Chocolaproeverij Ruim 16.000 Zeeuwen aangesloten Zeejandbrug-app op verwendag n werkt alleen bis mantelzorgen bij alarmeringsdienst Burgernet totale afsluiten coke in de duivensport' WALCHEREN 27 Veel interesse in nalatenschap Coese drogist Visinspecteurs redden schaap uit kanaal De spullen, waaronder apothe kerspotten, antiek rookgerei, wan delstokken, naturalia, zilverwerk, bijbeltjes en vooroorlogse Marklin-treintjes, maar ook antie ke meubelen, kunst, schilderijen en snuisterijen, zijn sinds donder dag en nog dit hele weekend te zien van 10.00 tot 17.00 uuï. Er is voor Amsterdam als locatie geko zen omdat de handelaren daar in de buurt zitten. De Jong spreekt van een Zeeuwse nalatenschap met internationale allure. „Het is een zeer mooie veiling. Voor de collectie wandelstokken is interes se uit Engeland en België." Ook uit Zeeland is veel belangstelling voor de spullen, die naar verwach ting meer dan een halve ton zul len opleveren. De opbrengst gaat naar de Stichting Maatschappelij ke Belangen, die zich bezighoudt met het behoud en de ondersteu ning van monumenten in Goes en daarbuiten. Den Herder was daar voorzitter van. De veiling is van 29 oktober t/m 13 november 2013 via www.dezwaan.nl. Het schaap sprong in paniek in het water, nadat het was opge jaagd door een loslopende hond op de dijk. De hond volgde het in paniek verkerende dier zelfs in het water. „Het schaap kwam echt in onze richting zwemmen, alsof het ge red wilde worden," vertelt machi nist Surech Isri van het ms. Regu lus. Even dacht de driekoppige be manning dat het hoefdier ten do de opgeschreven was. Maar met wat stuurmanoeuvres en andere kunstgrepen wisten zij het schaap in een lus van een van de afmeertrossen te krijgen. Eenmaal aan boord, kwam het aangeslagen dier snel bij. Nadat de Regulus aan 't Luitje was afge meerd, werd de grazer overgezet op de boot van de Zierikzeese ha venmeester. Die bracht het onfor tuinlijke beestje terug naar de oos telijke havendijk. „Even later zagen we de eigenares se van de hond over dezelfde dijk lopen met-haar nog steeds loslo pende hond. Ik vind het absoluut not-done om over een schapen- dijk je hond onaangelijnd uit te la ten", aldus een verontwaardigde visserij-toezichthouder Harry Hei- dekamp. vlissingen - Het Odensehuis Wal cheren in Vlissingen nodigt man- telzorgers die voor mensen met dementie of geheugenproblemen zorgen uit voor een gezellige mid dag op de Dag van de mantelzorg, 8 november. Om de mantelzorgers en de naas ten waarvoor ze zorgen in het zonnetje te zetten, heeft het Odensehuis Chocolate Lovers uit genodigd, die een chocoladeproe- verij houdt. De middag duurt van 14.00 tot 16.15 uur en vindt plaats in het Odensehuis aan Pablo Picassop- lein 86. Aanmelden kan via 06-81092418. Burgernet wordt ingezet bij drin gende zaken waarbij een duide lijk signalement beschikbaar is, bijvoorbeeld na een inbraak, een beroving of bij een vermissing. Deelnemers aan Burgernet die in de buurt zijn ontvangen van de politie een spraak- of sms-becicht met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Met 16.184 inwoners zit de provin cie Zeeland iets boven de de lan delijke doelstelling d^t minstens 4 procent van de bevolking is aan gesloten bij Burgernet. "Rissen de Zeeuwse gemeenten zijn er naar verhouding wel forse verschillen. De gemeenten Tho- len (6,9 procent), Middelburg (6,0), Vlissingen (5,0) en Reimers- waal (4,8) zitten duidelijk boven de norm. Borsele, Veere, Noord-Beveland en hekkensluiter Hulst (2,5 pro cent) zitten zelfs nog onder de 3 procent. De andere gemeenten zit ten net boven (Terneuzen) of net onder (Kapelle, Goes en Schou- wen-Duiveland) de norm van 4 procent. De gemeente Sluis zit op 3,5 pro cent. Onlangs werd er een landelijke campagne gevoerd voor Burger net. Dat leverde ook op Walche ren honderden nieuwe deelne mers