Ronde van Zeeland Seaports gaat door Westerscheldetunnel f 195 1 Noorwegen, waar Koning Winter woont! 38 SPORT Trainer van hoofdklasser Goes hoopt dat zijn ploeg in uitwedstrijd tegen Nieuwenhoorn ware gezicht toont. 66 Het is niet niks om een tunnelbuis tijdelijk af te sluiten voor het verkeer pharosreizen.nl Mountainbikeduo herovert de leiding Marco Minnaard en Birgit La- vrijssen uit Wemeldinge heb ben wederom de leiding ge pakt in de Brigde Cape Pioneer Trek. Het mountainbikeduo won in de mixed-klasse de voorlaatste etappe van de ze vendaagse wedstrijd in Zuid-Afrika. Matthijs Eversdijk (Goes) en Liwald Doornbos leg de beslag op vijfde plaats in de vijfde etappe en staan nu op de achtste plaats. Krajicek sneuvelt in kwartfinale Michaëlla Krajicek is er vrijdag niet geslaagd door te dringen tot de laatste vier tennissters op het ITF-toernooi in het Fran se Poitiers. De Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Roe meense Alexandra Cadantu, de nummer vijf van de plaatsings lijst Het werd 6-4 6-1 voor de Roe meense. Breuk tussen Schalk en NAC is definitief De tribuneplek van Alex Schalk werpt een schaduw over de het duel van NAC te gen Go Ahead Eagles van van avond. Door die drastische be slissing is de breuk tussen NAC en de spits definitief. Het is voor beide partijen wachten tot 1 januari als de transfer markt opengaat om Schalk, die tot 2015 onder contract staat in Breda, te verhuren of zelfs te verkopen. Nazario de Fretes in jeugdselectie Oranje Nazario de Fretes maakt deel uit van de voorlopige selectie van Oranje onder vijftien jaar. De voetballer uit Middelburg, die bij Sparta speelt, is uitgeno digd voor een trainingsstage op dinsdag 5 november in Zeist Oranje onder vijftien jaar werkt op 26 en 28 november een vriendschappelijke dubbel- interland tegen Ierland af. Maandag 11 november wordt de definitieve selectie bekend. MADRID IWeede Quintana voor Movistar Er rijden volgend jaar twee Quintana's voor de Spaanse wielerploeg Movistar. De equipe heeft zich versterkt met Dayer Quintana, het 21-jarige broertje van Nairo, de nummer twee van de afgelopen Ronde van Frankrijk. De jonge Colom biaan kwam dit jaar uit voor de amateurs. Hij eindigde meer dan twintig keer in de top tien van een koers in Spanje. ZLM blijft naamgever wielerwedstrijd ZLM Verzekeringen is ook de komende twee jaar hoofdspon sor van de Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. De verzeke raar uit Goes is sinds 2011 spon sor van één van Nederlands grootste meerdaagse wieler wedstrijden. Organisator Stich ting Wielerbelang Schijndel en ZLM hebben overeenstem ming bereikt om het samen werkingscontract met ten min ste twee jaar te verlengen. GOES - Aanhaken of afhaken. Trai ner Gérard de Nooijer van Goes kan bijna elke week hetzelfde ver haal afsteken. De Souburger vindt echter dat zijn ploeg zijn ware ge zicht nu maar eens moeten laten zien en de twijfels overboord moet gooien. „Er is geen tussen weg meer", vindt De Nooijer. „We zijn geen speeltuinvereni ging. Het gaat wel om de hoofd klasse." De oefenmeester vindt dat zijn ploeg vooral in verdedigend op zicht te naïef is. Te vaak en te makkelijk worden doelpunten weggegeven en wordt de tegen stander in het zadel geholpen. Dat gebeurde vorige week zondag tegen RKAVV (1-2-verlies) en ook dinsdag in het bekerduel met vier deklasser Breskens moest de Beve- landse ploeg twee treffers (2-4) in casseren. „Als we ons op dat punt niet gaan verbeteren, wordt het een heel zwaar seizoen", ver moedt De Nooijer. „We hebbén goede verdedigers, maar ze moe ten een over-mijn-lijk-mentali- teit krijgen. Dat geldt niet alleen in wedstrijden, maar ook op trai ningen. Alles moet in het teken staan van winnen. Alles moet al tijd honderd procent zijn, dus de eerste balaanname, de inspeelpass en het duel. Je kunt op ons niveau niet op negentig procent spelen." „Verder moet de onderlinge con trole ook beter worden. Als ie mand iets niet goed doet, moet hij gecorrigeerd worden door zijn medespelers. En dat is dan niet be doeld om iemand af te vallen, maar om iemand beter te maken." Goes wacht morgen de uitwed strijd tegen Nieuwenhoorn en moet het stellen zonder de gebles seerden Claudio Wende, Shan non Braafhart junior en Trung Tran. Hoek mag dan in de ban van zijn van het bekerduel met Feye- noord komende woensdag, van daag wacht eerst nog de competi tiewedstrijd bij Deltasport. „Je kunt niet om de wedstrijd tegen Feyenoord heen", zegt trainer Kenny Verhoene. „Je wordt er da gelijks mee geconfronteerd. Ik kan moeilijk zeggen dat de spe lers er niet mee bezig mogen zijn. Dat is jezelf voor de gek houden. Ik denk dat deze groep er wel mee kan omgaan. Op de trainin gen deze week was iedereen be zig met de wedstrijd tegen Delta- sport. De