Ronald Koeman 'Maher is echt wel met staat voor alles open zijn ontwikkeling bezig' SPORT 37 Kromowidjojo is toe aan rust Ranomi Kromowidjojo heeft zich teruggetrokken voor de wereldbekerwed strijden van volgende maand in het Verre Oosten. De Groningse heeft behoef te aan rust. „Ik besteed de tijd liever om rust te creë ren voor mezelf, mijn team en mijn directe omgeving. Zodat iedereen zo snel mo gelijk de draad kan oppak ken." Haar breuk met coach zorgde voor veel opschud ding deze week. Eindelijk weer zege voor NEC NEC is dankzij een 2-1-zege op sc Heerenveen van de laatste plek in de eredivisie af. Michael Higdon zorgde er met twee doelpunten voor dat de Nijmeegse ploeg voor het eerst in acht maanden tijd weer eens won. De En gelse spits kopte voor rust raak en was in de tweede helft trefzeker met een intik ken In de slotfase maakte Hakim Ziyech uit een vrije trap de 2-1. Willem II verspeelt kans op koppositie Willem II heeft vrijdaga vond nagelaten om koploper in de Jupiler League te wor den. De Tilburgers moesten daarvoor winnen, maar kwa men thuis tegen MW Maas tricht niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Door de remise in Tilburg kon FC Eindhoven ook nog bovenaan komen, maar ook die Brabantse ploeg verzuim de dat. Thuis tegen Excelsior werd er een smadelijke 1-3-nederlaag geleden. Lionel Messi weer op recordjacht Eén doelpunt heeft Lionel Messi vandaag in de topper tussen FC Barcelona en Real Madrid nodig om weer eens een record te veroveren. De Argentijn was tot dusverre achttien keer trefzeker in de El Clasico, het duel der gi ganten. Daarmee staat de sterspeler van Barcelona nu nog op gelijke hoogte met landgenoot Alfredo di Stefa- no, de erevoorzitter en oud-speler van Real Madrid. Verbeek debuteert met gelijkspel Trainer Gertjan Verbeek mag terugkijken op een re delijk debuut bij 1. FC Nürnberg. De oefenmeester hield vrijdag een gelijkspel over aan de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (1-1). Verbeek, vorige maand ontslagen bij AZ, zat nog maar drie minu ten op de bank of Vedad Ibis- evic had al een strafschop benut voor Stuttgart. Drie minuten later was het al weer gelijk via Josip Drmic. Volgens Koeman is er nog geen contact geweest met de KNVB om de opvolger te worden van bondscoach Louis van Gaal. „Mijn contract loopt af en ik sta voor al les open. Ik wacht rustig af." Als hij er bij Feyenoord een vierde jaar aan vastplakt, is de kans aan wezig dat er in financieel opzicht nog steeds weinig mogelijk is bij de Rotterdamse club. „Het zou so wieso goed zijn dat één of twee spelers vertrekken", vertelde Koe man.' „Dan denk ik aan jongens als Daryl Janmaat, Stefan de Vrij, Graziano Pellè of Bruno Martins Indi. Voor de spelers zelf zou het denk ik ook goed zijn. Als club moet je af en toe een speler weg brengen, liefst met een grote strik eromheen." Vrij vertaald: Feyenoord moet pro beren miljoenen te incasseren voor één of meerdere spelers. Maar kunnen de spelers die hij op noemt het niveau van de Europe se top aan? Koeman: „Nu mis schien nog niet, maar er zit nog veel rek in. En dan kun je dus de top halen. Veel topclubs hebben bijvoorbeeld een goede rechts back, maar ook een heleboel clubs hebben niet zo'n goede back als lanmaat. Hij heeft in het Neder lands elftal ook al het één en an der laten zien." Feyenoord speelt vanavond thuis tegen Heracles Almelo. Cocu: „Dat de ene speler het soms moeilijker heeft dan de an dere, dat komt vaker voor. Adam heeft veel kwaliteiten. Alles be gint voor mij bij het uitvoeren van de teamtaken. Doe je dat, dan krijg je de ruimte om jezelf te ont wikkelen. Hij is in ieder geval vol op bezig met zijn eigen ontwikke ling binnen PSV. Hij streeft er naar om zich te verbeteren, dat is voor mij een belangrijke stap." PSV moet het in Limburg nog stel len zonder leroen Zoet, Karim Re- kik, Georginio Wijnaldum en Ji-Sung Park. Zoet en Rekik zijn wel op de weg terug. Volgens Co cu is het niet aannemelijk dat Zoet in de komende twee duels met Roda JC het doel verdedigt. Zelfs de thuiswedstrijd van vol gende week zaterdag (tegen PEC) komt nog te vroeg. Mogelijk maakt Zoet via Jong PSV zijn ren tree. Dat laatste geldt ook voor Ka rim Rekik. Hij hervat waarschijn lijk volgende week de groepstrai ning en zal dan via het beloften- elftal weer instromen. Ji-Sung Park ligt er nog zeker twee tot drie weken uit, denkt Cocu. „Dat is inderdaad niet ondenkbaar", al dus de trainer, die ook Georginio Wijnaldum nog tot de winterstop moet missen. ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 EINDHOVEN NIJMEGEN TILBURG BARCELONA STUTTGART door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dat Feyenoord zijn af lopende contract opnieuw wil ver lengen, was al een tijdje bekend bij Ronald Koeman. „Maar ik ben daar nu niet mee bezig", zei de trainer gistermiddag. „In januari gaan we in gesprek." door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV staat twee dagen na het verlaten van het Maksimir stadion in Zagreb alweer aan de af trap voor de volgende wedstrijd. Morgen wil de ploeg bij Roda JC de dramatische uitbalans een beter aanzicht geven. PSV-trainer Phillip Cocu lijkt vast te houden aan Adam Maher, die al wekenlang niet het vereiste niveau haalt. Sven Kramer steekt maar weer eens zijn tong uit na zijn zoveelste overwinning, foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37