HOeK SPORT 39 CUILLAUME CLINCKEMAILLIE m Feyenoord-Hoek Het voelde super om weer op het veld te staan. Ik dacht terug aan het slechtste jaar uit mijn carrière" Hij leek nog niet zo heel lang geleden op weg naar een mooie profcar rière, tot een zware knie blessure daar vijfjaar ge leden een dikke streep door zette. Guillaume Clinckemaillie (23) kreeg geen contract meer, moest een jaar re valideren en zich vervolgens opnieuw bewijzen. Een goede wedstrijd in dienst van Izegem bracht hem in Hoek, waar hij een vaste waarde is. Vandaag speelt hij tegen Deltasport, woensdag gaat de nummer 10 met zijn club naar de Kuip. „Ik heb ooit overwogen te stoppen. Ik voelde me geen voetballer meer." Het gesprek is al even onderweg als we de selecties van het EK voor spelers tot 17 jaar uit 2007 onder zijn neus leggen. Patrick van Aanholt, Miquel Nelom, Daley Blind, Nacer Barazite, Leroy Fer, Género Zeefuik, Georginio Wijnaldum, Luciano Narsingh, )eroen Zoet bij Ne derland. En bij de Belgen onder ande ren )o Coppens, Nill de Pauw, Eden Ha zard, Christian Benteke. En Guillaume Clinckemaillie. „Het kan raar lopen hè", zegt de Belg. „Alleen tegen IJsland mocht ik invallen, toen we al met 5-1 voorstonden. Ik speelde dat toernooi maar twaalf minuten en daar was ik ei genlijk best boos over." De dan zestienjarige puber maakt dat ook duidelijk bij zijn trainers bij Ander- lecht, de club waar hij via AA Gent (zes jaar) en Excelsior Moeskroen (twee seizoenen) is beland. Het WK in Zuid-Korea gaat vervolgens aan zijn neus voorbij. „Ik speelde al bij de belof ten en vertelde dat ik liever bij Ander- lecht wilde blijven. Dat was mijn club, daar wilde ik me bewijzen. Achteraf ge zien heb ik wel spijt gehad van mijn grote mond. Ja, ik was best een moei lijk mannetje." In zijn derde seizoen bij de Brusselse topclub krijgt Clinckemaillie te horen dat hij dicht bij een profcontract is. Al leen wil de club hem - als hij tekent - wel eerst uitlenen. „Dat snapte ik dus niet. Waarom wilden ze me bij een an dere club stallen? Mijn trainer bij de be loften maakte daarna de overstap naar Club Brugge. Hij wilde dat ik meeging. 'Als jij na één seizoen bij Club Brugge niet in de eerste selectie zit, heb ik ge faald', zei hij." De zeventienjarige Clin ckemaillie vertrekt naar Brugge, waar hij in september in een oefenwedstrijd tegen leper zijn debuut maakt in de hoofdmacht. „Het ging lekker, ik scoor de ook. Kort daarna hoorde ik dat de club tevreden was en dat ze me een contract aan wilden bieden. We maak ten een afspraak voor een week later, op een zaterdag. De avond ervoor speel de ik nog met de beloften." Het wordt een avond die ach teraf cruciaal blijkt te zijn voor het verloop van zijn carrière. „We speelden te gen Dender. Ik vergeet het moment nooit meer. Terwijl ik de bal probeer binnen te houden, wordt ik getackeld door een verdediger. Ik voelde meteen iets in mijn knie. Ik heb daarna nog ge woon verder gespeeld en me vijf minu ten voor tijd laten wisselen. Het ging niet meer." Zijn been is stijf, zijn knie doet pijn. „Ik lag 's nachts te huilen van de pijn." De contractbespreking op zaterdag wordt uitgesteld. Op maandag worden in het ziekenhuis foto's genomen. „Het zag er slecht uit", kijkt Clinckemaillie terug. „De meniscus was aan de bin nen- en buitenkant gescheurd en ik had kraakbeenletsel. Mijn wereld stort te in." Twee dagen later wordt hij al ge opereerd, daarna volgt een intensieve revalidatie. Hij besluit te stoppen met school, om zich volledig op zijn herstel te kunnen richten. „Daar waren ze het bij Club Brugge niet