Waterpoloers DZK in laatste periode op stoom Ruiters dreigen met boycot van ZK-indoor wegens slechte bodem HC Walcheren verliest derby 1 Van Dijk met de vrij bij ZK dammen Adan snelt naar zege in Singelloop 14 SPORT De Vlissingers hadden een erg goede start en kwamen vrij snel op een 2-o-voorsprong. Hierna werd de ploeg gemakzuchtig en werd het spel slordig. Tot twee keer toe werd een man-meer-si- tuatie niet uitgebuit en liet DZK de kans na om de wedstrijd in een vroegtijdig stadium te beslis sen. Het werd eerst nog wel 3-0, maar De Rog kwam sterk terug en bij 3-2 was het weer een echte wedstrijd. Er volgde een leuke tweede perio de die redelijk gelijk opging. DZK was wel de betere ploeg, maar miste een strafworp. In plaats van 8-3 werd het 7-4 en was De Rog nog altijd kansrijk. In de derde pe riode werd het zelfs 7-5 en leek er weer spanning in de wedstrijd te komen. De thuisploeg herpakte zich echter op tijd. De verdedi ging kwam weer op orde en ook in aanvallend opzicht kwam de scherpte weer terug. De Vlissin gers liepen uit naar een beslissen de 11-6-voorsprong. Het gat was geslagen en via prachtig spel werd het in het laatste bedrijf maar liefst 16-8. Voorzitter Paul van der Nat van het regiobestuur heeft inmiddels een brandbrief van de verontrus te ruiters gekregen en ook al ge sproken met enkele van hen. Er is echter nog geen besluit genomen. Dat valt pas na de bestuursverga dering. Enkele bezwaarmakers lieten za terdag verstek gaan bij de jum ping van de RV Allround in Hein kenszand. Hun mening werd ech ter niet gedeeld door de ruiters die wel acte de présence gaven. Sandy den Exter toonde zich met Curgane de beste van de klasse M. Devon Beneden zette met Living Zilvano in de beslissende ronde een snelle tijd op de klok, maar de ruin schopte op de laatste hin dernis een paal naar de bodem. Daarmee gaf de combinatie uit Yerseke Sandy den Exter de kans om met een risicoloze rit de zege in de wacht te slepen. Dat was haar eer te na. Als een speer stuurde ze de Wal lenburg-dochter over het par koers. In de haast trok de schim melmerrie wel een paal naar bene den, maar ze was ruim een halve seconde sneller dan Devon Bene den. In de klasse L ging de overwin ning naar Nadine Timmerman met de Hermus R-zoon Tio Kar- lo. „Met de bodem was niks mis", liet de amazone uit Veere weten. Vrouwen. Hoco-Walcheren 2-1: Walcheren was zeker niet de min dere in de wedstrijd tegen Hoco. In een goede eerste helft van bei de teams kwam Walcheren op voorsprong. Na een scoop van Eline Reijnders scoorde Frederique van Amers foort. Nog voor de pauze kwam Hoco op gelijke hoogte. Het ni veau van de tweede helft lag een stuk lager. Door een moment van onachtzaamheid bij Walcheren, ging Hoco er met de winst van door. Mannen. Derde klasse: Olym- pia-Walcheren 3-1: In het begin van de wedstrijd overdonderde In het middenspel verzuimde Veerhoek na een sterke Ghe- stem-doorstoot een schijf te win nen. Daarna kreeg Van Dijk iets beter spel, maar ondanks hevige tijdnood verdedigde Veerhoek zich goed en eindigde de partij in een gelijkspel. Arjo Kousemaker miste een goe de kans om zich bij de leider te voegen. In het middenspel liet Niels Roelofsen een niet al te moeilijke dam toe, maar Kousema ker verzuimde toe te slaan. Later forceerde de man uit Heinkens zand alsnog schijfwinst, maar toen hij op de 41e zet in de fout- ging kwam Roelofsen met de schrik vrij. Johnny de Leeuw en Daaf Kasse pakten hun eerste overwinning. Titelhouder De Leeuw verraste Ja cob Provoost in het middenspel met een prachtige zet, waarmee hij een sterke hekstelling af dwong. Kasse had het niet gemak kelijk tegen Aart Slager, wiens om singeling goede kansen bood. Na de riskante 36e zet van Kasse had Slager zelfs een