FZC Mazelen fataal voor 17-jarige De zuidwesterstorm van gisteren heeft in Nederland twee levens geëist. Ook in Zeeland was veel overlast. Overval op Marina Beach Inter Scaldes op één Gault Millau EENS 93% ONEENS 7% NIEUWSTIP? www.corendon.nl Politie hoopt op preventieve werking van inbrakensite Bierbuik kwijt door vlees, vis en noten HOEK - Een administratief mede werker van camping Marina Beach bij De Braakman in Hoek is maandag overvallen door een on bekende persoon. Volgens de poli tie is de vrouw niet gewond ge raakt bij het incident. Zij werd maandagavond in een kantoor op de camping onverwacht in de rug gepord. Onbekend is of dit met de hand gebeurde of met een wa pen of ander voorwerp. Ook onbe kend is of er iets is buitgemaakt. MIDDELBURG - Zeeland is sterk ver tegenwoordigd in de Gault Millau 2014, een toonaangevende Franse restaurantgids. Gisteravond werd bekendgemaakt dat Inter Scaldes uit Kruiningen met 19,5 punt deel uitmaakt van de nationale top. Res- to Bar Pure C uit Cadzand steeg van 16 naar 17 punten, evenals La Trinité uit Sluis. De Vierbannen uit Ouwerkerk ging van 12 naar 15 punten. De Stadsschuur uit Goes stapte verrassend de top 100 in. Word ook abonnee! 8"711688 555530' 1 Zeeuwse deelnemers aan zwaarbeveiligde marathon New York Glashandel MELIESTE snBarstr" DINSDAG 29 oktober 2013 THOLEN-STAD - Een zeventienjari ge inwoonster van Tholen-stad is vrijdag overleden aan complica ties van mazelen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu. Zij is het eerste do delijke slachtoffer van de mazelen epidemie onder niet-gevaccineer- den, die in mei begon. In Zeeland stond de teller op 25 oktober op 246 ziektegevallen sinds het uit breken van de epidemie. Lande lijk zijn 2016 besmettingen ge meld; het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk tien keer hoger, omdat lang niet alle zieken ge meld worden. 121 patiënten zijn in het ziekenhuis opgenomen, van wie 61 met een longontste king en één met een hersenvlies ontsteking. Ook het Thoolse meis je had deze twee complicaties. UTRECHT - De zuidwesterstorm heeft ook in Zeeland voor overlast gezorgd. Bij de politie en brand weer kwamen gisteren uit de hele provincie zo'n 130 meldingen bin nen. De brandweer moest twintig keer in actie komen. In de meeste gevallen ging het om omgewaai de bomen. Bij de Zeeuwse verzekeringsmaat schappij ZLM kwamen 265 scha declaims binnen, samen goed voor naar schatting 250.000 euro. De stormvloedkering was maan dag uit voorzorg urenlang afgeslo ten voor verkeer. Het fiets-voet- veer tussen Vlissingen en Bres- kens kon tot vier uur 's middags niet varen. Veolia had drie bussen ingezet. Het weer eiste in Nederland twee levens. Op de Herengracht in Am sterdam werd een 21-jarige toeris- te geraakt door om omvallende boom. De tweede dode viel in Veenendaal. Een 24-jarige man Herfstweer 14° kreeg een grote tak tegen zijn hoofd en overleed later in het zie kenhuis. Inwoners van Amster dam en Groningen kregen het ad vies binnen te blijven. In het buitenland vielen meerde re dodep door de storm. Ook za ten in Engeland en Frankrijk hon derdduizenden huishoudens zon der stroom. Treinreizigers zullen ook vandaag nog last hebben van de storm die Nederland gisteren teisterde. Een deel van het spoornet lag plat. Vol gens de NS lagen op zeker 25 tra jecten bomen, takken en zelfs hek ken op het spoor. Het weghalen daarvan en het herstellen van de fecte bovenleidingen zal vanoch tend nog niet zijn afgerond. Vol gens ProRail zijn honderden spoorwerkers ingezet om de scha de te herstellen. Volgens Weeron- line is het voor het eerst sinds 1979 dat in Nederland windkracht 12 werd gemeten. Dat gebeurde op Vlieland. Ook is het volgens de weerkundigen voor het eerst sinds 1990 dat er in Nederland •sprake was van een 'zeer zware storm'. Plaatselijke wegen maar ook enke le snelwegen werden afgesloten omdat er bomen of vrachtwagens op het wegdek lagen. Rond het middaguur, toen de wind op z'n hardst was, stond er 40 kilometer file op de Nederlandse snelwe gen. Normaal staat er helemaal niets, aldus Rijkswaterstaat. redactie@pzc.nl of 0118-434010 GEZOND ZEELAND Hardglazen deuren Monumentenglas HR" isolatieglas Douchecabines Interieurglas Glas-in-lood Spiegels Ga naar www.pzc.nl/abonneren mm ZEELAND De glashandel voor Zeeland www.meliesteglas.nl use.- aasswr" OL. 'r M 10 D C a SOWSWr"" JHT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 255 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Op de Amsterdamse Jacob van Lennepkade viel een qptwortelde boom op een woonboot, waardoor deze zonk. foto Evert Elzinga/ANP Ravage na herfststorm pagina 19: Thoolse overlijdt aan complicaties door Paul Bots UW MENING 368 reacties De huidige eredivisie is een toonbeeld van middelmatigheid O pagina 2 en 3: Zwaarste storm pagina 18 en 19: Geen golf is te hoog; Commentaar DESTELLING Ik heb medelijden met dikke huisdieren Reageer op pzc.nl Zie ook pagina's 8 en 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1