Laatste training wordt heel even Verstoord' Er is niets FEYENOORD-HOEK Zaterdag-hoofdklasser heeft voor duel met Feyenoord nog snel nieuw shirt en broek moeten bestellen. 28 SPORT HOE VOLGT PE PZC FEYENOORD-HOEK IFZC-- .j|| Krant m internet Oproep FEYENOORD VLEKKELOOS TEGEN AMATEURS BW -WÊtÊÊÊÊ terneuzen - Heel even was er vo rige week sprake van lichte pa niek bij Hoek. Het vaste thuiste- nue van de hoofdklasser leek veel te veel op dat van Feyenoord. En het uittenue van de zaterdagclub is rood. Dat kan dus ook niet, als je op bezoek gaat in de Kuip. De club heeft daarom nog razendsnel een nieuwe outfit aangeschaft en laten bedrukken. „We wilden voorkomen dat we in het groene uitshirt van Feyenoord zouden moeten spelen", zegt Fred Land zaat. De inwoner van Sint Jansteen, lid van de technische commissie, doelt daarmee op de kans dat het shirt van Hoek in de Kuip afge keurd zou worden door scheids rechter Ed Janssen. Daarom werd vorige week contact gezocht met kledingleverancier Jartazi. Die bleek in eerste instantie niet zo coöperatief. Pas toen duidelijk werd gemaakt dat Hoek in de Kuip tijdens een wedstrijd die li ve op televisie wordt uitgezonden ook best in een ander kleding merk wilde spelen, bleek er van al les mogelijk. Landzaat: „Ik was slechts de bood schapper. Uiteindelijk bleken ze nog een blauw shirt met een beet je zwart erin en een witte broek te hebben. Die hebben we met een gekocht." Afgelopen vrijdag bleek dat niet aan een keeperstenue was ge dacht. Dat van Hoek is rood en dat kan dus ook niet tegen Feye- RUIM 21.000 KAARTEN VERKOCHT VOOR BEKERDUEL noord. „Bij Jartazi bleken ze niets meer op voorraad te hebben", legt Landzaat uit. „Toen moesten we dus gaan zoeken. Ik ben bij sportwinkels geweest, heb stad en land afgebeld, maar kon in eer ste instantie helemaal niets vin den." Landzaat had toen ook al contact gehad met Bas van Noortwijk, de teammanager van Feyenoord en met Ed Janssen. „De scheidsrech ter was net terug uit Manchester, waar hij zesde official was ge weest bij Manchester United-Real Sociedad. Hij was heel behulp zaam en vertelde me dat een geel keeperstenue het beste zou zijn." Dat vond Landzaat uiteindelijk bij de Belgische profclub Waas- land-Beveren, al is het dan wel van een ander merk. „Bij die club lag in het magazijn nog een geel keeperstenue dat wij mochten overnemen." Het werd snel naar de drukker gebracht, die gisteren alles afleverde. De blauwe shirts met lange mou wen („Andere hadden ze niet meer") en de witte broeken wor den vrijwel zeker maar één keer gedragen. Landzaat: „Omdat ik te gen de jongens heb gezegd dat ze het mogen ruilen met spelers van Feyenoord. En als die het niet moeten hebben, dan mogen de spelers van Hoek het zelf houden. Als aandenken aan een bijzonde re avond. Want dat gaat het sowie so worden." De spelersbus van Hoek vertrekt morgen om 14.45 uur en pikt dan na de Westerscheldetunnel en bij 's-Gravenpolder nog verschillen de spelers op. Na een tussenstop, waarbij gegeten wordt, zal de bus onder politiebegeleiding naar de Kuip worden gereden. Kenny Ver- hoene wil ruim op tijd in het sta- De aanvoerder heeft van zijn werkgever ook nog een geldboete opgelegd gekregen. „Dat snap ik en dat heb ik meteen geaccep teerd", zegt Pellè in de schaduw van de Kuip. „Ik zou een groot bedrag willen betalen als ik daardoor die schor sing kwijt zou kunnen raken. Na- Echt onder de indruk leken Ken ny Verhoene en de selectie niet van de actie van enkele tientallen Zeeuws-Vlaamse