Kleine jongens voelen zich vaak grote kerels Herstel en aanpassing stadskantoor na brand kost ruim 3,7 miljoen euro 24 ZEEUWS-VLAANDEREN STRANDPAVILJOEN EP Het baasje van DJ wist zicK een paar weken geleden op zaterdagavond geen raad meer. Het klinkt luguber, maar hij moest zijn best doen om zijn vierjarige jack russell in zijn geheel bij het dierenziekenhuis te krijgen. DJ was tijdens het uitlaten gebe ten door een rottweiler. De veel grotere hond had Dl flink te pak ken. Hij beet zó door, dat DJ's dar men uit zijn buik bungelden. Ge lukkig schoot een buurvrouw te hulp om DJ met spoed naar de dierenarts te brengen. „DJ verkeer de in een shock, hij was aan het doodgaan. Hij verloor heel veel bloed, dus was het zaak om hem meteen aan het infuus te leggen. Wij krijgen regelmatig honden met beetwonden binnen, maar dit was wel heel extreem", vertelt dierenarts Lotte Beirens. Om 20.30 uur ging DJ aan het in fuus, een half uur later was hij dermate op kracht gekomen dat Lotte aan de operatie kon begin nen. „Hij had geen uitval van ze nuwen en ook al zijn andere orga nen waren gelukkig intact geble ven. Met het verwijderen van een stukje dunne darm, stukje dikke darm én de blinde darm konden we hem goed helpen. Om half twee 's nachts konden we hem in een hok leggen om bij te komen. Nu moet hij nog een tijdje bijna dagelijks op controle komen, maar zijn toekomst ziet er nu elke dag weer een beetje beter uit." De aanleiding voor het incident is onduidelijk. Dl gromt volgens de eigenaar wel vaker naar andere honden, maar daar blijft het dan ook bij. Lotte: „Honden zien geen verschil in grootte: een hond is een hond. Een jack russell denkt gerust dat-ie zich met een rottwei ler kan meten. Maar de schade die een grote hond kan aanrichten is natuurlijk veel groter dan wan neer zo'n kleine hond bijt." De schuldvraag is niet te beantwoor den. Beide dieren begonnen op eens te vechten toen ze elkaar pas seerden tijdens het uitlaten en op de vraag 'wie begon' krijg je van een hond natuurlijk nooit ant woord. Dat maakt het onmogelijk om een claim bij de verzekering in te dienen. Dat is heel dikke pech voor de eigenaar, maar hij heeft er geen moment over nage dacht om DJ niet meer te helpen. De eigenaar: „Nadat hij was gebe ten rende hij naar mij en gaf me een lik. Ik voelde aan alles dat hij wilde blijven leven." KERST 2013: WAT WIL JE ZEGGEN TEGEN EEN ZIEKE? De verzekering keert 2.937.000 eu ro uit voor onder meer schoon maakkosten, luchtbehandeling en tijdelijke huisvesting van ambte naren, liet wethouder Co van Schaik donderdagavond aan de raadscommissie Bestuur en Mid delen weten. „Maar nu we toch aan het herstellen zijn willen we de ruimtes gelijk zó aanpassen dat we er zeker weer vijftien jaar tegen kunnen. Denk daarbij aan 'het nieuwe werken' (flexibele werkplekken) en ook aan de komst van de de RUD (de nieuwe Zeeuwse milieudienst). Er moet daarom geld bij." Van Schaik polste in de commis sie daarom de bereidheid om zo'n acht ton uit te geven voor deze aanpassingen. Daar is eigenlijk een besluit van de gemeenteraad voor nodig, maar zolang wil Van Schaik niet meer wachten. „Het werk moet door, om de RUD op 1 januari te kunnen huisvesten. Ik vraag u daarom of we meteen mo gen doorgaan." Alle fracties begrepen de nood zaak van de voortgang van het werk, maar zij willen in de eerst volgende raadsvergadering (7 no vember) wel een formeel besluit over het beschikbaar stellen van acht ton nemen. Van Schaik zeg de dat toe. „U krijgt zo snel moge lijk een voorstel, zodat u nog kunt discussiëren uit welke potjes deze acht ton wordt gedekt. Dan kan ik ook laten zien welke investerin gen we even moeten doorschui ven vanwege de extra kosten voor het herstel van het stadskantoor." Onder die voorwaarde mag de re novatie van de commissies wor den voortgezet. RCIV door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: de gebeten hond. Dierenarts Lotte Beirens controleert de wond van DJ, een vierjarige jack russell die flink te grazen werd genomen door een Rottweiler. Boekanier gaat Maak samen met Mascura een filmpje met jouw sterktewens en die van bekende Nederlanders. Verras een ernstig of langdurig zieke met deze support-dvd. Kijk voor reacties van vorig jaar en om aan te melden op: www.mascura.nl Opnames in november! Simon (links) en Niels Jager bij hun paviljoen. De palen voor de nieuwe Boekanier liggen al klaar, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het herstel en de her inrichting van de in juli door brand getroffen vierde en vijfde etage van het stadskantoor in Terneuzen kost ruim 3,7 miljoen euro. De nieuwe Boekanier kent veel hoogteverschil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122