ZEELAND W Zalm l Kamer praat opnieuw over Hedwige almanak (Ver)bouwen Mevrouw Borst uit Clinge had de moed al bijna opgegeven. Tot boer Knoops haar man in zijn autootje in de polder vond. Over vijftien jaar weer een mazelenepidemie ASWH houdt in Arena schade beperkt tegen Ajax: 4-1 CLINGE - Cornelia Borst (86) uit Clinge had zich er al bij neerge legd. Ze zou haar man Marinus (90) nooit meer in levende lijve terugzien. Met auto's hadden ze vier dagen gezocht. Haar zoon, hun kleinzoon, neven, nichten. Zo'n beetje dag en nacht. Met steun van de politie ('fantastisch wat die hebben gedaan'). Maar Marinus en zijn rode Ligier, een 45-km-autootje, leken sinds vori ge week vrijdagmiddag echt van de aardbodem te zijn verdwenen. „Toen ik maandagavond tegen achten de politie voor de deur zag staan, dacht ik: 'o jee, nu komen ze zeggen dat ze hem dood gevon den hebben'." Maar de Her mandad bracht juist een blijde boodschap. Marinus Borst was nog springlevend. Hij had zeker drie, wellicht vier dagen en nach ten in zijn koekblik op wielen doorgebracht. Zonder eten en drinken. In een greppel in het nie mandsland tussen Absdale en Axel. „Oh, wat was ik gelukkig toen ik het goede nieuws hoor de." Manlief ligt nog steeds ter ob servatie in het ziekenhuis in Ter- neuzen. „Ik hoorde dat hij ver schrikkelijk dorst had." Op wat onderkoeling na verkeerde hij in goede conditie. „Hoe hij daar ge raakt is en of hij geprobeerd heeft uit de auto te komen, weet hij zelf niet meer. Zijn kortetermijn- geheugen laat hem in de steek. Ik vond wel dat hij zwart zag en dat er veel vuil onder zijn nagels zat." Borst werd maandagmiddag bij toeval ontdekt door boer Gerard Knoops van de Riet- en Wulfs dijkweg voorbij Absdale. Die ging tegen half zes met zijn tractor de stormschade op zijn maïsveld op nemen. „Daar trof ik een rood au tootje met een man erin, die met zijn hoofd op het stuur lag." Toen Knoops het portier opende, schrok de bestuurder wakker. „Hij vroeg me of ik zijn auto uit de droge sloot wilde trekken." Knoops, die niet wist dat Borst werd vermist, vroeg hoe lang de hoogbejaarde vondeling daar al stond. „'Een uur of twee', zei hij." Knoops voelde dat er iets niet klopte toen Borst niet wist wie hij was of waar hij vandaan kwam. Daarop belde de boer de politie en de ambulance. „Ik heb nog geholpen om hem uit de auto te halen en op de brancard te leg gen." Dat Borst zijn eenzame avontuur in zijn miniwagentje zo wonderbaarlijk heeft overleefd, verbaast zijn echtgenote niet. „Hij komt uit een sterk geslacht en heeft in de oorlog ook altijd de goede dingen gedaan om bombar dementen te overleven." De fami lie Borst, die uit Rotterdam komt, woont al bijna twintig jaar in een huis in het buitengebied van Clin ge. Hoe het nu verder moet met Marinus en zijn Ligier? „We ho ren wel van de artsen of het nog langer verantwoord is. Zelf kan ik niet rijden. Hij heeft een brom fietsrijbewijs voor het autootje." Cornelia maakt zich nu zorgen over komende vrijdag. Dan moet ze zelf worden opgenomen in het Terneuzense ziekenhuis. „Als dat al doorgaat. Want mijn man -laat ik echt niet alleen thuis achter." DEN HAAG - De Tweede Kamer gaat opnieuw praten over de ont- poldering van de Hedwigepolder. Ondanks het feit dat een meerder heid van de Kamer nog steeds voor het onder water zetten is. PVV-Kamerlid Dion Graus vroeg dinsdag het debat aan. De PVV wil dat de ontpoldering wordt stopgezet, omdat uit een recent verschenen rapport blijkt dat de Hedwigepolder na ontpoldering veel sneller opslibt dan het Rijk heeft aangenomen. Een meerder heid van de Kamer van VVD, PvdA, D66, Christenunie en GroenLinks is nog steeds voor ontpoldering, bleek dinsdag. Toch kreeg de PVV voldoende steun voor een zogenoemd 30-leden de bat (voormalig spoeddebat). Steun kwam er van SGP, SP en CDA. Wanneer het debat wordt gehouden is nog niet bekend. Alles over O Ga verder op 1 www.pzcwonen.nl De juf van de Zierikzeese basis school had bedacht hoe leuk het zou zijn als ouders van leerlingen kwa men vertellen over het werk dat ze doen. Eén van de moeders was ver pleegster en gaf de kinderen na af loop van haar spreekbeurt een echte injectiespuit (zonder naald!) mee naar huis. Dat sprak tot de verbeel ding. Moeilijker had de vader het, die als kwaliteitscontroleur zijn cen ten verdient. Hoe leg je dat een beet je toegankelijk uit en wat geef je de kinderen als aandenkenHij trak teerde ze op toast met gerookte zalm. „En vond je dat lekker?", wil de de moeder van Senne weten. Ze schudde haar lange blonde haren. „Heb ik niet genomen. Het is onge zond vis te eten die gerookt heeft." ZEELAND SPORT WOENSDAG 30 oktober 2013 Miraculeuze overleving in auto door Henk Boot I Mevrouw Cornelia Borst (86) uit Clinge die na drie dagen van ultieme spanning tot haar vreugde hoorde dat haar vermiste man alsnog gezond en wel was teruggevonden achter het stuur van zijn miniauto (inzetje) in een greppel naast een zandpad in de polder tussen Axel en Absdale. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl f;v.„-J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17