i N u extra voordeel bij KPN Prepaid Vier maanden cel geëist voor bedreiging El Toro I I J 22 WALCHEREN Tivee tarbotkwekers werken samen aan tarbot- en tongbroed in de Jacobahaven. mw* 'LM'v lg optimus L3 kpn winkel kpn.com kijkshop .nl KAMPERLAND - Adri Bout loopt al jaren met het plan rond. Maar nu gaat het gebeuren: hij bouwt met Adrie Cornelisse van Grovisco en stichting Zeeschelp een eigen, coöperatief broedhuis voor tarbot en tong. Het is de volgende nieu we zilte teeltontwikkeling in de lacobahaven bij Kamperland. Grovisco is teler van tarbot en zeegroenten in Stavenisse. Bouts bedrijf Seafarm is kweker van tarbot en mesheften aan de Jaco- bahaven. Buurman Stichting Zeeschelp werkt aan innovaties in de mariene aquacultuur. Zee schelp heeft al twee jaar een proefopstelling voor het broed huis in huis. Een zending jonge tong groeit inmiddels verder op tot verhandelbare vis bij stichting Zeeuwse Tong bij Colijnsplaat. De bedrijfsmatige teelt van het broed gaat in dezelfde vijf- kuubstanks die zo adequaat zijn gebleken. „Opschalen moet je doen in aantallen, niet in grotere bassins." Viskwekers in dezelfde regio die samenwerken voor betere kwali teit, versterken hun product, ge looft Bout. Hij wilde al jaren eer der samen met andere bedrijven voor eigen aanvoer van visbroed voor opkweek zorgen. „Je wilt weten waar je jonge vis vandaan komt. De eerste dagen van ontwikkelihg zijn bepalend voor het immuunsysteem, voor de gezondheid van een vis, voor de kwaliteit van je eindproduct. Wij willen de perfecte vis." Oorspronkelijk waren er vijf par tijen om in de coöperatie deel te nemen. Twee kwekers in Harlin- gen en IJmuiden zijn van het to neel verdwenen. „Een nadeel van de viskweek is dat het een zaak van lange adem is", weet Bout. Het doel is dat het broedhuis zelf voorzienend wordt en voldoende vis levert voor de opkweek van Grovisco en Seafarm. „We den ken 250.000 stuks vis. Maar dat kan ook 350.000 zijn." De eerste eitjes kunnen dit voor jaar ingekocht worden. Het doel is zelf een goed moedervisbestand op te zetten. Het project moet bin nen de miljoen euro blijven, beo gen de ontwikkelaars. Het volgende coöperatieve project ziet Bout in een gezamenlijk ver- 20r extra beltegoed v» $9 VI. LG Optimus L3 II De Vlissinger zelf zei gisteren te gen de Middelburgse rechters dat hij geboeid, met zijn armen ach ter zijn rug en zijn hoofd tussen de knieën de rit moest maken. Bij het uitstappen werd zijn hoofd omlaag geduwd en armen om hoog getrokken. Raadsman S. Weening noemde het een schandalige behandeling. „Zelfs een koe wordt beter behandeld." De Vlissinger is een bekende van justitie. Zo was hij betrokken bij een schietpartij in de Hercules Segherslaan in 2009 in Vlissingen en werd hij ook verdacht van het plegen van overvallen in Oost-Souburg en Vlissingen. De politie had de man opgepakt om dat hij februari dit jaar in Goes een portier van discotheek El Toro met de dood zou hebben be dreigd. De Vlissinger ontkende en zei dat hij wel wat had gezegd te gen de portier omdat hij en een vriend - wiens naam hij niet wil de noemen - niet naar binnen mochten. Maar de doodsbedrei gingen zouden zijn geuit door die anonieme vriend. Na aanhouding en transport naar het cellencomplex was de Vlissin ger, zo vervolgde hij, zeer gefrus treerd en hij haalde 'één keer uit' toen zijn boeien werden afge daan. Volgens de Vlissinger 'moet de politie mij namelijk altijd heb ben'. Ook op 20 maart dit jaar was dat volgens hem het geval. Agen ten kwamen hem toen ophalen voor het uitzitten van een cel straf. Daarbij.zouden ze, aldus de Vlissinger 'onbeschoft tegen zijn voordeur hebben staan trappen'. De officier stelde dat de Vlissin ger niet open wilde doen toen de agenten 'gewoon aanbelden'. Toen de man uiteindelijk wel opendeed, zou hij een agent heb ben bedreigd en uitgescholden. De officier eiste in totaal vier maanden celstraf tegen de man. Daarnaast moet de Vlissinger ook nog eens ruim vijf maanden uit zitten van een voorwaardelijk deel van een eerdere straf, aldus de officier. Weening stelde dat de man niet geholpen is met weer een celstraf. „Dan is hij zijn woning en zijn werk kwijt." Hij pleitte voor een forse voorwaardelijke straf. Uitspraak 11 november. koopsysteem dat het vorsend oog van de Nederlandse Mededin gingsautoriteit kan doorstaan. „Dat vergt wat hogere wiskunde, maar we moeten samen excelle ren." F Kwekers beginnen broedhuis door Claudia Sondervan iMfige i tl y l Adri Bout bij de algenkweek: de alg voedt de roeipootkreeftjes wiens Iarfjes het visbroed weer tot voedsel dienen. foto Mechteld Jansen I 09:30 AM door Emile Calon Friday, March 15 Mus nftw'ÊÉ ie betaalt bij aankoop de origmele prijs, «cl. 6.0S thuiskopiehefftn.f Na aanme&tng op p--ejsaidkortiflg.nl omvang je de korting retour er, het extra beitegoeeKsjk op Kpnxom voor s£e voorwaarden doet 't gewoon MIDDELBURG - De manier waarop een Vlissinger (25) door de politie werd vervoerd naar het cellencom plex in Middelburg noemde offi cier van justitie G. van der Hofste de 'wel bijzonder, maar ook ver klaarbaar gezien de reputatie van de man'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22