Zonvakanties GAMBIA Groene Ster herstelt zich van nederlagen Hoogerland kiest voor Italiaans avontuur Vijfde N K-titel Jan Smeekens 36 SPORT NK SCHAATSEN KRA5.NL Ajax moet Moisander opnieuw missen Sotsji is nog ver, maar Sven Kramer laat er geen misverstand over bestaan wie momenteel de beste is. TOP-accommodaties bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 boek t/m 29/10 en profiteer van kortingen tot 140 p.p. bij vertrek t/m maart 2014! ontdek 'the smiling coast' van Afrika. Geniet van de vele goudgele stranden, het prachtige binnenland en ontmoet de vriendelijke lokale bevolking KOLOLI KOLOLI AMSTERDAM - Op het gemoed van trainer Frank de Boer kreeg de ne derlaag van Ajax in de Cham pions League geen vat. Hij keek vrolijk uit naar de competitiewed strijd tegen RKC Waalwijk. Met een grijns op zijn gezicht meldde hij hoop te putten uit het feit, dat het duel in de Arena wordt afge werkt. „Thuis halen we betere re sultaten dan uit. Dat stemt dus po sitief', grapte hij. Minder optimistisch stemde de si tuatie van Niklas Moisander. De Fin zou hersteld moeten zijn van een kwetsuur aan de knie, maar sukkelt nog steeds met de blessu re aan het gewricht. „Het duurt langer dan verwacht", beaamde De Boer. „Voor de zekerheid laten we nog een scan maken. Ook om hem gerust te stellen." Moisander kampte in het verleden met soort gelijke klachten. HEERENVEEN - Meteen laten zien wie de baas is. Sven Kramer zal niet zeggen dat hij de 5 kilometer op het NK afstanden gisteren zo benaderde, maar deed dat natuur lijk wel. En de tik die hij bij de openingswedstrijd van het sei zoen in Thialf uitdeelde was er één van formaat. Met 6.12.89 was hij liefst vijf seconden sneller dan nummer twee lorrit Bergsma. Bob de Jong en Jan Blokhuijsen gaven ruim zes tellen toe, Koen Verweij ruim zeven. En dan te be denken dat Kramer al voor de fi nish overeind kwam, wetend dat zijn tijd in de voorlaatste rit vol doende zou zijn voor zijn twaalf de nationale titel. En dat hij met een lichte verkoudheid van het laatste trainingskamp in Inzeil was teruggekomen. Het geeft aan hoe Kramer er voor staat, ruim drie maanden voor de Olympische Spelen. Daar moet hij er op de openingsdag (8 februa ri) meteen staan op de 5 kilome ter. Niet dat er iemand aan hem twijfelde, maar Kramer leverde een tastbaar bewijs dat hij er na de zomer niet eerder zo goed voor heeft gestaan als dit seizoen. „Ik kan niet ontkennen dat het goed gaat", zei de TVM'er zuinig jes. „Ik reed wel lekker, een 6.12 had ik zelf ook niet verwacht. Al les staat in het teken van Sotsji, maar we moeten niet vergeten dit ook best mooi is." Zowel de winnaar als de verlie zers probeerden het gapende gat tussen Kramer en de rest wat klei ner te doen lijken. „Het kan over een paar weken anders zijn", deed Kramer voorkomen. Lachend: „Of misschien is het dan nog wel gro ter." BAM-concurrent Bob de Jong, vooraf vol bravoure, vond zijn achterstand niet groot. „Vorig jaar was die groter. Mijn race was gewoon niet goed genoeg. Alleen halverwege zat ik er even goed in. Dat ritme kon ik niet volhouden." De Jongs ploeggenoot Bergsma gaf toe dat het link kan zijn zich- HEERENVEEN - Jan Smeekens heeft gisteren bij de Nederlandse af standskampioenschappen de 500 meter op zijn naam gebracht. De schaatser van BrandLoyalty zette tijdens zijn tweede race in Thialf een tijd neer van 34,92 seconden. Zijn eerste 500 meter legde hij af in 34,98. Achter Smeekens pakte ploegge noot Ronald Mulder het zilver, voor zijn broer en titelverdediger Michel Mulder. Jesper Hospes en Kjeld Nuis eindigden respectieve lijk als vierde en vijfde en mogen de komende wereldbekerwedstrij den ook van start op de kortste af- zelf steeds met Kramer te vergelij ken. „Als je ziet hoe groot dit gat is, dan wil je eigenlijk in de trai ningen een tandje extra gaan ge ven. Maar we moeten ons aan de schema's houden en naar onszelf blijven kijken. We hebben nog niet zo veel kilometers in de be nen, het is daardoor nog moeilijk om de rit vlak te houden. En kwa lificeren voor de wereldbeker was vandaag ook het belangrijkste." Al op de