van Olympia Jongepier in staf Orion SPORT 15 Peter de Bree kampioen libre Van de Swaluw tweede in Schijf TTC Middelburg herpakt zich Dallinga/Frans Bevers boekt twee forse overwinningen in eredivisie. Ook 's Landswelvaren rukt op. SLUISKIL - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers speelden een dubbelprogramma in de eredi visie en wonnen twee keer met 8-o. 's Landswelvaren drukte Aar- dexpress nog vaster op de laatste plaats dankzij een 6-2-overwin- ning en Garage Verbrugge leed in Amsterdam een logische neder laag tegen nummer twee BC Os dorp: 8-o. Zaterdag deklasseerde Dallinga/ Frans Bevers in Oosterhout Van Wanrooi) Transport op alle fron ten: 8-o. En passant werd het teamrecord nog maar eens opge schroefd van 1.900 naar 1.958 en dat ook nog zonder Frédéric Caudron. Eddy Leppens veegde de vloer aan met Kurt Ceulemans 25-50, in 22 beurten. Jean Paul de Bruijn deed hetzelfde met Ad Broeders (18-45 in 21 beurten) en Glenn Hofman steeg tot grote hoogte tegen Wim van Cromvoirt en won met 9-45 in 18 beurten. Met de zege van Peter de Bakker erbij goed genoeg voor de toppres tatie. Gisteren ging het tegen Biljartca fé Jorissen een stuk lastiger. Het werd opnieuw 8-0 voor de koplo per, maar er moest dit keer voor worden gewerkt. Hofman won moeizaam van Peter Berndsen. Herman van Daalen maakte het Jean Paul de Bruijn tot halverwe ge knap lastig. Bij 23-25 kwam de Bruijn met een serie van 7 en was Van Daalen gezien: 45-28 in 26 beurten. Voor De Bruijn was het een mooi weekeinde met een ge zamenlijk moyenne van 1.914. „Het ging lekker, gisteren iets ge makkelijker maar vandaag heb ik ook goed gespeeld. Ik begon wat stroef maar 47 beurtjes voor 90 punten is mooi", zei hij. Na de pauze won Caudron nipt van Jean van Erp, net als Leppens die een nog kleinere marge over hield tegen Jeffrey Jorissen, 50-48 na 25 beurten. Door deze overwin ningen blijft Frans Bevers leider met drie punten voorsprong op BC Osdorp en vijf op STZ uit Zun- dert. 's Landswelvaren werkte zich op naar de gedeelde vijfde plaats en voorzichtig wordt al gedacht aan de play-offs. Niet zo gek, want de eredivisie driebanden heeft wel iets van de eredivisie voetbal in Nederland. Op Frans Bevers en Osdorp na wint en verliest ieder een van elkaar. Francis Forton zet te Arie Weijenburg in vijf beur ten op een achterstand van 25-0. Wonderbaarlijk genoeg kwam de routinier nog terug tot 50-47. Met series van 10 en 7 was het gat snel kleiner gemaakt en Forton kreeg de bibbers bij het maken van het laatste punt. Dat lukte uiteinde lijk toch. Jack Wijnen won sterk spelend van Rudy de Laet (50-20 in 31 beurten) en Ronnie Daniels won van René Wijnen. Jens van Dam kon zijn reputatie van meest waardevolle speler niet vasthou den en ging slecht spelend ten on der tegen Bert Pijnenburg, 35-45. - Voor Garage Verbrugge Hyundai viel in Amsterdam met tegenstan ders als Jaspers, Merckx, Van Kuyk en Van Uum niets te rapen. Patrick Vasseur (45-42) bleef nog het best overeind al verloor ook hij net als Bart Ceulemans, Klom penhouwer en Berry Dallinga. Zeeuwse schakers op tweede plaats Spelers van HWP Sas van Gent, Schaakclub Terneu- zen, Schaakvereniging Lan dau Axel, Schaakclub Sou burg, Schaakclub Goes, Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse en Schaakvereniging Zierikzee namen deel in Leiderdorp aan het Huttontoernooi. In de A-categorie was er een tweede plaats voor de Zeeuwse schakers Quinten Ducarmon, Ren zo Ducar- mon, Kedem Gutkind, Mar cel van den Berge en Bas de Feijter. Groene Ster 2 uitgeschakeld Voor de zaalvoetballers van Groene Ster 2 eindigde het bekeravontuur in de tweede ronde. De Vlissingers verlo ren in Heerle met 8-4 van Heerle/FC E.L Halverwege het duel keek Groene Ster 2 al tegen een 3-0-achterstand aan. Via 3-1 en 4-1 werd het daarna nog wel 4-4, maar in het restant sloeg Heerle/FC E.L hard toe en werd het alsnog 8-4. Voor Groene Ster 2 scoorden Josimar Pattinama, Imad Az- zanagui, Roniël Uranie en Marik Waterman. Nieuwe renners voor Middelkamp Theo Middelkamp krijgt ko mend wielerseizoen verster king van twee eliterenners. Dimitri Mulder (23) uit Hein- kenszand stapt van Trimbe- langen Midden Zeeland (TMZ) over naar de elites. Verder gaat Dylan de Kok uit Steenbergen voor Middel kamp rijden. Hij is inmid dels 43 jaar, maar wil het nog gaan proberen bij de eli te. De Kok is vooral een begena digd tijdrijder. Hij is afkom stig van de wielervereniging Princenhage. Olympia Walcheren. Al na tien minuten stond het 2-0 voor de Terneuzenaren. Arjen de Vries mocht ongehinderd de cir kel in lopen en ronde af. Douwe