N u extra voordeel bij KPN Prepaid GERSTENAT OOK VOOR DAMES lg optimus L3" kpn winkel kpn.com kijkshop .nl 22 ZEEUWS-VLAANDEREN :,fl 09:30 AM 99^9 20r extra beltegoed Negg LG Optimus L3 Gespreksgroep voor mensen met autisme De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA), regio Zee land, begint in Terneuzen een lotgenotencontactgroep voor volwassenen met een vorm van autisme of een sterk ver moeden van autisme. Twintig jaar is de minimumleeftijd. De groep onder leiding van een deskundige gespreksleider zal uit maximaal acht personen be staan en komt eens in de maand of de vijf tot zes weken samen. Aanmelden via e-mail Iotgenotencontact@autisme.nl, on der vermelding van naam, leef tijd, woonplaats en motivatie voor deelname. Kaartverkoop Bonte Avond is begonnen De kaartverkoop voor de Bonte Avond in het Malpertuus in Clinge, op 16 november, is be gonnen. Wie tickets wil heb ben, moet er snel bij zijn. Reser veren kan bij Arnold de Burger via 0114-314114. Kaarten kosten 10 euro. Tijdens de Bonte Avond is er plaats voor muziek, sketches, dans, zang, films en verhalen. Na afloop zorgt dj Ar- noldo voor muziek. Aanvang is om 19.30 uur. Informatieavond voor startend ondernemer De Kamer van Koophandel en de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten houden morgen een 'startersavond' in De Maurits- hof bij IJzendijke. Ervaren on dernemers vertellen hun suc cesverhalen en over de valkui len. Er wordt ook verteld over zaken als financiering, verzeke ringen, belastingen en marke ting. Banken, notarissen, advo caten en mensen van de belas tingdienst beantwoorden vra gen. De bijeenkomst duurt van 18.30 tot 22.30 uur. Deelname is gratis. Opgeven kan via kvk.nl/startzeeuwsvlaanderen. Siesa heeft nog plek bij twee voorstellingen Toneelvereniging Siesa zet za terdag voor het eerst de tragiko medie Nondedju op de planken in De Halle in Axel, na drie uit verkochte voorstellingen in Sas van Gent. Siesa speelt drie keer in Axel: op zaterdag 2, vrijdag 8 en zaterdag 9 november vanaf 20.00 uur. De laatste show is uitverkocht, voor de andere is nog elk een honderdtal van de 350 kaarten te koop. Zie siesa.nl of bel 0115-606062. doet 't gewoon In haar boek verwijst de somme- lier naar hopprofessor Denis de Keukeleire die heel veèl onder zoek deed naar het gebruik van hop. „Wist je dat je van hoppig bier goed slaapt en het je stress doet Een dame die bier drinkt, komt sterk, onafhankelijk en zelf verzekerd over bij mannen. En van bier wordt je zeker niet dikker dan van wijn, weet gediplomeerd sommelier Sofie. ke en zelfverzekerde dames. We zien er dus aantrekkelijker uit als we van bier genieten." Gedurende haar onderzoek ont dekte ze dat vrouwen wel dertig procent meer smaakpapillen heb ben dan mannen en daardoor zijn het de ideale bierproevers. „Vaak merk ik tijdens mijn workshops, voordrachten en proeverijen dat vrouwen bier intens beleven. Ze zijn erg goed in het benoemen van aroma's en smaken." Een andere grote misvatting over het gerstenat is dat je van bier dik zou worden. Veel vrouwen zijn er rotsvast van overtuigd dat wijn minder calorieën bevat dan bier. Dat klopt niet. Wijn heeft meest al een alcoholpercentage van 12 tot 14 procent en dat is veel meer dan bier. Hoe hoger het percenta ge alcohol hoe meer calorieën. Als je dus bier in de zelfde hoeveelhe den drinkt als wijn word je min der snel dik. De bekende bierbuik of toog- zweer is nog zo'n mythe. Er is geen enkel bewijs dat bier voor vetopstapeling rond de buik zorgt. De boosdoeners zijn de on gezonde eet- en leefgewoontes. Wel is het zo dat de hop in het bier voor afscheiding van het maagsap zorgt en het hongerge voel oproept." Onbekend maakt on bemind. Dat is een van de redenen waarom vrouwen meestal minder bier drinken dan mannen. Ze ken nen de drank nauwelijks en de re clamewereld vertelt dames dat het enige bier dat ze lusten, zoe tig fruitbier is. „Doe daar nog maar een paar macho-bierrecla- mes bij en we geloven echt dat bier mannendrank is. Er bestaan wel meer hardnekkige vooroorde len en onwaarheden over bier." Vijfjaar geleden dronk de Brugse journaliste, docente en biersom- meiier Sofie Vanrafelghem amper bier. Nu brouwt ze haar eigen 'Eva' met enkele dames en vorige week bracht ze haar boek 'Bier, vrouwen weten waarom' op de markt. Met plezier rekent ze daar in af met een aantal clichés. „We associëren bier nooit met chique cocktailjurken en amuses. Bier is juist wel elegant en heel sexy. Schenk maar eens een flesje bier in een wijn- of champagneglas en je zult het wel merken hoe sexy dit is. Die schuimkraag, de kleur en die belletjes die mooi opstij gen vanaf het midden van het glas naar boven en dan eindigen in een volle indrukwekkende, wit te schuimkraag. Sprankelend, on deugend en uitdagend. En dan volgt het verleidelijke geur- en smaakspel nog. Bier is een onge looflijk sexy product en toch wordt het zelden zo bekeken. Dat zie je niet bij een glas wijn", ver telt ze ietwat uitdagend. De sommelier weigert te geloven dat vrouwen geen bier lusten. „Het is nu echt tijd om at vooroor deel van tafel te vegen", meldt ze strijdvaardig. Ze reist heel Vlaan deren door en laat dames kennis maken met de rijke biercultuur en ze laat ze vooral proeven. Ook in Zeeland is ze regelmatig te gast in hotel Ter Duin in Burgh-Haam- stede en bij brouwerij Emelisse in Kamperland. „Ik wil alle vrouwen overtuigen. Ze zijn immers verkeerd bezig, zo blijkt uit een grote media-enquê te in Engeland. Mannen gaven daarin aan een duidelijke voor keur te hebben voor vrouwen die bier drinken bij een eerste date. In hun ogen kwamen die vrou wen over als sterke, onafhankelij- Bier is sprankelend, ondeugend en sexy Friday, March 15 Je betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopiehefhng Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en he extra beltegoed. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. TERNEUZEN CLINGE IJZENDIJKE AXEL door Frank Gijsel Softe V»nraf*l9*,ï Bier De kaft van het boek dat vrouwen aan het bier moet helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66