insteek is drie punten, zodat we de kansen op de eerste periode levend houden." Yves Nyemb en Rustem Sen doen vandaag ritme op in het tweede elftal. Kloetinge spoelde dinsdag avond de nare smaak van de 3-1-nederlaag tegen FC 's-Graven- zande weg. De Bevelandse hoofd klasser won in de tweede ronde van de districtsbeker met 6-1 bij tweedeklasser Bruse Boys. „De jongens hebben de juiste in vulling aan dat duel gegeven", stelt trainer Diederik Hiensch. „Ik hoefde weinig te zeggen. Ze wa ren heel geconcenteerd en heb ben goed gespeeld. We zijn weer vol goede moed." Dat moet ook wel, want vandaag komt nummer laatst Oranje Wit op bezoek. Kloetinge staat twee plaatsen hoger en dient dus af stand te nemen. „Oranje Wit zal gaan inzakken, dus we zullen ge duld moeten hebben", meent Hiensch. Roy Mulder, Sam Biesterbosch, Maarten van Rosevelt, Wouter de Craene en Björn Quartel zijn nog herstellende van blessures, terwijl eerste doelman Jaco van der Schee nog altijd ziek is. Jason Tjien-Fooh zit weer bij de selec tie. „Ik ben nog steeds in de geluk kige omstandigheid dat ik keuzes kan maken", besluit Diederik Hiensch. <r De wens om de 6,6 kilometer lan ge tunnel tussen Terneuzen en El- lewoutsdijk in de route op te ne men leeft: al geruime tijd. De Ron de van Zeeland Seaports is een vervolg op de in 2008 gefuseerde Ronde van Midden-Zeeland en het Zeeuws-Vlaams wielerweek end. De wedstrijd werd eerst als etappewedstrijd in Midden-Zee land en Zeeuws-Vlaanderen gere den en sinds de wijziging naar eendagswedstrijd om beurten bo ven en onder de Westerschelde. Door de vaste oeververbinding in het parkoers op te nemen wil de profwedstrijd laten zien niet al leen symbolisch de gewesten van Zeeland te verbinden, maar ook in werkelijkheid. Toine Poppelaars, voorzitter van de Ronde van Midden-Zeeland, is zeer blij met de toestemming van de Westerscheldetunnel. „Het is niet niks om in het Pinksterweek- einde een tunnelbuis tijdelijk af te sluiten voor het verkeer. Om de hinder voor de automobilisten zo klein mogelijk te houden zul len we na de start in Terneuzen de kortste weg naar de tunnel kie zen, zodat het deelnemersveld niet al helemaal uit elkaar is ge trokken en peloton, volgauto's en motoren er snel doorheen kun nen." De passage van de Westerschelde tunnel is vooralsnog eenmalig. Op basis van de ervaringen zal worden bekeken of de verbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland in de toekomst vaker of mogelijk zelfs permanent in het parkoers kan worden opge nomen. Hoe de route er na de Westerscheldetunnel verder uit ziet, is nog niet bekend. Dat hangt af van de finishplaats, waar over de organisatie nog in gesprek is met verschillende gemeenten. \/anaf zoek boekcode 81189 MIDDELBURG POITIERS BREDA MIDDELBURG MIDDELBURG De Nooijer wil af van naïviteit door Jan Dagevos Inbegrepen retourovertocht Kiel - Oslo met Color Line voor 1 auto 2x overnachting o.b.v. logies in binnenhut naar aantal personen 7x overnachting obv logies, incl. elektriciteit Prijzen 2-p 3-p 4-p 5-p 21/12-03/01 545 379 285 239 04/01-14/02 449 309 235 195 15/02-21/02 509 345 265 215 22/02-29/03 449 309 235 195 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: Calamiteitenfonds 2,50) en reserveringskosten 20,-). Cokrltne 10-daagS arrang&menf Vradal, Têhwarfc U verblijft in Vradal Hyttepark, in een ruime driekamerwoning. Het park biedt een prachtig uitzicht op de omringende bergen en het Nissermeer. De skibus brengt u eenvoudig naar het skicentrum U kunt er ook gratis parkeren. U mag gebruik maken van de faciliteiten van het aangrenzende Quality Hotel Straand, met o.a. sauna, binnenzwembad, solarium, restau rant en bar. Kijk op www.pharosreizen.nl voor andere accommodaties. GOES - De internationale Ronde van Zeeland Seaports voor be roepsrenners gaat volgend jaar door de Westerscheldetunnel. De organisatie heeft hiervoor toestem ming gekregen van de directie van Nederlands langste verkeerstunnel. De wedstrijd wordt in 2014 verre den op zaterdag 7 juni. Toine Poppelaars Kom wintersporten in het land waar Koning Winter zich thuis voelt! In Noorwegen is wintersport nog puur genieten. In het ongerepte winterlandschap rond Vradal kunt u skiën tot laat in de avond, maar ook prachtig sneeuwschoenwandelen, lang laufen (65 km loipes) of schaatsen op het Nissermeer. Vradal (ca. 15 km pistes) is een klein en knus skigebied, maar wel het grootste van Telemark! Vanaf de brede pistes tussen de bomen heeft u een prachtig uitzicht over het Nissermeer. Er is een spe ciaal kinderskigebied en een leuke kids-activiteitenclub. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 81189 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. W euro p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38