Boerbooms scoorde uit een straf- corner. In de tweede helft herpakte Wal cheren zich. Na de 3-0 van Gijs Schueler, kwam Walcheren door Niels Govaert terug in de wed strijd. Door een tweede doelpunt van Govaert leek de spanning in de wedstrijd weer helemaal terug, maar zijn treffer werd afgekeurd. Hierdoor knakte er iets bij Wal cheren. Olympia kon de wedstrijd vervolgens makkelijk uitspelen. wijchen - Het Nederlands kam pioenschap libre groot eerste klas se is gewonnen door Peter de Bree uit Middelburg. Na een bloedstollende finale bleef hij Martij n Egbers voor op gemiddel de. De Bree ging-als eerste ge plaatst naar het NK en maakte zijn faam waar. De Bree bleef vier ronden ongeslagen, maar ook Mar tij n Egbers en Hans Klok waren dat. In de vijfde ronde ging jiet voor de Middelburger fout toen hij verloor van Egbers. Vanaf dat moment had hij het niet meer in eigen hand. Wel een podium plaats en daar ging hij voor. Tegen Klok werd het in de zesde ronde een zegetocht in slechts 2 beur ten. De beslissing zou pas in de laatste ronde vallen. De Bree moest winnen en Egbers verlie zen om de titel alsnog naar Zee land te halen. En dat gebeurde. De Bree won van Guido Kauffeld en Egbers verloor van Klok. Swift-EMM 13-17: In Middelburg se kringen kunnen ze momenteel hun geluk niet op. Drie weken duurt het sprookje nu voor de handbalvrouwen van EMM. Want zaterdagavond werd op verrassen de wijze het eveneens ongeslagen Swift aan de zegekar gebonden met 13-17. Het betekende de derde zege op rij en koploper van de eer ste klasse. De positieve ontwikke lingen zijn voor trainer Ron de Waal geen reden om het verwach tingspatroon aan te passen. „La- ten we eerst van het huidige suc ces genieten met z'n allen. We blijven voorlopig ondanks de eufo rie leven van week tot week." Scores: Lisanne Heijens 5, Marieke Riemens en Martje Huijben 4, Kim- berly Loo 3 en Daniëlle Carol. Mannen. United Breda-Orion 27-27: Bij de Bevelanders staat de zoektocht naar een nieuwe trai ner niet meer op het prioriteiten lijstje van voorzitter Jaap Sinke. Voormalig handballer Sjoerd Jon gepier, eerder actief bij onder meer EMM, Delta Sport en Orion, is in de technische staf opgeno men. Samen met speler Guy Pe ters zal hij de training verzorgen. In de duels zal hij op de- bank plaatsnemen naast Jaap Sinke. Het goede nieuws ging gepaard met het eerste competitiepunt. Scores: Arno Riemens 7, Guy Peters 6, Ron van Dalen 4, Lennart Vinke 3, Michiel Schuys en Niek van Dalen 2, Jaco de Jonge, Frank van de Vijver en Mischa Dorst. SCHIJF - Pim van de Swaluw heeft in de Brabantse veldritcompetitie zijn goede vorm door kunnen zet ten. De jonge cyclocrosser uit Kwadendamme werd in de mod derige omloop in Schijf tweede achter routinier Peter Woesten- berg, die al snel in de wedstrijd door een valpartij in de kopgroep voorop kwam te zitten met Jerry Karrenfels. Van de Swaluw leidde de achter volgende groep, maar besloot na driekwart wedstrijd zijn eigen tempo te gaan rijden. Van de Swa luw rekende al snel Karrenfels in en kwam uiteindelijk slechts tien seconden tekort voor de overwin ning. De Kapellenaren Jacob de Roo, Ab el Pot en Olaff Zweedijk werden respectievelijk acht, negende en veertiende. Joannathan Duinker- ke uit Goes werd 24e. Volgende week staat de wedstrijd in Oud Gastel op het programma. MIOOELBURC - De tafeltennissers van TTC Middelburg herpakten zich zaterdag door de serie neder lagen thuis te doorbreken. In ei gen huis won de tweede-divisio nist met 7-3 van Scylla uit Leiden. Namens de Middelburgers ken den Mare Hackenberg, Jan Henk Bomhof en Sören de Witte wei nig problemen. Alleen Timo Tuit- hof was een onneembare vesting. In de dubbel moesten De Witte en Bomhof alle zeilen bijzetten om in de vijfde game het beslis sende punt te pakken. Momenteel staat TTCM derde. Echter, de con currentie staat op minimale ach terstand. Bij de landelijke jeugdteams speel de TTCM in het landelijk A met 5-5 gelijk tegen Nijmegen. TTCM 2 won in de landelijk C met 7-3 van Alexandria'77. Smash'76 won thuis met 6-4 van The Back Hands. Yerseke verloor met 9-1 van Twen**" MAANDAG 28 OKTOBER 2013 Driebanders in topvorm door Joop van den Oudenhoven LEIDERDORP HEERLE GOES ""■nil—m door Wim Kakebeeke VALKENSWAARD - De handbalvrou- wen van EMM blijven de grote ver rassing van de eerste klasse. Zater dagavond werd de koppositie op de derde speeldag verstevigd. Op Brabantse bodem werd het even eens nog ongeslagen Swift in eigen huis het zwijgen opgelegd: 13-17. Bij de mannen pakte SV Orion het eerste competitiepunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39