mee eens. Daar heb ik met sommige mensen woorden over ge- Lange adem had." Aan het einde van het seizoen mag Clinckemaillie blijven, maar over een contract wordt niet meer gespro ken. „Ik heb toen zelf naar Zulte-Ware- gem gebeld. Die club had mij al gepolst voordat ik naar Anderlecht ging. Ik was welkom bij de beloften van Zulte. Der tien maanden nadat ik die knieblessure opliep, kon ik weer voetballen. Op 7 ok tober, mijn verjaardag, speelde ik mijn eerste wedstrijd weer. Het voelde super om weer op het veld te staan. Ik scoor de en moest huilen. Ik dacht terug aan het slechtste jaar uit mijn carrière. Toen ik geblesseerd was heb ik ook overwogen te stoppen. Ik voelde me geen voetballer meer." Hij heeft tijd nodig om weer richting zijn oude niveau te groeien, maar komt bij de beloften van Zulte op een gege ven moment niet eens meer aan bod. „De trainer en ik lagen elkaar niet, la ten we het daar op houden. Het plezier was weg." In januari 2011 wordt Clinckemaillie verhuurd aan derdeklas ser Izegem. „Daar maakte ik voor het eerst echt kennis met mannenvoetbal. In het begin had ik het moeilijk, maar na vier wedstrijden op de bank kwam ik in de ploeg. Uit tegen Sint-Niklaas speelde ik echt een goede wedstrijd." Fred Landzaat, lid van de technische commissie van Hoek, zit die middag in Sint-Niklaas op de tribune. Clincke maillie: „Hij vroeg of ik interesse had om in Nederland te komen voetballen. Dat had ik meteen. Ik heb een thuis wedstrijd van Hoek bezocht en daarna hadden we een gesprek. Dat duurde tweeënhalf uur. Ik hield er een heerlijk gevoel aan over. In België duurt zo'n ge sprek dan een half uurtje, nu zaten we uitgebreid over voetbal te praten." De hoop dat hij nog een keer een stap hogerop kan zetten, heeft hij nog niet opgegeven. „En misschien is dat wel met Hoek." Als hij jongens als Hazard, Benteke, Kevin de Bruyne of Cheikh Tioté op televisie in de Engelse Premier League in actie ziet, komen er geen vreemde gevoelens boven. „Dat is voet bal hè. Misschien had ik wel hetzelfde kunnen bereiken als die jongens. Dat weet niemand. Maar bij mij is het an ders gelopen." Vanmiddag staat hij met Hoek in Vlaardingen tegenover Deltasport. „We moeten zor gen dat we niet al met ons hoofd in de Kuip zitten", zegt Clincke maillie, die vijf dagen per week als post bode werkt. Daarnaast is hij drie of vier keer per week in Hoek te vinden. „Ik heb daar wel moeten wennen aan de mentaliteit. Wat sommige mensen vanaf de zijlijn allemaal naar mij rie pen... Dat had ik nog niet meegemaakt. Nu heb ik wel het gevoel dat ik gewaar deerd word door de mensen." Hij heeft het enorm naar zijn zin bij de club, zegt Clinckemaillie. „Ik kan hier nog wel vijf of tien jaar voetballen. Die heerlijke, droge Nederlandse humor; daar houd ik echt van. Van die steken onder water geven, dat zie je bij ons in België niet echt." Vandaag wil hij vlammen en laten zien dat hij ook woensdag in de basis thuis hoort. „Ik kan niet wachten, maar dat lijkt me logisch. Ik denk dat Feyenoord ons gaat onderschatten. Wij hebben niets te verliezen en misschien kunnen we iets leuks laten zien als we wat ruimte krijgen. Maar eerst moeten we drie punten pakken tegen Deltasport. Daarna gaat onze blik echt richting de Kuip." Barry van der Hooft ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 1 l^s nog 4 dagen Guillaume Clinckemaillie (links) wordt na een treffer voor Hoek besprongen door Thomas van Renterghem. foto Peter Nicolai 'Bij mij is het anders gelopen' Guillaume Clinckemaillie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39