Feyenoord-fans, die de training op een ludieke ma nier even wilden 'verstoren'. De groep sprak op de tribune eerst nog even de tactiek door en hing daarna enkele spandoeken op bij het veld waar Hoek trainde. Vervolgens zorgden de aanhan gers van de Rotterdamse club ach ter één van de doelen voor een paar flinke knallen en werden tientallen fakkels aangestoken. Het zorgde voor een mooi plaatje, terwijl de spelers van de hoofd klasser gewoon verder trainden. Nadat de rust was weergekeerd en alles was opgeruimd, zochten de Feyenoorders de uitgang op. Voorbeschouwingen Reportages Laatste nieuws Commentaren Beschouwingen Reacties Volg woensdag vanaf 15.00 uur alles van en rond de wedstrijd op de liveblog: www.pzc.nl/livebloghoek Video's Extra pagina's met al het nieuws over Feyenoord-Hoek www.pzc.nl/feyenoord-hoek Twitter mee via hashtag #feyhoe De PZC is op de dag van de wedstrijd geïnteresseerd in foto's en beelden die te maken hebben met Feyenoord-Hoek Stuur foto's naar feyenoordhoek@gmail.com Filmpjes kunnen op YouTube worden geplaatst en de link kan naar de PZC worden gestuurd: feyenoordhoek@gmail.com Feyenoord speelt woensdagavond tegen Hoek voor de veertiende keer een bekerwedstrijd tegen een amateurclub. Ondanks enkele magere zeges kwam de Rotterdamse grootmacht toch telkens een ronde verder. seizoen ronde tegenstander score 12/13 3e XerxesDZB 0-4 09/10 2e Harkemase Boys 0-5 08/09 3e HHC Hardenburg 1-5 07/08 1/8 SC Deurne 0-4 02/03 1/8 AGOW 6-1 96/97 2e Baronie 0-2 89/90 2e Spakenburg 0-4 88/89 1e RCH 0-5 87/88 2e TOPOss 0-2 86/87 1e Sittard 0-2 84/85 1e Drachten 1-2 83/84 2e Elinkwijk 7-0 77/78 2e 3-0 Hoek speelt in nieuw tenue door Barry van der Hooft Voor de bekerwedstrijd tussen Feyenoord en Hoek waren gister middag ongeveer 21.500 kaarten verkocht. In dat aantal zijn ook de ongeveer 2500 kaarten opgeno men die via Hoek zijn verkocht. De kans is groot dat daar vandaag en morgen nog kaarten bij komen, want bij Hoek kwamen gisteren nog meerdere verzoeken voor kaarten binnen. Veel Feyenoord-fans besluiten soms pas op het laatste moment of ze naar zo'n bekerwedstrijd gaan. Ronald Koeman liet gisteren aan VI weten dat hij enkele spelers rust zal gunnen. Naast de geschor ste Graziano Pellè zal ook Jean- Paul Boëtius ontbreken. De links buiten is niet helemaal ongeschon den uit het verloren duel met Her acles Almelo (1-2) gekomen. Op www.pzc.nl/feyenoord-hoek zijn video's te zien als voorbe schouwing op de wedstrijd. infographic Felix Binicewicz bron Rudy Boogert Scheidsrechter Kevin Blom toont de rode kaart aan Graziano Pellè. De Itali aan werd in 2011, als speler van AZ, ook met rood van het veld gestuurd. foto Kay in 't Veen/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Op witte sneakers, in een joggingbroek en een trui met capuchon, beent Graziano Pellè (28) aan het begin van de middag richting zijn auto. Pas na enig aan dringen besluit de Italiaan te reage ren op zijn rode kaart van zondag tegen Heracles Almelo, die de top scorer een schorsing van drie wed strijden oplevert. Pellè mist daar door morgen de bekerwedstrijd te gen Hoek en ook de competitie duels met Cambuur en AZ. aantal flinke knallen en een reeks fakkels. door Barry van der Hooft HOEK - De spelers en technische staf van Hoek werden gisteravond tijdens de laatste training vooraf gaand aan het bekerduel met Feye noord ineens opgeschrikt door een Zeeuwse Feyenoord-fans staken vuurwerk af in Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28