzen nb: werkelijke vaccinatiegraad in Vaals ligt waarschijnlijk 90%: veel kinderen worden Duitsland gevaccineerd. Dit wordt slechts gedeeltelijk geregistreerd. infographic Donja Odijk bron CCD Zeeland, ANP il n leeftijd 1 3 5 7 9 101112131415161718222433343S38 394044i door Marcel Modde MIDDELBURC - Connexxion zal de ambulancezorg in Zeeland per 1 de cember onder een nieuwe naam voeren: Witte Kruis. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Evelyn de Potter- Scholtes van la Trinité in Sluis is verkozen tot gastvrouw van het jaar door Gault Millau. Koen van der Plas van Inter Scaldes uit Krui ningen werd talentvol sommelier van het jaar en Leon Tanghe van Oud Sluis Fromager van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57