'Middelburg was eerste keuze TNT Gebroken neus 66 Er zijn in het hele land maar twee molens die op diesel, elektriciteit en wind draaien. WALCHEREN 21 prijsplukker intratuin Nü 3 stuks om heeft De Hoop de status van rijksmonument gekregen", vertelt Frits van Borrendam, voorzitter van het comité. Molendeskundigen zijn volgens hem wild enthousiast over de mo len omdat het binnenwerk nog in zo'n goede staat is. Op de eerste verdieping is dat goed te zien. Het hout van de twee houten kuipen, waarin de molenstenen draaien, zou je ze ker geen zeventig jaren geven. Ook het de assen en de raderen lij ken bij het licht van een mobiel tje nog in prima staat. De letterlijke buitenstaanders zul len er meer belang aan hechten dat de molenstomp en de bijge bouwen weer het aanzien waard worden. De gemeente wil alvast beginnen met aan de achter- en zijkant van de molen het aanwezi ge asbest weg te laten halen, zei wethouder Aalberts gisteren. „Het gaat me aan het hart als ik de molen zo ziet staan. Samen met het comité zullen we ons in spannen om het herstel mogelijk te maken", beloofde de wethou der, die de startnotitie in ont vangst nam omdat hij niet alleen dorpswethouder voor Sint Lau rens is, maar ook het gemeente lijk monumentenbeleid in zijn portefeuille heeft. Het herstel van de molen gaat één tot anderhalf miljoen euro kosten, schat het mo lenadviesbureau Groen. Nu de startnotitie er ligt en de ge meente als eigenaar het herstel in elk geval moreel steunt, kan het comité op jacht naar (Europese) subsidies en donaties van organi saties op het gebied van monu menten en molens. Als De Hoop straks in al haar glorie weer draait, heeft de gemeente Middel burg liefst zeven draaiende mo lens binnen haar grenzen. „Middelburg, molenstad", zou een mooie slogan zijn, zegt Van Borrendam. „Want zeg nou zelf, hoeveel gemeenten hebben zo veel molens binnen hun gren zen?" Literaire avond met Oek de Jong Schrijver Oek de Jong komt op 31 oktober naar de Ooster- scheldebibliotheek in Hein- kenszand voor een literaire avond. De Jong zal om 20.00 uur een lezing geven. Boek handel Het Paard van Troje is aanwezig met een boeken stand. Kaarten kosten 10 eu ro en zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek of via info@vriju)illigershuis.nl. Verzet tegen opslag bij Ecotank Het verzet tegen de toekom stige opslag van 'gevaarlijke' producten bij opslagbedrijf Ecotank in Wemeldinge groeit Nadat eerder deze maand buurtbewoners hun onge noegen hadden geuit, is een inwoner van Wemeldinge nu een petitie op internet begonnen. Het bedrijf zelf hult zich in stilzwijgen. Lezing bij ZVU over Moskou Mevrouw T. Buizer-Smyrno- va geeft vanavond een le zing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Ze doet dat op uit nodiging van de Zeeuwse Volksuniversiteit De lezing heeft als titel 'Moskou, het culturele centrum van Rus land*. Aanvang 19.30 uur. Toegang 8 euro. door Theo Giele Het voorbeeld van TNT gaf de Middelburgse wethouder Johan Aalberts dinsdagavond tijdens de dorpstafel als reden waarom in zijn ogen 30 hectare aan de Trek- dijk, aan de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland, moet worden ont wikkeld tot nieuw bedrijventer rein. TNT is volgens Aalberts niet de enige. Middelburg en de rest van Walcheren is hierdoor hon derden arbeidsplaatsen misgelo pen. De dorpsvereniging van Nieuw- land voelt echter absoluut niets voor een bedrijventerrein pal naast de deur. Het voorstel om de planologische procedure voor de aanleg van het nieuwe bedrijven terrein op te starten is tot twee maal toe aan de orde geweest in de gemeenteraad. In september staakten de stemmen, mede door dat twee raadsleden van Aalberts' eigen CDA tegen stemden. In ok tober werd duidelijk dat een meer derheid pas met de ontwikkeling van de Trekdijk akkoord gaat, als een nieuwe Walcherse visie op de bedrijventerreinen de noodzaak ervan aantoont. Over die visie moeten de drie Walcherse ge meenten het eens zien te worden. Aalberts zei dat hij met zijn colle ga's in Veere en Vlissingen de af spraak heeft dat de zaak rond 1 de cember rond is. Als dat lukt komt de Trekdijk in december weer aan de orde in de gemeenteraad. De dorpsvereniging vindt dat een nieuw bedrijventerrein voorlopig niet nodig is. Ze wijst op de leeg stand op Arnestein en naar Vlis singen. „De gemeente heeft op Arnestein nog maar één stukje grond in be zit. Alle andere vrije percelen zijn in handen van bedrijven of pro jectontwikkelaars. Daar hebben wij niets over te zeggen", aldus Aalberts. Vlissingen is volgens hem ook geen alternatief. „Laat ik van mijn hart geen moordkuil ma ken. Als Vlissingen de afgelopen vijftien jaar geen meter grond aan bedrijven heeft verkocht, moet je je af gaan vragen waar dat aan ligt. Vlissingen heeft weliswaar gebied als bedrijventerrein aange duid, maar die percelen zijn niet direct beschikbaar. Een bedrijf wil snel aan de slag gaan en niet eerst jaren moeten wachten", zei Aalberts. Juist vanuit Vlissingen is de afgelopen maanden kritiek geuit op de Middelburgse plan nen met de Trekdijk. VLISSINGEN - Een Vlissinger (21) heeft in de nacht van zaterdag op zondag een gebroken neus opgelo pen toen hij in de Nieuwstraat in Vlissingen wat zei tegen een man die tegen zijn geparkeerde fiets stond te plassen. Hij kreeg daarop een duw waarna een worsteling volgde, aldus de politie. Agenten onderzoeken de zaak. kleurt je leven WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 Frits van Borrendam HEINKENSZAND WEMELDINGE MIDDELBURG NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vanwe ge het gebrek aan snel beschikbaar bedrijventerrein is Walcheren de vestiging van het nieuwe distribu tiecentrum van TNT misgelopen. TNT koos voor Goes, niet omdat deze stad het gunstigste lag, maar omdat Goes op De Poel wel grond kon aanbieden. Door gebrek aan direct be schikbaar bedrijventerrein is Walcheren al honderden ar beidsplaatsen misgelopen, stelt wethouder Aalberts. Wethouder Johan Aalberts bij de AEG-elektromotor uit 1921.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21