op. In de gemeente Veere was bijna sprake van een verdub beling. Mensen kunnen zich mel den via de website www.burger- net.nl. Inmiddels is er een smart- phone app die voor iedereen gra tis is te downloaden. De app maakt gebruik van GPS om Bur- gernetacties te ontvangen op de locatie van de smartphone. De lo catie van de gebruiker van de app wordt niet opgeslagen. ZIERIKZEE - De ruim 900 smart- phones waar de Zeelandbrug-app op is geïnstalleerd, bleven afgelo pen donderdag angstvallig stil. En dat terwijl in de avondspits twee auto's op elkaar botsten met forse vertraging voor het doorgaand ver keer als gevolg. „Klopt", reageert een woordvoerster van de provin cie. „De app wordt alleen in wer king gesteld als de brug wordt af gesloten. Donderdag besloot de politie het verkeer om te leiden over de andere rijbaan. Daardoor kon het verkeer doorrijden. De vertraging was minder lang dan de tijd die mensen kwijt zouden zijn aan omrijden via de kering." de echte topfokkers er meer van. „Al zullen die het misschien niet zeggen als ze er al iets van zou den weten." Warme bakker en topfokker Ge rard van Hassel (55) uit het Bra bantse Wernhout wint regelma tig op middellange afstanden tot 800 kilometer. Hij kijkt ook alsof hij het in Keulen hoort donderen. „Zou ook niet weten waar ik het moet halen", lacht de bakker. Hij boekt zijn resultaten gewoon met mengvoer en af en toe wat extra's. „Hennepzaad werkt libido- verhogend. En pinda's, daar doen ze alles voor. Pinda's bevatten olie, daar vlieg je langer op dan op koolhydraten." In een hobby waar in zo veel geld omgaat, lijkt het echter niet helemaal onlogisch dat fokkers de grens opzoeken. De Belgische duiventopper Leo Here mans verkocht dit jaar een hele kolonie voor 4,3 miljoen euro. Zijn beste duif werd de allerduur ste postduif ter wereld toen de Chinese zakenman Gao Fuxin 310.000 euro overmaakte. De beroemde Bredase duivendok- ter Henk de Weerd (69) kent die types wel. Hij komt ze ook tegen in zijn vestigingen in China, Po len en Groot-Brittannië. Maar De Weerd gelooft niet dat in de dui vensport cocaïne wordt gebruikt. „Nooit tegengekomen, nooit van gehoord. Ik zou ook niet weten of ze het daarmee langer volhouden. Misschien raken ze hun coördina tievermogen wel kwijt, dan heb je er niks aan", lacht De Weerd. Zelf werd hij ooit vervolgd én vrij gesproken voor het gebruik van nog niet toegelaten medicijnen. „Je moet een duif wel eens ge zond houden, maar verder... Ik ge loof niet in doping, wél in goede duiven. Als je wilt winnen, heb je een goeie duif nodig die hartstik ke gezond is, De beste methodes om te scoren, zijn nog altijd op weduwschap vliegen of op jonge duiven, zegt de dokter. Een duif die naar zijn doffer verlangt of een doffer die haar 'papjong' mist, valt hét snelst op de klep. ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 AMSTERDAM - Voor de roerende na latenschap van de markante Goese drogist Willem den Herder is grote internationale belangstelling. Op de kijkdagen ten behoeve van de veiling komen veel mensen af, meldt Julia de Jong van Veilingge bouw De Zwaan in Amsterdam. ZIERIKZEE - De bemanning van vis serij-inspectieschip Regulus heeft gistermiddag een schaap gered uit het Kanaal van Zierikzee. VLISSINGEN - Na een lange nazomer beginnen de bladeren nu toch in serieuze aantallen van de bomen de vallen. Werk aan de winkel voor mensen van de gemeente om alles op te ruimen, zoals hier op de Burgemeester Van Woelderen- laan in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - Ruim zestienduizend inwoners van Zeeland hebben zich aangemeld voor Burgernet. I Duivenmelker Carlo van Dam: „En net als bij andere sporten geldt ook in de duivensport: zodra er geld mee te verdienen valt, wordt er altijd gepro beerd om beter te presteren." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27