Real eist rectificatie voorman Blatter TIiiti'87 en MTV'69 grossieren in Van Persie en Robben medailles bij titelstrijd springen kandidaten Gouden Bal - I 32 SPORT Komende vrijdag gaat de inschrijving open. TERNEUZEN - De zesde editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaan deren krijgt volgend jaar een fees telijk tintje. Het hardloopevene ment zal voor een groot deel in het teken staan van de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. „We willen proberen zoveel mo gelijk oud-Zeeuws-Vlamingen aan de start te krijgen", vertelt Ar nold Boonman, voorzitter van het organisatiecomité. De inschrij ving gaat komende vrijdag open. Volgens Boonman hebben de eer ste contacten tussen de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 en het marathoncomité inmiddels plaats gevonden. „We kunnen van el kaar profiteren. Het succes van de marathon levert voordelen op voor de stichting en andersom. We gaan dus extra aandacht beste den aan het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen tijdens onze marathon." Boonman hoopt dat de groei die het evenement de laatste jaren heeft doorgemaakt ook in 2014 doorzet. „Maar het is niet onze ambitie om in een keer duizend marathonlopers aan de start te krijgen. Dat zou ook lastig zijn op ons parkoers. Met vijfhonderd fi nishers zouden we zeer tevreden zijn. Er zijn lopers die het klein schalige juist de charme van onze wedstrijd vinden. We zullen wel wat meer doen aan onze promo tie, door bijvoorbeeld vaker aan wezig te zijn bij wedstrijden in Vlaanderen en daar ook meer te flyeren. En ook in de rest van Ne derland zullen we zichtbaarder zijn." Boonman verwacht ook dit jaar weer een enorme toeloop op start nummers voor de estafettemara thon (maximaal vier lopers). „Dat is eigenlijk het succesnummer van ons evenement. Ploegen zul len snel moeten zijn met inschrij ven. Vorig jaar was het binnen drie weken uitverkocht en dat zal dit jaar wellicht nog sneller zijn. We hebben plek voor honderd teams. Meer kan echt niet vanwe ge de enorme drukte bij de wissel- punten. Je moet je voorstellen dat er ineens honderd auto's op de zelfde kruising ergens in de pol der willen zijn om lopers op te ha len of af te zetten. En daarna wil len ze weer allemaal snel naar het volgende wisselpunt." Andere onderdelen waaraan deel nemers mee kunnen doen zijn de afwachtingslopen over vijf en TRAIL BY THE SEA tien kilometer in Terneuzen. In Hulst en Terneuzen is voor de jeugd een Kika-Kidsrun. Hoewel de inschrijving pas vrij dag opengaat, zijn de eerste deel nemers voor de hele marathon al bekend. Rik Wolswinkel en Ilon- ka van den Hengel, de winnaar en winnares van de Kustmarathon van 2011, zullen op zaterdag 19 april naar alle waarschijnlijkheid samen aan de start staan in Hulst. In tegenstelling tot vorig jaar zal er weer in Terneuzen gefinisht worden. Sébastièn Schletterer uit Middel burg en Ingrid IJsebaert uit Hulst wonnen de wedstrijd in het jaar 2013. De bejaarde voetbalbestuurder noemde de Portugese vedette on langs bij een presentatie in Enge land onder meer „een soort com mandant". Daarbij stond hij op waarna hij een korte imitatie gaf van de ma nier van lopen van Ronaldo. De beelden van het toneelstukje van Blatter werden door de Britse krant The Independent op het in ternet geplaatst waarna in Madrid al snel de nodige beroering ont stond. Blatter liet zich bij de Oxford Union Society verleiden door een vraag over wie hij de beste voet baller vindt, Lionel Messi of Ro naldo. „Leo is een goede vent. El ke ouder wil hem graag in huis hebben. Hij speelt voetbal alsof hij aan het dansen is." Over Ronaldo liet hij zich vervol gens minder vleiend uit. Hij noemde hem „die andere". Vol gens de loslippige Blatter geeft Ro naldo in elk geval meer geld uit aan de kapper dan zijn Argentijn se rivaal. „Mijn voorkeur als spe ler gaat uit naar Messi", besloot de Fifa-topman. Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid haalde gisteren fel uit naar Blatter. Hij had geen goed woord over voor de baas van de wereldvoetbalbond. „Dit getuigt van geen enkel respect voor een zeer serieuze en professionele voetballer als Ronaldo", foeterde hij. „Onze voorzitter heeft Blatter in middels in een brief om een recti ficatie gevraagd, met mijn volledi ge instemming." Bij het A-niveau was Guitho de Wolff de sterkste. De turner uit Oostburg, die ook internationaal goede prestaties levert, pakte drie keer goud. Achter Guitho de Wolff werd Stephan Dijkhuizen knap tweede. Anouk Engelen was bij de vrou wen op dreef met twee gouden plakken. Ook Forza Gymnastica bleek met Janine van Dijk (senio ren) en Quinty Cok (junioren) goed voor een eerste plaats in het A-niveau. In het B-niveau haalde Forza nog twee keer brons met Fleur Isaksson en Fransje Collet. Bij de B-lijn haalden van Ttirn'87 de springers Stijn Basting, Sem Jongman, Anthony Verstraete, Romy Basting, Jurrien de Krijger, Max Engelen, en Mariska van Schaick één of meerdere ereplaat sen. In de C-lijn waren er medailles voor Wouter Bakker, Peer van Ee- nennaam, Hinko Valk, Anneke Govaert, Anouk Verstrate, Raf van Eijck, Imke Slits, en Anouk Vercruijsse. MTV uit Middelburg leverde goe de prestaties op alle niveaus. In to taal werden 33 medailles behaald. Joris van Oijen bleek grossier in gouden medailles in het A-ni- veau. Bij de jongens 13-16 jaar was de Middelburger op minitramp, pega- sus, tafelspringen en tumbling on overwinnelijk. Jacqueline Boonman veroverde bij de vrouwen in het A-niveau drie gouden plakken. Ivano Geert- se werd bij de mannen derde op de pegasus. Ook in het B-niveau haalde de Middelburgse club di verse keren eremetaal, met Julie Adriaanse, Larissa Cappon en Nao mi Klapwijk. Bij de meisjes was het Nadeche "Riankotta en Ashley Wisse suc cesvol. Op het C-niveau was MTV op dreef met Roxanne Cappon, Luna Marinissen, Miranda van de Peijk, Floor Adriaansen, Jordan van Herwijnen en An Mei Kodde. Bij de mannen won Sam Josiasse twee keer goud en tweemaal brons. Van Persie werd dit jaar topscorer van Engeland en pakte de landsti tel met Manchester United. Rob ben won met Bayern München de Duitse titel, de Duitse beker en de Champions League. Titelverdediger Lionel Messi be hoort opnieuw tot de kandidaten. De Argentijnse dribbelkoning van FC Barcelona won de Gouden Bal de afgelopen vier jaar. Duits land is hofleverancier op de kandi datenlijst met vijf spelers: Philipp Lahm, Thomas Müller, Manuel Neuer, Mesut ÈOzil en Bastian Schweinsteiger. De andere namen zijn: Gareth Ba- Ie (Wales), Edinson Cavani (Uru guay), Radamel Falcao (Colom bia), Eden Hazard (België), Zlatan IbrahimoviD^ (Zwe), Andrés Inie- sta (Spanje), Robert Lewandows- ki (Polen), Neymar (Brazilië), Andrea Pirlo (Italië), Franck Ribéry (Frankrijk), Cristiano Ro naldo (Portugal), Luis Suarez (Uruguay), Thiago Silva (Brazilië), Yaya Touré (Ivoorkust), Xavi (Spanje). Begin december wordt de short list teruggebracht naar drie na men. De winnaar wordt op 13 ja nuari in Zürich bekendgemaakt. Marathon krijgt een feestelijk tintje in 2014 door Maurice Steketee I Sébastièn Schletterer won de laatste editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Schelstraete Ook voor de derde lange-afstands- wedstrijd in Zeeland, de Trail by the Sea, is veel animo. Voor deze Jpodzware wedstrijd over 38 kilometer op Schouwen hebben zich al ruim 450 atleten in geschreven. De derde editie van de Trail by the Sea is op zondag 23 februari. Meer informatie op www.sportpro- motionzeeland.nl MADRID - Voorzitter Sepp Blatter van de wereldvoetbalbond Fifa doet er goed aan om Real Madrid voorlopig even te mijden. Bij de 'Koninklijke' is zeer ontstemd ge reageerd op enkele laatdunkende uitlatingen van de 77-jarige Zwit ser aan het adres van sterspeler Cristiano Ronaldo. De Spaanse club leiding eiste gisteren dat Blatter zijn gewraakte uitspraken intrekt dan wel rectificeert. door Janny Vermeule OOSTBURC - Turn'87 uit Oostburg was erg succesvol tijdens de regio nale springkampioenschappen. De organiserende vereniging haalde maar liefst 26 medailles binnen. RIJSWIJK - Robin van Persie en Ar jen Robben zijn kandidaten voor de Gouden Bal van 2013. Het is de prijs die hoort bij de beste voetbal ler van de wereld. De Nederlandse internationals staan op de shortlist van 23 namen die de wereldvoet balbond Fifa en het organiserende Franse voetbalmagazine France Football hebben gepresenteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32