Niet de Mortiere, maar Dauwendaele is vaak het doelwit van inbrekers ii De overeenkomst met Aldi geldt maar voor vijf jaar. 'Middelburg loopt banen mis door Trekdijk' Bi-201(; €29.945,- Historische avondwandeling in Goes Gemeente Noord-Beveland moet aantonen dat Aldi de winkelvoorziening voor inwoners niet duurzaam ontwricht. VAN DE VELDE AUTO'S m* 1 Literaire avond met Oek de Jong Schrijver Oek de Jong komt op 31 oktober naar de Ooster- scheldebibliotheek in Hein- kenszand voor een literaire avond. De Jong zal om 20.00 uur een lezing geven. Boek handel Het Paard van Troje is aanwezig met een boeken stand. Kaarten kosten 10 eu ro en zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek in Heinkens- zand of te bestellen via info@vrijwilligershuis.nl. Museumnacht in De Meestoof Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland houdt op vrijdag 1 november de MuseumNa|8. Vanaf 19.00 uur kunnen bezoekers het MeestoofMemoryspel spe len of meedoen aan een foto quiz waarmee prijzen te winnen zijn van een plaatse lijke cadeaushop. Rond 23.00 uur wordt de avond afgeslo ten met een hapje en een drankje. Entree is 1 euro. Kleine monsters volgen muziek Brassband Wilhelmina houdt zaterdag 2 november een halloweenoptocht in Co- lijnsplaat. De optocht begint om 19.00 uur bij dorpshuis De Brug. Al spelend op een kar trek ken de muzikanten door het dorp. Ze worden gevolgd door allerlei monsterlijk ver klede kinderen die langs de deuren gaan om om een snoepje te vragen. Bezinning voor Zeeuwse mannen In kerk De Levensbron in Goes wordt zaterdag 2 no vember een Zeeuwse Man- nendag gehouden. De dag is bedoeld als een bezinnings moment voor Zeeuwse man nen. Het programma duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Deel name kost 15 euro (10 euro voor studenten). Aanmel den via www.zeeuwsemannen- dag.nl. WISSENKERKE - De komst van de Aldi in Wissenkerke heeft mini maal een jaar vertraging opgelo pen. De Raad van State in Den Haag heeft gisteren bepaald dat de verleende bouwvergunning voor de nieuwe winkel in de Voorstraat voorlopig niet gebruikt mag worden. Eerst wil de Raad van State een betere onderbouwing zien voor het argument van ontwikkelaar Blijvend Goed en de gemeente dat de supermarkt in de beoogde grootte geen bedreiging vormt voor de bestaande voorzieningen in het dorp en verder op Noord-Beveland. Zij moeten aan tonen waarom de Aldi een veel grotere omvang zou kunnen krij gen dap op grond van geldende detailhandelsprognoses en bevol kingscijfers haalbaar lijkt. Dat na der onderzoek volgt in een bo demprocedure later volgend jaar Jan Vogelaar uit Wissenkerke, de apellant die om de voorlopige voorziening vroeg, is blij. „Het is goed dat de argumenten uit het detailhandelsonderzoek nog eens ten gronde worden bekeken. Het gaat om een slecht besluit dat met twee miljoen euro gemeen schapsgeld wordt doorgezet ter wijl de overeenkomst met Aldi maar geldt voor vijf jaar. De Aldi trekt overal winkels terug uit Zee land. Dat kan hier ook. Dan zitten de inwoners met een lelijke zwar te doos tussen de historisch be bouwing in het centrum van het dorp en is het afwachten wat er van de overige winkels over is." Het terrein aan de Voorstraat waar de Aldi moet komen en dat aan de Oostvoorstraat heeft de ge meente sinds de zomer vrijge maakt door sloop. Wethouder Adrie van der Maas gaat er van uit dat de aanleg van het parkeerterrein naast Attentsu- permarkt Van den Dries en achter d'Oude Pastorie door kan gaan. Dat is al een eind klaar. Hij noemt het besluit teleurstellend. „Maar het is beter dat we nog eens goed kijken of het klopt wat we gedacht hebben." Hij verwacht niet dat het nader onderzoek de gemeente extra geld kost. „Het detailhandelson derzoek van adviseur Simon Kar dol blijkt niet