Elisabeth parochie weer in rode cijfers Bar De Markies hoopt veel oude bekenden te zien op reünie fc&ME ATTt 20 ZEEUWS-VLAANDEREN SCHOLIERENPROTEST VNV 0H2 E SPEÜ-KEK AP EF Marcel Verlinde (27) loopt al aar dig wat jaren rond in De Markies. Eerst als medewerker, sinds tweeënhalf jaar pacht hij de bar van Roland van Kouteren. Verlin de richt zich met zijn kroeg op vrijdag hoofdzakelijk op twinti gers, op zaterdag gaat de grens voor de minimumleeftijd nog iets omlaag. „Maar de laatste tijd zien we hier gelukkig ook weer veel meer gezichten van vroeger terug keren. Waar dat aan ligt? Aan de deejays op beide avonden, maar ook aan het personeel. In de grote stad hoeft de baas niet aanwezig te zijn, daar komt het publiek voor de kroeg. Maar in Terneuzen heerst toch veel meer een ons-kent-ons-cultuur. Ken je ie mand die in die kroeg werkt? Dan ga je iets bij hem drinken", vertelt Bar De Markies in Terneu zen houdt vrijdag een reü nie voor oud-personeel en voormalige bezoekers. Marcel. En zo zat onlangs een groepje oud-personeelsleden in De Markies te mijmeren. Wat zou het leuk zijn om weer eens achter de bar te staan, om weer even dat gevoel van vroeger te ervaren. „Zelfs de eerste eigenaar van De Markies, Phil Lewis, komt langs. Ik heb zo'n honderd oud-perso neelsleden kunnen traceren, maar het is natuurlijk veel lastiger om voormalige bezoekers op te spo ren. Iedereen die een goed gevoel heeft bij De Markies, is van harte uitgenodigd." De reünie begint om 20.00 uur en duurt tot in de kleine uurtjes. Deejay Nic )urry past zijn muziek keuze aan het publiek aan, dat op dat moment in De Markies ver toeft. De entree is gratis. Dit ondanks het noodgedwongen afscheid van een van de pastoraal werkenden en het feit dat zes van de negen kerken werden gesloten. Het effect van deze sluiting is ove rigens op zijn vroegst in 2014 zichtbaar. Verzekeringen en nuts voorzieningen lopen deels ge woon nog door. Het parochiebestuur probeert enerzijds op de uitgaven (515.700 euro) te beknibbelen en ander zijds meer geld in het laatje te krij gen. Dat laatste (425.700 euro) is een pijnpunt. Slechts eenderde van de 12.000 in geschreven Elisabeth-parochia- nen betaalt een bijdrage aan de pa rochie. Werd in 2010 daaruit nog 235.800 euro ontvangen, over dit jaar is 191.400 euro begroot. Voor 2014 beraamt het bestuur zich op nieuw hoe de inkomsten ver hoogd kunnen worden. Het is dat de parochie er qua spaargelden en obligaties (1.352.900 euro) en banktegoeden (109.200 euro) nog goed voor staat. Maar, zo waarschuwt het paro chiebestuur: dat mag niet ver keerd worden uitgelegd. „Het ren dement van deze geldmiddelen is ieder jaar hard nodig als bate voor de parochie", schrijft het bestuur in het Regioblad, het kerkblad van de parochie uit Mid den-Zeeuws-Vlaanderen. „Boven dien worden met dit geld de jaar lijkse tekorten gefinancierd". Het is als het ware een appeltje voor de dorst. Waarmee de conti nuïteit van de parochie kan wor den gewaarborgd. Volgende maand viert de Elisabethparochie haar tienjarig bestaan. De festivi teiten voor deel gesponsord (on der meer door religieuze ordes) en deels door de deelnemers zelf betaald. 'Handen af van onze door Raymond de Frel I Op zaterdagavond is het doorgaans een volle bak in Bar De Markies. foto Marcel Verlinde TERNEUZEN - Van een specifieke aanleiding is geen sprake. Bar De Markies in de Terneuzense Nieuwstraat jubileert niet, is niet ja rig en is niet met iets in de prijzen gevallen. Nee, de reünie in de 42 jaar oude kroeg is vrijdag gewoon een uitvloeisel van een spontane opwelling. door Henk Boot TERNEUZEN - Het blijft tobben met de financiën bij de Elisabethparo- chie in de Kanaalzone. Werd 2012 afgesloten met een exploitatiete kort van ruim een ton, ook voor 2013 verwacht het parochiebe stuur in de rode cijfers (negentig mille) te eindigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64