PZC Media is 19 frankrijk Walsend de berg af 21 Zwitserland Op rackets door Wallis SS Weneni WAAR EN WAT Heb ik me er nog maar net mee verzoend dat het echt herfst is, moet ik mijn ski broek aan zien te krijgen. Even kijken of hij nog past. Buiten wordt de tempera tuur nog met twee cijfers geschreven, dus gutst het zweet van mijn voorhoofd als ik tevreden vaststel dat die broek best nog een seizoen mee kan. In de koffer ermee, naast het thermo-ondergoed, fleecetrui, warme sokken, handschoenen en sneeuwbril. Pakken voor een skitrip is in deze tijd van het jaar een wat vervreem dende bezigheid. Dat gevoel blijft tijdens de vroege vlucht naar Innsbruck. En wijkt evenmin als we door een groen landschap naar Ischgl rijden. Dan is daar de eerste be sneeuwde top en dringt het besef door dat we zo meteen echt op de piste staan. Zo vroeg in het seizoen oogt Ischgl een tik je pips. Winterse grauwheid wordt nog niet gecamoufleerd door een dikke witte deken. Het winters decor mag wat te wen sen overlaten, op de sfeer heeft dat geen in vloed. Er heerst een uitgelaten stemming in het dorp, merken we als we aan het ein de van de ochtend aansluiten in de rij bij de net geopende kabelbaan. Omgeven door echte liefhebbers, die net als wij speciaal voor het openingsweekein de naar Ischgl zijn gekomen, gaan we de gondel in die ons in minder dan 10 minu ten midden in het skigebied afzet. Weg is de bevreemding. Klik, klik en skiën maar. In enkele uren tijd van het Nederlandse na jaar naar een winters paradijs op ruim 2.000 meter hoogte. Wat een feest! Zo denken ze er in Ischgl kennelijk ook over, want daar wordt het openingsweek einde sinds jaren aangegrepen voor het bouwen van een feest dat zijn gelijke in de Alpenlanden niet kent. Met een lef alsof het New York of Londen betreft, nodigt het nietige Oostenrijkse Alpendorp arties ten van wereldformaat uit om de seizoens opening en -sluiting op te luisteren met een gratis openluchtconcert. En die sterren komen nog ook! Enrique Iglesias, Jon Bon Jovi, Pink! en Rihanna. Het is slechts een greep uit de lange rij grootheden die zich lieten strikken voor zo'n Top of the Moun tain-concert. In de skitunnel van het dorp herinneren levensgrote foto's aan die optre dens. Staand op een lopende band, glijd je aan ze voorbij. Oh kijk, Tina Thrner en daar, Sting. Jeetje Elton John en Lionel Richie! Indrukwekkend hoor. Alvorens ons over te geven aan muzikaal geweld eerst maar eens het skigebied ver kennen. 90 procent van de Silvretta Area ligt boven de 2.000 meter. Behalve Ischgl maken ook Paznaun en het Zwitserse Sam- naum er deel van uit. De grens tussen bei de landen loopt dwars door het skigebied. Over brede, goed onderhouden pistes ski je het ene moment in Oostenrijk en dan weer in Zwitserland. Vriendelijke blauwe, snelle rode en stevige zwarte pistes wisselen elkaar af. De in to taal 238 afdalingskilometers worden ontslo ten door 43 liften. Vanaf komend seizoen zijn dat er zelfs 44, want na 28 jaar stegge len kon afgelopen zomer eindelijk een gon- delbaan worden aangelegd naar de Piz Val Gronda (2.812 m). Deze uitbreiding gaat op 22 december open en ontsluit een nieuw freeridegebied. Andere uitdaginkjes zijn er in de vorm van piste 14a, duizelingwekkend zwart met een hellinghoek van soms meer dan 70 gra den. Of afdaling Eleven, die met 11 kilome ter lengte de langste in de Alpen zou zijn. Horeca is in het gebied royaal vertegen woordigd. Van eenvoudige berghut tot hy permoderne pleisterplaats, waar de lunch a la carte wordt geserveerd. Eigenlijk is het skigebied een afspiegeling van wat.je ook in het dorp treft. Lifestyle is het motto. Trendy luxe en kwaliteit. Ge richt op jonge mensen die wat te besteden hebben en de wintersport graag vieren in groepsverband. Shoppen en stappen. Kort om, een feestje bouwen met elkaar. Aan het einde van de tweede skidag is het concert. Daarvoor is de grote parkeerplaats bij de dorpskern omgebouwd tot festival terrein. Iedereen met een liftpas heeft gra tis toegang. Ruim voordat het concert be gint, staat een duizendkoppig publiek in ge spannen afwachting te trappelen. Dat laat ste om warm te blijven, want nu de zon on der is, zakt de temperatuur snel tot onder het vriespunt. Anderhalf uur lang wordt het dorp ondergedompeld in een bad van lawaai. Zware beats weerkaatsen tussen de maagdelijk witte berghellingen. In Ischgl is het wintersportseizoen begonnen. Als de artiesten de warme kachel opzoe ken, gaat het feest in de kroegen en clubs verder tot in de kleine uurtjes. Even lekker uit je bol. Maar niet té, want morgen wach ten de pistes weer. Op zondagochtend staat al vroeg weer een lange rij bij de gon del om deze winterproloog tot het gaatje uit te buiten. Nog een keer die fijne afdalin gen doen, want over een paar uur wacht weer het eindeloze Nederlandse najaar. *Ji In Ischgl barst het nachtleven los, terwijl de pistes weer strak geprepareerd worden voor de volgende dag. foto PR £gsü." «R i a "vjj S. Ischgl, Innsbruck door Mirjam van Twisk Ischgl ligt op 926 kilometer van Utrecht in Tirol in Oos tenrijk. Het skigebied, Sil- vretta Arena, is vanwege de hoge ligging behoorlijk sneeuwzeker. Er zijn uitge breide skifaciliteiten, snow- boardparken, hooggeleden wandelwegen en loipes. De seizoensstart wordt in Ischgl groots gevierd met een gratis Top of the Moun tain-concert, dit jaar op 30 november met de Cana dese band Nickelback. Ter gelegenheid van dat ope ningsweekend voert Transavia twee speciale vluchten uit naar Innsbruck: 28 november vanaf Amster dam en 29 november vanaf Rotterdam. De terugvluch ten zijn op 1 december. Kijk voor meer informatie op www.ischgl.com en www.transavia.com. reageren? reizen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73