Zeeland vooruit! Dat is de gedachte achter de Week van het Zeeuwse Boek en Boekenprijs. BOEK BOEKEN 35 DE WEEK ZEEUWSE Colofon ACTIVITEITEN IN DE PROVINCIE =5= VAN HET Het klinkt gauw een fractie chauvinis tisch. Zeeland voor uit! Maar in de Week van het Zeeuwse Boek en bij de strijd o.m de Zeeuwse Boekenprijs gaat het toch echt om boeken en auteurs, die iets met de provincie hebben. Schrijvers die hier geworteld zijn is misschien te zwaar aangezet. Maar ze moeten in elk geval toch ooit de Zeeuwse wind aan hun jaspanden hebben voelen trekken. Een provinciaal boekenevene- ment is waarschijnlijk niet uniek. Maar denkt u dat er ergens een lo kale of regionale boekenprijs is, waar 82 titels voor worden aange meld? Dat aantal is dit jaar dusda nig, dat de jury van de Zeeuwse Boekenprijs wat ruimhartiger in de lofprijzingen gaat zijn. Voor het eerst worden er naast de 'ech te' boekenprijs ook 'accolades' toe gekend, om het beste debuut en het mooist vormgegeven boek in het zonnetje te zetten. Paul van der Velde, hoofdredac teur van het Zeeuws Tijdschrift en founding father van de boeken prijs, ziet in deze elfde editie zo veel nieuw elan, dat hij het evene ment nog een lange toekomst voorspelt. „Het lijkt wel", zegt hij, „alsof de 'haute literature' steeds minder wordt gelezen, terwijl de kleine, regionale literatuur aan po pulariteit wint. Deze Zeeuwse Boekenprijs zit op de huid van Zeeland." Dat geldt zeker ook voor de PZC-publieksprijs, waarvoor weer vele duizenden Zeeuwen hebben gestemd. In de regionale boekhandels en uitgeverijen neemt het Zeeuwse boek het hele jaar een prominen te plaats in. Tijdens de week van het Zeeuwse Boek wordt er altijd een extra accent gezet met het Ge schenk. Dit jaar tekenen fotograaf Ruden Riemens en PZC-verslag- gever Jan van Damme voor het Geschenk: zij stelden een foto boek samen, onder de titel Zee land belicht. De boekverkopers ha ken bovendien aan bij de Zeeuw se Boekenprijs, door de prijs van de Zeeuwse Boekhandels toe te kennen. Dit is een speciale bijlage ter gelegenheid van de Week van het Zeeuwse Boek (30 oktober t/m 9 no- vember) en de uitreiking van de Zeeuwse Boeken prijs 2013 op zaterdag 9 no vember in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 I De Zeelandbrug siert de omslag van het Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek. foto Ruden Riemens Op de huid van Zeeland 2013 38 OKI T/M 9 MM door Jan van Damme Dinsdag 29 oktober - Goes, museum, 19.30 uur: Lezing Henk den Heijer over Expeditie naar de Goudkust De Nederlandse aanval op Elmina in 1625. - Terneuzen, Porgy en Bess, 20.00 uur: Prometheus-avond met Dimit- ri Verhulst over De laatkomer. Woensdag 30 oktober - Middelburg, Kloveniersdoelen, 10.30 uur Opening Week van het Zeeuwse Boek en de presentatie geschenk Zeeland belicht van Ru- den Riemens en jan van Damme. Donderdag 31 oktober - Heinkenszand, bibliotheek, 20.00 uur: Lezing Oek de Jong over zijn roman Pier en Oceaan. - Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, 20.00 uur SLAZ-avond met Dimitri Verhulst (De laatkomer Vrijdag 1 november - Middelburg, De Drvkkery, 16.00 uur: Opening tentoonstelling Wim Hofman en leerlingen basisscholen Zaterdag 2 november - Terneuzen, Boekhandel Van de Sande, 15.00-16.00 uur Zeeuwse auteur Rinus Spruit signeert. Zondag 3 november - Middelburg, De Drvkkery, 15.00 uur Henny van Kesteren presen teert haar debuutroman Charley Toorop, haar laatste meesterwerk. Maandag 4 november - Goes, bibliotheek, 20.00 uur Le zing Carolijn Visser. Dinsdag 5 november - Middelburg, De Drvkkery, 15.30 uur Jan van Damme interviewt Mario Molegraaf over Op de solex door Algerië van Hans Warren. - Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, 20.00 uur: SLAZ-avond met Ronald Giphart Zaterdag 9 november - Middelburg, De Drvkkery, 10.30 uur Presentatie 3e deel Geschiede nis van Zeeland. Jan van Damme in terviewt Jeanine Dekker. - Zierikzee, Boekhandel De Vries, 13.30-14.30 uur Kinderboeken schrijfster Tosca Menten signeert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 91