volledig; het lijkt mij te vallen binnen het afgespro ken budget." NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vanwe ge het gebrek aan snel beschik baar bedrijventerrein is Walche ren de vestiging van het nieuwe distributiecentrum van TNT mis gelopen. TNT koos voor Goes, niet omdat deze stad het gunstig ste lag, maar omdat Goes op De Poel wel grond kon aanbieden. Het voorbeeld van TNT gaf de Middelburgse wethouder Johan Aalberts dinsdagavond tijdens de dorpstafel als reden waarom in zijn ogen 30 hectare aan de Trek dijk, aan de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland, moet worden ont wikkeld tot nieuw bedrijventer rein. TNT is volgens Aalberts niet de enige. Middelburg en de rest van Walcheren is hierdoor hon derden arbeidsplaatsen misgelo pen. De dorpsvereniging van Nieuw- land voelt echter absoluut niets voor een bedrijventerrein pal naast de deur. Ervaar de bracht van- peneronUfhe^ aandacht Lexus GS 450H Hybrid Automaat 68.000 km GOES - Historisch Museum de Be- velanden houdt op vrijdag 1 no vember een avondwandeling door het historische centrum van Goes. Allerlei verhalen en histori sche feiten worden door ama teurtheater op diverse locaties in de stad gebracht. De wandeling begint om 20.00 uur bij het Histo risch Museum. Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de kas sa van het museum. Tot 18 jaar kosten de kaarten 1 euro per per soon, vanaf 18 jaar 2 euro. Momenteel wordt er veel ingebro ken in de wijk, blijkt uit de gege vens op de website van de politie. Daar staat dat in de wijken Dau wendaele en Mortiere de afgelo pen maanden 26 keer is ingebro ken. Het merendeel van die inbra ken vonden echter niet plaats in Mortiere maar in Dauwendaele. Dat er meer wordt ingebroken in Dauwendaele dan in Mortiere komt volgens Marinus Willem- sen van de gemeente omdat de woningen in de laatste wijk, een nieuwbouwwijk, over het alge meen veel beter beveiligd zijn dan het veel oudere Dauwendae le. Om die reden is de voorlich tingsbijeenkomst dat ook vooral bedoeld voor de inwoners van Dauwendaele. Tijdens de bijeen komst zal de politie ingaan op de laatste stand van zaken op het ge bied van inbraken. Henk Snepvangers van de politie geeft aan dat sommige inbraken niet zijn te voorkomen. Zo is en kel malen in de bovengenoemde wijken ingebroken na het gooien van een forse steen door een ruit. Snepvangers: „Dan kan je je deu ren en ramen nog zo goed bevei ligd hebben, daar helpt nauwe lijks iets tegen." Maar hij signaleert ook dat een aantal inbraken is gelukt omdat bewoners wel heel slordig om sprongen met hun eigendom men. Zo waren schuurtjes niet af gesloten en stonden in die schuur tjes fietsen met aan het slot ook de huisdeursleutel. „Dan is het na tuurlijk niet heel erg moeilijk om vervolgens een woning binnen te komen." WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 BEVELANDEN en THOLEN 23 HEINKENSZAND SINT-ANNALAND COLIJNSPLAAT GOES Raad van State zet rem op Aldi in Wissenkerke door Claudia Sondervan Jan Vogelaar COfVl KAPELLE - Kapelle krijgt voor duizend euro het portret van Willem-Alexander door Nelleke Westerbeke in de raadszaal. De jury koos het uit twaalf inzendin gen. Zij roemt het als verrasssend door de symbolische blik op de toekomst,- de sobere kleurtonen en de manier waarop de schilderes 'de kracht, de humor en de speelsheid van onze koning in beeld bracht', foto Mechteld Jansen Van de Velde Auto's BV Stationssingel 12 14421 BG Kapelle 10113-3414161 www.veldeautos.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De inwoners van de Middelburgse wijk Dauwendaele worden in december uitgenodigd door de gemeente om een voorlich tingbijeenkomst bij te wonen over inbraakpreventie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55