OM blijft bij eis acht dij eis acm T r i i p, tot moord o Lindey mag nog «vVe willen geen gat van Burgh-Haamstede' ARBOWETCEVINC 20 SCHOUWEN-DUIVELAND even in Zierikzee blijven liggen In april eiste hij die straf ook al omdat de man verdacht wordt van een poging tot moord op een 70-jarige plaatsgenoot. Hij stak be gin dit jaar op de Blauwedijk in Middelburg die plaatsgenoot on verwachts met een mes in zijn hals. Die plaatsgenoot had enkele jaren eerder een belastende verklaring afgelegd tegen de verdachte om dat deze toen een bovenbuur vrouw belaagde, mishandelde en onzedelijke foto's van haar ver spreidde. De rechtbank besliste vervolgens dat er onvoldoende informatie was over de verdachte om hem te kunnen veroordelen. Om die re den werd de man enige tijd ge plaatst in het Pieter Baan Cen trum voor observatie. Uit het ver slag van de gedragswetenschap pers blijkt dat de verdachte geen duidelijk aanwijsbare geestelijke stoornissen heeft. Maar zeker van hun zaak zijn ze niet, omdat de man maar beperkt meewerkte. Rammeloo stelde klip en klaar dat de man berekenend te werk gaat. „Hij probeert de waarheid naar zijn hand te zetten. En hij is ook nog steeds gevaarlijk." De officier vindt dat de man zich schuldig heeft gemaakt aan een poging tot moord en dat hij daar om een forse celstraf hoort te krij gen. Advocate Serah (ap-A-Joe stelde dat er geen enkel bewijs is dat haar cliënt met voorbedach ten rade te werk is gegaan. Uitspraak 11 november. zierikzee - De eigenaren van de tweemaster Lindoy krijgen vol gende week te horen wanneer het schip de haven van Zierikzee moet verlaten. B en W hadden de Stichting Lindoy begin oktober la ten weten dat ze voornemens wa ren om een verbod op het verblij ven in de gemeentelijke havens op te leggen. De eigenaren had den tot maandag de tijd om hier op te reageren. Aangezien het schip, dat ondertussen is gezon ken en weer enigszins drijvend is gemaakt, er nog steeds ligt, moet het college van B en W volgende week dinsdag besluiten wat de vervolgstappen worden. Volgende week donderdag moet de gemeenteraad stemmen over de eerste fase van de nieuwbouw van Duinoord. Officieel gebeurt dat door in te stemmen met de 'verklaring van geen bedenkin gen' tegen de omgevingsvergun ning die nodig is voor de bouw van het nieuwe woon-zorgcen- trum op een strook grond achter het huidige complex. In de voorbereidende commissie vergadering, maakten buren en enkele raadsleden zich zorgen over het verloop van de volgende fases van het bouwproject. Daarin worden onder meer een aantal koopappartementen gebouwd op de plek van het bestaande ge bouw. De vrees is dat door slech- te omstandigheden op de woning markt of om andere redenen het project vertraging oploopt. Som mige buren vreesden zelfs twaalf jaar lang met bouwactiviteiten te worden geconfronteerd. Wethouder Ad Verseput heeft de gemeenteraad laten weten dat Zeeuwland de plicht heeft om binnen één jaar na realisatie van de nieuwbouw van fase 1 over te gaan tot de sloop van de zoge naamde oudbouw. Er hoeft echter pas zes maanden na het verkrijgen van de onherroe pelijke omgevingsvergunning voor fase 2 en 4 én nadat zeventig procent van de koopwoningen zijn vërkocht, te worden begon nen met de bouw. Alert! vindt de ze afspraak te vrijblijvend. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster acht het risico op een 'Gat van Burgh-Haamstede' niet zo groot. „De heer Beije moet blij zijn dat dit door een woning bouwvereniging wordt gedaan. We hopen natuurlijk dat tegen die tijd de woningmarkt weer is aangetrokken. Mocht dit niet zo zijn, dan hebben we ook bere kend dat de koopappartementen eerst kunnen worden verhuurd. Zodra de huur dan wordt opge zegd, kunnen de woningen later alsnog worden verkocht." Overigens verwacht De Ceuster dat, door de in zijn ogen gunstige locatie, de verkoop of verhuur van de appartementen aan de Kloos- terweg geen problemen hoeven op te leveren." jaar poging Verloren boei geeft door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie Rob Rammeloo ziet geen enkele re den om af te wijken van het stand punt dat hij al in april had ingeno men. Een 54-jarige Middelburger moet een celstraf van acht jaar krij gen, zo zei hij tegen de rechters van de Middelburgse rechtbank. Middelburgse verdachte steekpartij is nog steeds ge vaarlijk, vindt officier. Straf eis blijft daarom acht jaar. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Alert! Stemt niet zonder meer in met de nieuw bouw van Duinoord in Burgh-Haam stede. Fractievoorzitter Jos Beije vindt het risico groot dat op de plek van het huidige zorgcentrum een 'Gat van Haamstede' ontstaat, omdat Zeeuwland pas hoeft te gaan bouwen zodra zeventig pro cent van de koopappartementen in de volgende fase zijn verkocht. Zeeuwland hoeft pas te be ginnen met volgende fases als 70 procent van koop appartementen verkocht is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46