Hoek moet boven zichzelf uitstijgen 'f 'IDE STELLING Feyenoord maakt er een galaduel van SPORTFOTO VAN DE WEEK SPORT 41 Boink! WR°C.LA„W - Tijdens het WK gewichtheffen begonnen te trillenr en het begaven. Met een 63 kilo. In totaal tilde ze 244 kilo (stoten en Hoek speelt woensdag in de derde ronde van de KNVB-beker in de Kuip tegen Feyenoord en hoopt op iets moois. Het absolute record in de bekercompetitie staat nog altijd op naam van de Koninklijke HFC, de oudste vereniging van Nederland. De Haarlemse club won in het sei zoen 1903/1904 met 25-0 van AC FC VW uit Amsterdam. Voor zulke cijfers hoeft Hoek woens dagavond in de Kuip tegen Feye- noord in elk geval niet te vrezen. Het klassenverschil tussen de Zeeuws-Vlaamse amateurhoofdklas ser en de eredivisionist is onmisken baar, maar het is ook weer niet van dien aard dat een dergelijke mon sterscore te verwachten valt. Ze zullen het in Hoek niet hardop zeggen, maar stiekem wordt zelfs van een stuntje gedroomd in de Kuip. Nu zijn dromen vaak bedrog, maar er mag altijd hoop worden ge koesterd. Onderschatting ligt immers altijd op de loer, ook al gaat het om profs. En kans heb je altijd. Vorig jaar kon Xerxes de Rotterdam mers een uur op 0-0 houden en wa ren er in het begin mogelijkheden op de 1-0. Wie weet komt Hoek het eer ste kwartier ongeschonden door en kan het via Birgen Martens, Kyle. Doesburg of Guillaume Clinckemail- lie de perfecte counter uitvoeren. Hoek heeft ook niet louter groentjes in de ploeg. Clinckemaillie speelde bij Anderlecht en Club Brugge, doelman ]ordi de Jonghe was actief bij SK Be- veren en Thomas van Renterghem kwam uit voor Eendracht Aalst. Het klinkt misschien raar, maar het is niet te hopen dat Ronald Koeman veel basisspelers rust gunt met het oog op de competitie. In dat geval treedt de 'tweede garnituur' aan en die heeft in dat soort duels nogal eens de neiging om een enorme da dendrang te tonen en het ongelijk van de trainer te bewijzen. Dat zijn spelers die op dit moment wars zijn van onderschatting en er vol voor gaan om de tegenstander te vloeren. Hoe dan ook: Hoek zal boven zich zelf moeten uitstijgen om niet kans loos te zijn. Alles zal moeten kloppen en samenvallen. Vervolgens nog een portie geluk erbij en het kan een mooie avond worden in de Kuip. Jan Dagevos DE STELLING UW MENING Het komt niet vaak voor dat Feyenoord in het be kertoernooi een amateur- ploeg op bezoek krijgt. In de afgelopen twintig jaar - dieper in de geschiedenisboeken ben ik maar niet gedoken - speelde de Rot terdamse topclub liefst 31 keer een be kerduel in de eigen Kuip. Slechts één keer was de opponent een amateur team. Op 5 februari 2003 reisde hoofdklas ser AGOW uit Apeldoorn met een gevolg van 4000 man naar de Kuip. De ploeg die een paar maanden later z'n rentree in het betaalde voetbal zou maken, was vanzelfsprekend vol goede moed. De hoop op een stunt werd echter snel de grond in geboord door Feyenoord, waarbij Gérard de Nooijer rust kreeg van trainer Bert van Marwijk. Na 65 minuten stond het al 6-0 en Robin van Persie, die toen pas negentien was, had vijf keer gescoord. Het werd uiteindelijk 6-1. De Gelderlanders waren dolblij met de late eretreffer. Die was de kers op de al zo smaakvolle taart. Het zal Hoek woensdag niet anders vergaan. De voetballers van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser zijn dan zo onder de indruk van een half volle Kuip, dat van goed voetballen weinig terechtkomt. Misschien laat het openingsdoelpunt van Feyenoord even op zich wachten, maar daarna moet de equipe van trainer Kenny Verhoene de ene na de andere tegen treffer incasseren. Ik zet in op 7-0. Feyenoord, een ploeg bomvol interna tionals, draait dit seizoen niet al te goed. In de competitie is het niet al tijd rozengeur en maneschijn. Van de bekerwedstrijd tegen Hoek kunnen de Rotterdammers een galaduel ma ken en dat zullen ze ook wel doen. Om bij de aanhang weer eens een lach op het gezicht te toveren. Mis schien dat Jordy Clasie of Graziano Pellè het net vijf keer laat bollen, zo als Robin van Persie dat meer dan tien jaar geleden deed. Hoek is woensdag dus kansloos. Maar is dat ergNee. Het wordt voor het Zeeuwse voetbal sowieso een mooie dag en de uitslag doet er totaal niet toe. Roeland van Vliet ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 s Hoek is kansloos tegen Feyenoord Reageer op pzc.nl/sport Dick Advocaat is de juiste man voor AZ EENS ONEENS in het Poolse Wroclaw hield de Chinese klap kwam het gewicht op haar hoofd te- trekken samen). Dat was acht kilo minder Mengrong Deng het niet meer. Ze stootte de recht. Ondanks het ongelukje pakte de Aziati- dan de Russische winnares Tima Turieva. halter boven haar hoofd, waarna haar armen sche een bronzen medaille in de klasse tot foto Radek Pietruszka/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41