Kernen in beeld bij Fier op Zeeuws-Vlaanderen Sluise raad akkoord met plan 'Kustwerk' Broers Braafhart schitteren in korte films ZEEUWS-VLAANDEREN 27 „Het Veerplein in Breskens wordt omgetoverd tot festivalterrein. Het moet een soort Zeeuws- Vlaanderen in het klein worden", zegt projectleider Nynke van der Ploeg van de Stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014. Talent van ei gen bodem kan zich op drie podia tonen. Iedere gemeente krijgt er een centraal horecapunt. Alle dorpsraden zijn aangeschre ven met het verzoek vóór 8 no vember per kern een coördinator aan te wijzen als aanspreekpunt voor creatieve geesten en plaatse lijke clubs die in Breskens willen meedoen. De variëteit aan activi teiten kan wat de stichting betreft niet groot genoeg zijn. Van mos sels eten in het standje van Philip pine tot vlas zwingelen in Koe wacht, van metalbandjes tot zang koren. En dat allemaal gratis. Voor het eind van dit jaar wil de stichting weten hoe elke kern zich wil presenteren. Voor elke kern is tijdens het eve nement een zeecontainer beschik baar. Die dient als 'thuisbasis' voor de activiteiten. De stichting biedt ondersteuning met materia len en logistieke zaken. Daarnaast is er een klein budget van 500 eu ro voor aanvullende kosten. Fier op Zeeuws-Vlaanderen valt in hetzelfde weekend als de zwemmarathon van Vlissingen naar Breskens. „Daarom hebben we gekozen voor Breskens als plaats van handeling. Dat geeft extra toeloop." geklapt! Een dolle boel. Muziekfa- naat Gino Buysrogge imiteert in iedere quizronde een ster, die in geheel eigen stijl het refrein ten gehore brengt (Fats Domino, Bob Dylan, Bob Marley, Deep Purple). En als verrassing springt een rap per, met een wel zeer afzakkende broek - maar dat hoort - op het po dium rond. Samen met de presen tatoren zingt hij een rapversie van het volkslied. Tijd voor het echte werk. Al di rect piekeren we ons suf over het antwoord op de vraag hoeveel mensen er in Waterlandkerkje wonen. „Tweehonderdvijftig", weet Marion zeker. „Want je moet ook al die boerderijen erbij tellen." Het zijn er dus ruim vijf honderd. Vervolgens werken we ons met wisselend succes door de drie eerste ronden. Vitello Tonna- to? Maak je met kalfsvlees. De reu- zenpaddestoel, die topkok Edwin Vinke torst? Een boleet. Kinderen in Hulst krijgen tijdens het carna val 'Aontje pik'. Wat dat is? Een broodje in de vorm van een haan. Het nieuwe restaurant van Sergio Herman ('gewoon buuze geven') in Antwerpen? De lane. Maar Life Style Village Hulst weten we niet en de voornaam van Hulstenaar Jansenius (Cornelis) ook al niet. Natuurlijk weet Aector dat het da mesvoetbalelftal van IJzendijke een toppertje is en hij benadrukt dat Gérard de Nooijer (de sleutelaf faire bij FC Dordrecht) absoluut met een accentje moet. Dat raads lid Ronald Lippens uit Terneuzen via twitter de dief van een geldkist je opspoorde is voor ons een eitje. Maar dan is ons de naam van de president van de Nederlandsche Bank (Klaas Knot, geen Pot) weer even ontschoten. 1\issendoor prij zen we ons gelukkig dat de bab belkousen De Schrijver en Lex- mond gevankelijk worden afge voerd (fraude) en worden vervan gen door de bedaagdere Pepijn Nuyten en Frank van de Vijver. Ze inspireren ons zowaar tot een eindsprint. In de pauze stonden we nog teleurstellend eenentwin tigste, aan het eind achtste. Zon der geheugenverlies waren we in de prijzen gevallen. Volgend jaar weer. Want: we hebben het in ons! Het team van schrootverwer- ker SZV wint. Ach, puur geluk! Die fracties lieten zich er tijdens een raadsvergadering door wet houder Peter Ploegaert van over tuigen dat een extra ontsluiting van het park niet nodig is, en dat in overleg met het waterschap en Roompot de waterhuishouding op orde komt. Die twee knelpunten waren voor oppositiepartijen Nieuw Gemeen tebelang, Lijst Babijn en Helder Zeeuws reden om te pleiten voor uitstel van de vaststelling van het plan. De drie fracties zien de meerwaarde