verrassende winst- forcing op het bord kunnen breng en. Slager koos een andere variant waarna de aanval van Kasse door sloeg. In de promotieklasse speelde kop loper Frans Blaas gelijk tegen Wim Koppejan. De veteraan uit Aagtekerke blijft leiden met een puntje voorsprong op vier spelers. In de eerste klasse leidt Jan Grim met vier uit twee. Al na de eerste ronde van 1350 me ter hadden de koplopers Martijn de Kok, Erwin Adan, junior Tim van den Broeke en Joeri Versluijs een flinke voorsprong op de overi ge 160 deelnemers. Versluijs viel al snel weg op het parkoers dat vol bladeren lag. Ruden Grim, Harmen van Eijzeren en Jethro ten Bruggencate volgden na de tweede ronde op gepaste afstand van de koplopers. In het verdere verloop van de koers nam Adan wat afstand van De Kok en Van den Broeke. In de laatste ronde kon de Kok, afgelopen weken nog wat grieperig, nog inlopen op Adan. „Gelukkig kon ik bij het op draaien naar het bolwerk zien dat Martijn op me inliep, maar een kleine versnelling was voldoen de"; zei Adan na afloop. De zege was dan ook voor de oud-inwoner van Middelburg in 21 minuten en 51 seconden. De Kok finishte op vijftien seconden als tweede. Op 41 seconden werd Tim van den Broeke derde. Adan: „Ik ben afgelopen week ziek ge weest en door mijn stage fysiothe rapie kan ik niet meer trainen met mijn team in Apeldoorn en moet ik het alleen doen." Bij de vrouwen kreeg Eva Boon man de prijs van de eerste vrouw met een tijd van precies 28 minu ten. „Er was toch nog een vrouw voor me?", vroeg ze aan prijsuitrei- ker Jan Bostelaar. „Dat klopt, maar dat was een recreante." Het ging hier om Carolien van de Kreeke (Serooskerke) die in 27.34 als eerste vrouw over de meet kwam. Aangezien ze niet over een wedstrijdlicentie beschikt was ze ingedeeld bij de recrean ten. Daar komt binnenkort veran dering in, omdat ze van plan is voor Dynamica te gaan lopen. Isa bel Lous (Dynamica) werd derde overall. Machiel Sinke (Krabben- dijke), die al een aantal jaren met kunstknieën loopt, houdt het na de Singelloop voor gezien en kreeg een welverdiend applaus. door Ko Mechielsen vussiNGEN - De waterpoloers van DZK speelden zaterdag in de derde klasse bond een goede wedstrijd te gen De Rog uit Weert. De Walcher- se ploeg won uiteindelijk met gro te cijfers: 16-8. Scores DZK: Levy Kort en Bas Me chielsen 4, Sjakko Bekkers 3, Martijn Mechielsen 2 en Sjoerd Leijnse, Wou ter Stap en Jasper Rouwendal allen 1. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Enkele springrui ters dreigen het indoorkampioen schap te boycotten. Ze vinden de bodem van manege Stal Vermue in Heinkenszand niet geschikt voor de titelstrijd in februari en willen nu dat de afdeling Zeeland van de KNHS voor ruitersportcentrum De Kroo in Nieuwland kiest. m Een duel om de bal tijdens de wedstrijd tussen Olympia (blauwe shirts) en HC Walcheren, foto Peter Nicolai door Len Wolters MIDDELBURG - De hockeyers van Olympia waren gisteren in de der de klasse C de sterkste in de derby tegen Walcheren. De Terneuzena- ren wonnen met 3-1. De vrouwen van Walcheren gingen eveneens on deruit 'S-GRAVENPOLDER - Martin van Dijk blijft ook na de derde ronde koplo per in het Zeeuws kampioenschap dammen. Hij bleef zaterdag in een spannende partij tegen Jaap Veer- hoek ternauwernood op de been. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Onder het toeziend oog van Cas Mulder en Hans Bostel aar, oud-winnaars van de Singel loop, wist neo-senior Erwin Adan (Dynamica) de 52e editie op zijn naam te schrijven. Bij de vrouwen won verrassend recreante Carolien van de Kreeke uit Serooskerke. Erwin Adan (rechts), Martijn de Kok (midden) en Tim van den Broeke lopen op kop. foto Eric Adan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38