ZLM: schade door storm valt mee Thoolse scholiere overlijdt aan complicaties mazelenbesmetting ZWITSERSE ALPEN commentaar Waarschuwing PvZ vindt baggerplan misleidend «sssssasissss:s - ZEELAND 19 MIDDELBURG - De schade door de storm van maandag valt mee vol gens ZLM Verzekeringen. Bij de verzekeraar kwamen 265 meldin gen binnen. De voorlopige schade last wordt geschat op 250.000 eu ro. Volgens Marinus Schroevers, di recteur verzekeringszaken, ging het vooral om 'kleine schades': omgewaaide pergola's, schuttin gen en bomen die op (tuighui zen gevallen waren. Op Walche ren en in Zeeuws-Vlaanderen was de schade het grootst. Het kantoor van ZLM bleef maandag aan het eind van de dag langer te lefonisch bereikbaar om mensen met stormschade te helpen. Op de A58 kantelde 's ochtends een vrachtwagen met aanhanger, vermoedelijk door de storm. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de afrit Kruiningen. Het voertuig kon pas na enkele uren, toen de wind afnam, weggetakeld wor den. Medewerkers van Water schap Scheldestromen waren de hele dag in de weer om wegen vrij te maken van afgewaaide tak ken. Uit voorzorg werd de Panora- maweg bij Westkapelle een groot deel van de dag afgesloten. Opstui vend zand en kiezels konden daar voor schade zorgen. Door de hoge golven (meer dan vier meter) kon het Loodswezen in Vlissingen sommige schepen niet over de Westerschelde bege leiden. Het was voor de loodsen te gevaarlijk om bij de schepen te komen. Schepen werden waar mo gelijk op afstand begeleid. Enkele tankers moesten op zee wachten tot de wind afnam. De provincie hield de Zeelandbrug en de brug gen over het Kanaal door Walche ren dicht. Nederland heeft de eerste herfststorm achter de rug. In Zeeland is niet heel veel schade. De wind was hier wat minder krachtig. Ook de vroege aankondiging van de storm heeft goed gewerkt. Er wordt wel eens geklaagd over onnodige waarschuwingen, maar dit keer hebben de weer mannen niet overdreven. Kan Nederland de volgende zware depressie rustig afwach ten? Nee. Want steeds opnieuw blijkt dat we er toch niet hele maal klaar voor zijn. Aan zee weren we mensen van de ge vaarlijkste wegen, maar in de binnensteden fietsen we ge woon onder wankelende bo men. Verder moeten we maar hopen dat er genoeg pompen zijn om de volgende zware re gen te pareren. En het treinver voer blijft uiterst kwetsbaar. Klimatologen en meteorologen voorspellen meer storm en meer hevige regens. Zonder ste vige maatregelen lijkt het een kwestie van tijd voordat het weer Nederland eens een paar dagen helemaal lamlegt. middelburg - De PvZ-Statenfrac- tie vindt dat Rijkswaterstaat 'mis leidend' bezig is in de procedure voor een nieuwe baggervergun- ning voor de Westerschelde. De fractie wijst op verschillende kopteksten boven een advertentie in deze krant en de Staatscourant, waarin melding werd gemaakt van de vergunningaanvraag door het Vlaams Gewest. In de toelich ting bij nieuwe vragen aan Gede puteerde Staten haalt de fractie te vens uitspraken de Vlaamse mi nister Crevits uit januari aan. Daaruit zou blijken dat de zuider buren er alle baat bij hebben dat de gunning geruisloos verloopt. In de school is met verslagenheid gereageerd. „Het docententeam is maandagochtend bij elkaar geko men. Daarna is in de klassen bij het overlijden van onze leerling stil gestaan. We voelen ons daar door gesterkt", zegt rector Bert Vo- gel van het Calvijn College. Het meisje is kort geleden ziek gewor den en afgelopen donderdag met complicaties in het ziekenhuis op genomen. Ze kreeg longontste king en hersenvliesontsteking. De rector zegt dat het meisje aan meerdere infectieziekten leed. „Ze had een broze gezondheid." Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RI VM) staat echter vast dat de scho liere overleed aan de gevolgen van mazelen. „Wij moeten zoiets zorgvuldig uitzoeken en dat kost tijd. Het duurde daarom even voor we echt met het nieuws naar buiten konden komen, al werden er op Twitter al berichten over ge plaatst." Op de school zijn nu geen extra maatregelen genomen om verdere besmetting van het mazelenvirus te voorkomen. „We hebben na de zomervakantie een periode met veel zieken gehad, maar de piek was voorbij", zegt Vogel. „We hebben niet meer zie ke leerlingen dan normaal." Volgens de RIVM-woordvoerder echter waart de ziekte nog steeds rond: „We krijgen elke week zo'n honderd meldingen." De laatste tellingen in Zeeland (25 oktober) laten een stijging zien van het aantal ziektegevallen in Terneu- zen. Verder is de situatie stabiel. Vertrek: 8 november DINSDAG 29 OKTOBER 2013 Boven: loodsboot in actie bij Vlis singen. Midden: in Oud-Sabbinge waaide het dak van een woning. Onder op de A58 kantelde een vrachtwagen, foto's Lex de Meester, Cineac Oud-Sabbinge en HV Zeeland door Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten GOES - Leerlingen en docenten van het Calvijn College in Goes ston den maandagochtend stil bij het overlijden van een leerlinge uit havo 5. Het zeventienjarige meisje uit Tholen-stad overleed vrijdag aan de gevolgen van mazelen. Inclusief: 7x hotelovernachting, 7x ontbijtbuffet, 7x diner, Stadsrondrit Brig, Treinreis Glacier Express, Treinrit Mont Blanc Express, begeleiding door uw chauffeur, vervoer per Comfort Class Touringcar Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa. Een unieke manier om het Alpenlandschap van Zwitserland te ontdekken! DE MOOISTE BUSREIZEN VOOR DE BESTE PRIJS! n/fnUrnri nl Boek nu: WWW.EFFEWEG.NL of bel 0529 46 96 67 "|/fclVCU»fII

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63