van het initiatief in, maar vinden dat er te weinig dui delijkheid is over onder meer de manier waarop de waterhuishou ding wordt geregeld. „Er moet een uitgebreid plan van aanpak liggen voordat we dit goedkeu ren", verwoordde Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebelang) de me ning van de oppositie. Volgens Ploegaert is dat niet nodig. „Dat plan van aanpak wordt juist ge maakt met dit vastgestelde be stemmingsplan als basis." D&T en D66 noemden het nog wel 'jammer' dat de bewoners van de Zeekraalstraat nog niet de garantie hebben dat ze straks per auto hun huis kunnen bereiken, maar dat was geen reden de vast stelling van het plan uit te stellen. De Belangenvereniging Vakantie park Pannenschuur gaat nu naar de Raad van State om (delen van) het plan tegen te houden. Bradley Braafhart (18) uit Hoek speelde al in bekende musicals als The Sound of Music en Ciske de Rat, maar nu mag ook zijn broer tje Nigel (13) zich een echte film ster noemen. Nigel speelt namelijk in de korte film Plakband, samen met onder andere Senna en Jada Borsato, kin deren van de bekende Marco en Leontine. In de film confronteert een aantal kinderen op humoris tische wijze twee ouders met hun voortdurende geruzie. „Het was mijn eerste film, maar ik vond het zó leuk dat ik graag vaker wil acte ren. Ik hield mij eigenlijk niet zo bezig met films, behalve als ik met mijn broer meeging. Maar nu wil ik zelf ook vaker meedoen!" Nigel dankte zijn rol aan produ cent Hans van der Hulst van The Global Film Factory. Hij nam een tijdje geleden de film Ruben op, die op scholen wordt gebruikt om pestgedrag onder de aandacht te brengen. Bradley speelde daarin een rol, samen met Luca Borsato. Bradley: „Alle jongens uit die film zijn een vriendengroep gewor den. We hebben dagelijks contact en logeren weieens bij elkaar. Hans wilde met ons ook graag de korte film Op Slot maken, als in zending voor de wedstrijd 48hours. In een tijdbestek van 48 uur moet je een film maken. Je krijgt een thema, een voorwerp en een personage en moet vervol gens snel aan de slag." Van der Hulst wilde ook graag meedoen aan het Cinekidfestival van 48hours. Daarom vroeg hij de broers en zussen van de vrienden groep van Bradley om mee te doen. En dus schittert Nigel nu ook op het witte doek. Zijn film won vorige week op het Cinekid festival in Amsterdam maar liefst zes prijzen, onder meer voor bes te film en beste regie. Op Slot won op de volwassen variant van 48hours twee awards, voor beste camerawerk en beste regie. „Het zou heel leuk zijn om eens samen met Nigel in een film te spelen", droomt Bradley. Nigel weet nog niet wat hij later wil worden. Bradley leert voor een rol als le raar, ook al wil hij graag acteren. „Wellicht dat ik nog een acteerop leiding ga doen, maar eerst de Pa bo afronden. De filmwereld is on zeker, het kan zo voorbij zijn." De films Op Slot en Plakband zijn te zien op www.pzc.nl. ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 door Henk Boot BRESKENS - Fier op Zeeuws- Vlaanderen. Zo heet het zomereve- nement waarbij de kernen uit de streek zich in het weekend van 18 tot en met 20 juli 2014 van hun beste kant kunnen laten zien. I Het gouden team van weleer even in een dipje. Vrnl: Walter de Clercq, Ma rion Lievens, Aector Dooms en de scribent, foto Mark Neelemans door Martijn de Koning NIEUWVLIET - Het initiatief voor de bouw van 'Kustwerk' - de uitbrei ding en samenvoeging van drie campings bij Nieuwvliet - kwam donderdag ongeschonden door de Sluise gemeenteraad. Het plan van Roompot kreeg de steun van alle coalitiepartijen. door Raymond de Frel HOEK - Even lachen naar de came ra. Geen punt. De broertjes Braaf- hart zijn al gewend om voor de lens te poseren. En wat zijn ze trots. Een beetje op zichzelf, maar vooral op elkaar. I Nigel (links) volgde het voorbeeld van zijn broer Bradley. Ze schitteren in twee korte films, die allebei awards wonnen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125