eerste 200 meter ga ven Bergsma en De Jong anderhal ve seconde toe op Kramer. Die liet in zijn prima rit vol 'rondjes 29' geen enkele ruimte om dat nog ergens terug te winnen. Tot 2600 meter trok hij gelijk op met tegenstander en oud-ploeggenoot Blokhuijsen, maar die moest toen passen. Kramer: „Of ik een tik heb uitgedeeld? Weet ik niet. Ik heb alleen grip op mezelf en ik voel dat ik goed in balans ben en dat het in de ploeg heel goed zit." stand. Ronald Mulder deed 34,90 en 35,06 seconden over zijn races. Michel Mulder begon met 35,10 en was in zijn tweede wedstrijd aan zienlijk rapper: 34,92. Het was voor Smeekens zijn vijf de titel bij de NK afstanden op de 500 meter. Jorien ter Mors won bij de vrou wen de 1500 meter. De 23-jarige schaatsster, die in de nationale se lectie van de shorttrackers zit, zet te in Thialf een tijd neer van 1.55,88. Daarmee bleef ze verrassend Lot te van Beek (1.56,11) en titelverde digster Ireen Wüst voor. Bij rust was de wedstrijd al ge speeld. Groene Ster, dat veel door- wisselde en daarmee het tempo hoog hield, kwam op voorsprong door een treffer van Said Bouzam- bou. Niet veel later werd het 2-0 door een eigen doelpunt van een speler van Fermonia. Salim Ben Sellam zette daarna de.3-0 op het bord. Na rust werd het 4-0 via Khalid El Hattach. Hoessein Bou- zambou tekende voor 5-0, Etien- ne Mallie maakte 6-0. In de slotse conden werd het nog 6-1. Het was de vierde competitiezege voor Groene Ster, dat door de overwin ning weer naar boven kan kijken. Het heeft nu twaalf punten. De Nederlands kampioen kwam de afgelopen jaren uit voor Vacan- soleil-DCM, de ploeg die door het wegvallen van de hoofdsponsors ophoudt te bestaan. Met dat team haalde hij verschillende succes sen. Zo reed hij onder meer enkele da gen in de bolletjestrui in de Tour de France. Ook belandde hij in de trui van Vacansoleil in het prikkel draad. De beelden van die valpar tij gingen de hele wereld over. Het tijdperk Vacansoleil laat Hoo gerland nu achter zich. Hij kiest voor het Italiaanse avontuur. Androni rijdt op pro-continentaal niveau en dat betekent dat de kans dat Hoogerland de Tour de France gaat rijden erg klein is. Wel zal hij sowieso een andere grote ronde rijden, de Giro d'Ita- lia. Ploegbaas bij de Italiaanse wieler ploeg is Gianni Savio. Hij toonde zich erg tevreden over de komst van de Zeeuw. Androni-Venezue- la werd in 1996 opgericht. Beken- de namen die voor de ploeg reden in het verleden zijn Davide Rebel- lin, José Rujano, Michele Scarpo- ni, Gilberto Simoni en Angel Vi- cioso. 2009 was het succesvolste jaar van de ploeg. Scarponi won toen twee etappes in de Ronde van Italië. In de ande re twee grote rondes, de Tour de France en de Vuelta, kwam de ploeg nooit in actie, omdat het geen World Tour-licentie heeft. Er waren ook andere ploegen in de markt om Hoogerland over te nemen maar de renner uit Lange weegje koos uiteindelijk voor een Italiaans avontuur. i*>*~ "-m, Ga voor het volledige aanbod naar www.kras.nl/zon-gambia SunSwing Beach Resort**** I Senegambia Beach Hotel**** 86n Geliefd hotel direct aan het zandstrand van Rustig en comfortabel resort direct aan Levendig en ruim opgezet hotel, op een„ Kotu en op ca. 500 m van het centrum. het strand met een beachbar. Zie www.kras.nl/31418 Zie www.kras.nl/31422 toplocatie in het centrum en aan het strand. Zie www.kras.nl/31417 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamiteiterifonds. Voor de meest actuele prijzen, zie w 15 epm Kramer nu al op ramkoers door Rik Spekenbrink VLISSINGEN - Na twee nederlagen op rij hebben de zaalvoetballers van Groene Ster de winnende draad weer opgepakt in de eredivi sie. In sporthal Baskensburg werd Fermonia Boys vrijdagavond een voudig aan de kant gezet. Het werd, na een 3-0-ruststand, uitein delijk 6-1 voor de Vlissingers. MIDDELBURG - Het heeft even ge duurd, maar Johnny Hoogerland heeft dan toch een nieuwe ploeg gevonden voor komend wielersei- zoen. De renner uit Langeweegje verkast naar de Italiaanse wieler ploeg Androni-Venezuela. Johnny Hoogerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36